🚨 اخبار ارز دیجیتال

شبکه لایتنینگ بیت کوین ۱۰۰۰ برابر ارزانتر از ویزا و مسترکارت: داده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده های Glassnode نشان می دهد که شبکه لایتنینگ از نظر هزینه کارمزد از شبکه های پرداخت سنتی بهتر عمل می کند.

آخرین داده های Glassnode نشان می دهد که شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC) به طور قابل توجهی ارزان تر از شبکه های پرداخت سنتی است.

نرخ متوسط ​​کمیسیون یا هزینه ارسال ارزش در شبکه لایتنینگ، ۰.۰۰۲۹ درصد است، ۱۰۰۰ برابر کمتر از مسترکارت پردازشگر پرداخت ویزا.

جیمز چک، تحلیلگر اصلی Glassnode به کوین تلگراف گفت که میانگین نرخ کمیسیون به ازای هر بیت کوین ارسال شده از طریق شبکه لایتنینگ در حال حاضر ۳۰۰۰ ساتوشی است که کوچکترین واحد بیت کوین است. این “معادل ۰.۸۴ دلار برای ارسال ارزش ۲۸۸۰۰ دلار است.” […] این یک کمیسیون ۰.۰۰۲۹٪ است. ”

“وقتی به آن فکر می کنید بسیار شگفت انگیز است.”

دیلان لیکلر، تحلیلگر بیت کوین، در پستی در مورد پروتکل رسانه های اجتماعی Nostr، گفت که این نرخ چندین برابر کمتر از چیزی است که شرکت های بزرگ کارت اعتباری دریافت می کنند.

شبکه لایتنینگ یک راه حل پرداخت لایه ۲ که بر روی بزرگترین ارز دیجیتال جهان ساخته شده است، برای اولین بار به عنوان راهی برای فعال کردن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت پیشنهاد شد. این داده‌ها نشان می‌دهند که نه تنها سریع‌تر، بلکه ارزان‌تر است، با میانگین نرخ کمیسیون از نوامبر ۲۰۲۱ به بعد به طور پیوسته رو به کاهش است.

منبع: Glassnode

شبکه‌های پرداخت سنتی مانند Visa و Mastercard برای هر تراکنش حدود ۲ تا ۳ درصد کارمزدی را از بازرگانان دریافت می‌کنند که آنها را به گزینه‌ای گران‌قیمت برای مشاغل تبدیل می‌کند. در یک مستند آینده کوین تلگراف که در کیپ ورد فیلمبرداری شده است، صاحب کسب و کار یکی از معدود کسب و کارهایی که بیت کوین را می پذیرد توضیح داد که پذیرش ویزا و مسترکارت خارجی بیش از ۸ درصد هزینه دارد.

علاوه بر این، بررسی Glassnode به کاربرانی اشاره می‌کند که گره‌های خود را اجرا می‌کنند و کانال‌های خود را مدیریت می‌کنند. بسیاری از کاربران لایتنینگ از کیف پول‌های نگهبانی مانند Wallet of Satoshi و Alby برای پرداخت خرد در برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Nostr استفاده می‌کنند.

برخی از پذیرندگان اولیه بیت کوین به افزایش علاقه به راه حل های نگهداری اشاره می کنند (زیرا شعار بیت کوین این است که “کلید شما نیست، سکه شما نیست”).

مربوط: Saylor از MicroStrategy آدرس های ایمیل کاری را با بیت کوین لایتنینگ ادغام می کند

علاوه بر این، توان عملیاتی شبکه لایتنینگ می تواند یک مشکل باشد. بررسی توضیحات:

“البته، ما همچنین باید در نظر بگیریم که یک کانال معمولی کوچکتر از ۱ BTC است. با اندازه متوسط ​​کانال ۰.۰۲ BTC و میانگین ۰.۰۸ BTC، شبکه لایتنینگ به طور کلی برای پرداخت های زیر ۱۰۰۰ دلار مناسب است.”

در نمودار زیر، اندازه کانال در حال افزایش است، اما هنوز بسیار زیر ۱۰۰۰۰ دلار است. در چنین محیطی، پرداخت های بیش از ۱۰۰۰ دلار ممکن است برای زنجیره های مبتنی بر بیت کوین مناسب تر باشد تا از پرداخت های ناموفق یا ناموفق جلوگیری شود.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Joe Hall

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا