اخبار ارز دیجیتال

نکات پروژه Memecoin از کارشناسان روابط عمومی

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تفاوت بین موفق بودن و استخدام یک حرفه ای چیزی است که Pepecoin را از سایر سکه هایی که هرگز سودی به همراه ندارند جدا می کند.

فرهنگ عامه، روزنامه‌نگار را به‌عنوان یک پزشک بی‌روح معرفی می‌کند که مادرش را برای یک ویژگی می‌فروشد. مجله ی وال استریت. در حالی که درست است که هر حرفه‌ای جدی روابط عمومی جاه‌طلبی برای پوشش دادن به مشتریان خود دارد، این ایده که غل و زنجیر اخلاق و عینیت رها شده است مزخرف است. روابط عمومی همه چیز در مورد ارتباطات است و صداقت به معنای روابط پایدار با روزنامه نگاران است.

به همین دلیل است که موفقیت نجومی memecoins (و اخیراً Pepecoin) بسیار قانع کننده است. بدون یک محصول واقعی، یک مدل تجاری ساختاریافته یا حتی یک تیم عمومی، Memecoin فرصتی نادر برای آزمایش قدرت روابط عمومی و بازاریابی افسارگسیخته ارائه می‌دهد. در Memecoin، پیام رسانی 99 درصد محصول است. این بدان معنا نیست که افراد روابط عمومی می توانند اخلاقیات را هنگام تبلیغ ممکوین ها نادیده بگیرند، اما به این معنی است که آزادی بسیار بیشتری نسبت به معمول در کمپین های خود دارند.

بنابراین، Pepecoin دقیقاً چه کاری انجام داد؟ فراتر از شانس خالص، که احتمالاً نقش مهم‌تری برای Memecoin نسبت به هر پروژه دیگری بازی می‌کند، بنیانگذاران Memecoin محصول و در نتیجه استراتژی روابط عمومی را ساخته‌اند. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام انجام این کار باید در نظر بگیرید:

طلسم مناسب را انتخاب کنید

طلسم در تجارت چیز جدیدی نیست. همه ما گکو GEICO و تمساح Gatorade را می شناسیم. اما برخی تفاوت‌های کلیدی بین این دو بازاریاب خزنده و memecoin وجود دارد که از فرهنگ ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

البته اولین مورد، شرکت هایی مانند GEICO و Gatorade بود که محصولات و خدمات واقعی را می فروخت. Mascot مبنای خلاقانه یک کمپین بازاریابی عالی را فراهم کرد، اما ثروت شرکت به موفقیت Mascot بستگی نداشت. ثانیاً، میم‌ها در مقایسه با طلسم‌های تجاری به مروجین و تغییر دهندگان فرهنگی بسیار تأثیرگذارتر شده‌اند. با بیش از 1000 میلیاردر جدید تا سال 2022، Dogecoin به یکی از برترین ارزهای رمزنگاری شده بر اساس میم محبوب سگ تبدیل شده است.

در ایجاد Doge، بیلی مارکوس و جکسون پالمر، یکی از بنیانگذاران، میم هایی را که به طور گسترده در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود توسط هزاره ها به ارز مجازی تبدیل کردند و اساساً از جوک های دیجیتالی کسب درآمد کردند. این حرکت درک عمیقی از بازار هدف آنها را نشان می دهد: برادران کریپتو آنلاین بالغ و نهایی که میم ها را مصرف می کنند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

در حالی که به اندازه Dogecoin معروف نیست، که موفقیت آن بیشتر به دلیل پذیرفتن توسط ایلان ماسک به عنوان پروژه حیوان خانگی او شناخته شده است، Pepecoin جذب مخاطب خود را به سطح بعدی رسانده است. علاوه بر این واقعیت که ارزهای رمزپایه برای مرد آنلاین ارزان قیمت جذاب بودند، بنیانگذاران Pepecoin باید با تاریخچه ارزهای دیجیتال در دنیای آنلاین آشنا بوده باشند. ایده تبدیل میم‌هایی که بیشتر با اطلاعات جمعیتی آنلاین با رمزنگاری در ارتباط هستند به یک میم کوین باعث تولد Pepecoin شد و کارساز شد.

اما عوامل دیگری در اینجا دخیل هستند.

بحث و جدل ضروری است

باید به یاد داشته باشیم که بیت کوین، بنیانگذار صنعت گسترده تر ارزهای دیجیتال، از تمایل سرکش یک گروه ناشناس برای اختراع مجدد سیستم مالی جهان بر اساس ارزهای دیجیتال متولد شد. این مقیاسی بی سابقه بود که امروزه اغلب بدیهی تلقی می شود.

با توجه به اینکه صنعت امروز در بحث‌های پیشرفته رونق می‌گیرد، جای تعجب نیست که فرهنگ ترول صنعت memecoin را در مقیاس کوچک هدایت می‌کند. فکر کنید 10 سال پیش چقدر مضحک بود که شخصی به اندازه ایلان ماسک از تکثیر ارز دیجیتال ساخته شده به عنوان تقلید از بیت کوین حمایت کند و این دقیقاً همان چیزی است که Doge است. این همان چیزی است که در مورد آن اتفاق افتاد.

Doge کار می کرد زیرا اصلی و تند بود. رقیب ادعایی Doge، شیبا اینو، به اندازه سکه اصلی سگ مورد توجه قرار نگرفت زیرا چیز جدیدی را روی میز به ارمغان آورد.

از سوی دیگر، پپه به یک الگوی رفتاری مرتبط با حواشی اینترنت دست زد. البته، خود “مم پپه قورباغه” به سادگی توسط ترول ها ربوده شد، بنابراین هیچ کس نمی تواند بنیانگذاران و سرمایه گذاران Pepecoin را به خاطر اشتباهی سرزنش کند. برعکس، بنیان‌گذاران Pepecoin، با چشمانی دقیق به مرز بین بحث‌های شوخ‌آمیز و زیاده‌روی، تنها چند هفته پس از راه‌اندازی، ارز دیجیتالی با ارزش بازار ۱ میلیارد دلار ایجاد کردند.

“قورباغه را پمپ کنید.”

خودشه. این شعار Pepecoin است. حتی بهترین کپی‌رایترهای جهان نمی‌توانند دقیقاً توضیح دهند که چرا کار می‌کند، اما به سادگی انجام می‌شود.

خواه یک شعار ارز دیجیتال، یک پست اجتماعی یا یک سرمقاله باشد، یک قانون کلی برای نوشتن محتوای تیز این است که تا جایی که می توانید در کمترین کلمه ممکن بگویید. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است و زمانی که محتوا کوتاه باشد سخت تر می شود. دلیلی وجود دارد که ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT در محتوای طولانی نسبت به پست ها و عناوین اجتماعی برتری دارند.

Memecoin در محتوای کوتاه رشد می کند. موفقیت آنها توسط رهبری فکری عمیق یا تجزیه و تحلیل بازار پیش بینی نشده است، بلکه توسط توییت های شوخ، موضوعات Reddit و مهمتر از همه، الگوهای رفتاری خنده دار ایجاد می شود. هر پروژه ارز دیجیتال که به صورت ویروسی در می‌آید، چه آژانس و چه داخلی، به باهوش‌ترین بازاریابان و متخصصان روابط عمومی نیاز دارد تا بهترین کار را برای ویروسی شدن انجام دهند.

تفاوت بین موفق بودن و استخدام یک حرفه ای چیزی است که Pepecoin را از سایر سکه هایی که هرگز سودی به همراه ندارند جدا می کند.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود، باید با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

Motti Peer رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ReBlonde، یک آژانس روابط عمومی برنده جوایز متخصص در فناوری و ارزهای دیجیتال است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Motti Peer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا