🚨 اخبار ارز دیجیتال

نحوه یادگیری توسعه وب ۳ برای مبتدیان

می توانید با پیوستن به Web3 Developer DAO، شرکت در Web3 Hackathon یا ثبت نام در دوره های مرتبط با بلاک چین، توسعه Web3 را یاد بگیرید.

ایده Web3 در سال‌های اخیر در بین توسعه‌دهندگان وب کسب‌وکار جا افتاده است. فراتر از Web2، مدل‌های کسب‌وکار مدرن بر اهمیت یافتن راه‌های جدید برای مدیریت، سازمان‌دهی و ایجاد حجم عظیمی از داده‌های تولید شده توسط کاربر تأکید می‌کنند، اما ایده‌ها درباره پیشرفت‌های فعلی در وب هنوز مبهم و نامشخص است.

وب معنایی اغلب با استراتژی های تجاری و مفاهیم Web3 که توسط توسعه دهندگان وب پیش بینی شده است گره خورده است. مخترع شبکه جهانی وب، تیم برنرز لی، اولین بار این ایده را در سال ۱۹۹۹ ارائه کرد. او این پتانسیل را می‌بیند که ربات‌ها را قادر می‌سازد تا «با یکدیگر صحبت کنند» و داده‌های معنایی را بفهمند و معنا را استخراج کنند.

اما کسب‌وکارها و دانشمندان کامپیوتر از جمع‌سپاری برای سازمان‌دهی داده‌ها در وب و ایجاد برنامه‌های فشرده‌تر و قابل حمل‌تر استفاده می‌کنند که از قابلیت‌های تعاملی Web2 بهره می‌برند. در نتیجه، تقاضا برای توسعه دهندگان (توسعه دهندگان) وب ۳ و بلاک چین در بازارهای ارزهای دیجیتال و متاورس در حال افزایش است.

در این مقاله، مهارت‌هایی را که باید برای Web3 بیاموزید، چرایی توسعه Web3 ضروری است، نحوه یادگیری توسعه Web3 و چگونگی روشن کردن حقوق توسعه‌دهندگان Web3 را مورد بحث قرار می‌دهیم.

توسعه وب ۳ چیست؟

جهان با بسیاری از پیشرفت‌های فناوری همزمان تغییر کرده است. برای مثال، کامپیوترهای اولیه منحصراً به عنوان ماشین حساب طراحی می شدند. با این حال، تجاری‌سازی اینترنت باعث پیدایش فناوری‌های Web3 مانند بلاک چین شده است که اکنون رایج هستند. توسعه وب ۳ به نحوه ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) که روی بلاک چین اجرا می شوند اشاره دارد.

علاوه بر این، ارزهای دیجیتال در چندین پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) رایج هستند. با این اوصاف، توکن‌های رمزنگاری به شرکت‌کنندگان شبکه که مایل به مشارکت در توسعه، اجرا، مشارکت در یا تقویت پروژه‌های DeFi هستند، تعلق می‌گیرد.

برعکس، توسعه دهندگان Web3 در ریاضیات، علوم کامپیوتر و توسعه بلاک چین متخصص هستند و می دانند چگونه از فناوری برای ایجاد دارایی های دیجیتال امن استفاده کنند. علاوه بر این، او در ایجاد قراردادهای هوشمند در زمینه های مختلف مانند املاک، مراقبت های بهداشتی و مالی مهارت دارد. اما چگونه می توان کار با Web3 را شروع کرد؟

صنعت بلاک چین به توسعه دهندگان آگاه نیاز دارد که فناوری بلاک چین را درک کنند و مهارت های حل مسئله، خلاقیت و ارتباط عالی داشته باشند. علاوه بر این، مهندسان کامپیوتر باید با زبان برنامه نویسی Solidity که برای توسعه قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم استفاده می شود، آشنا باشند. اما چه زبان‌های برنامه‌نویسی دیگری در Web3 استفاده می‌شود؟ مهندسان بلاک چین برای ایجاد قراردادهای هوشمند باید C++ یا JavaScript را نیز بدانند.

از کجا می توانم توسعه Web3 را یاد بگیرم؟

بسیاری از توسعه دهندگان مشتاق Web2 به دلیل دستمزد بالای توسعه دهندگان Web3 در فضای بلاک چین می خواهند توسعه Web3 را یاد بگیرند. راه های زیادی برای کسب مهارت های Web3 وجود دارد که در بخش های زیر توضیح داده شده است.

اینفلوئنسرهای قدیمی بلاک چین و کریپتو را در توییتر دنبال کنید

برای شروع سفر Web3 و Metaverse، کارشناسان باتجربه بلاک چین و تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال را در توییتر دنبال کنید تا با انواع پروژه هایی که روی آنها کار می کنند آشنا شوید.به عنوان مثال، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم و توسعه دهنده هسته اتریوم تیم بیکو ما همیشه آخرین اطلاعات در مورد بلاک چین اتریوم را به اشتراک خواهیم گذاشت. با دنبال کردن آنها، می توانید از روندهای صنعت بلاک چین به روز بمانید.

در خبرنامه کریپتو و کانال یوتیوب ما مشترک شوید

از طرف دیگر، می‌توانید برای یافتن ابزارهای Web3 که نیاز دارید، در خبرنامه رمزنگاری ما مشترک شوید یا در کانال‌های YouTube مانند برنامه‌نویس قرارداد هوشمند و پاتریک کالینز، توسعه Web3 را به صورت رایگان یاد بگیرید.

به Web3 Developer DAO یا Discord Server بپیوندید

می توانید با پیوستن به یک سازمان مستقل توزیع شده (DAO) یا سرور Discord، جامعه توسعه Web3 را پیدا کنید. DAOهای متمرکز بر توسعه‌دهنده اغلب به دنبال داوطلبانی برای کمک به DApp یا مسائل مربوط به حاکمیت غیرمتمرکز هستند.

به طور مشابه، راه ایده آل برای درگیر شدن و شروع به توسعه یک نمونه کار بلاک چین، مشارکت در سرور Discord پروژه Web3 است، برای مثال با پاسخ دادن به سوالات کاربران. همچنین، پیوستن به کانال‌های #رویدادها، #شغل‌ها و #منابع موجود در بسیاری از این سرورها، دسترسی بهتری به مطالب آموزشی مانند آموزش‌های Web3 برای مبتدیان می‌دهد.

در یک دوره توسعه دهنده Web3 یا مربوط به بلاک چین ثبت نام کنید

یادگیری از مربیان با تجربه از طریق دوره های رایگان یا پولی می تواند به شما در یادگیری اصول اولیه و ارتقاء مهارت های توسعه کمک کند. به عنوان مثال، دانشگاه نیکوزیا دوره های رایگانی مانند مقدمه ای بر امور مالی غیرمتمرکز ارائه می دهد که به شما در مورد اصول DeFi، پشته برنامه DeFi و برنامه های کاربردی جدید فراتر از DeFi می آموزد.

به طور مشابه، علاقه مندان به توکن غیرقابل تغییر (NFT) می توانند در دوره ای با عنوان NFTs و Metaverse ثبت نام کنند تا نحوه ایجاد NFT و ایجاد گواهینامه دوره را با هزینه اسمی بیاموزند. در همین حال، پلتفرم هایی مانند Coursera کمک مالی برای کمک به افراد برای ارتقاء مهارت به صورت رایگان ارائه می دهند.

یا، برای کسانی که به دنبال درک اصول برنامه نویسی Web3 هستند، مانند نوشتن قراردادهای هوشمند Solidity، نوشتن NFT یا نوشتن DApps تمام پشته، حضور در دانشگاه Web3 مفید خواهد بود. آموزش‌های انجمن اتریوم همچنین منبعی در دسترس برای یادگیری نحوه توسعه NFT، توکن‌های ERC-20 و توسعه بلاک چین کامل است.

علاوه بر این، یک پلتفرم تعاملی به نام CryptoZombies به شما می آموزد که چگونه بازی کلکسیونی رمزنگاری خود را ایجاد کنید تا یاد بگیرید چگونه قراردادهای هوشمند در Solidity یا Libra ایجاد کنید. علاوه بر این، می‌توانید با دنبال کردن پروژه معروف Web3 GitHub و یادگیری از توسعه‌دهندگان خبره که به طور منظم در توسعه Web3 منبع باز مشارکت دارند، سازندگان Web3 را بیابید.

به Web3 Hackathon بپیوندید

رویدادهای هم‌کدینگ که به عنوان «هکاتون» یا «کدفست» شناخته می‌شوند، برنامه‌نویسان و کارشناسان فنی را برای بهبود یا ایجاد نرم‌افزار جدید گرد هم می‌آورند. اما لازم نیست برای شرکت در هکاتون یک توسعه دهنده متخصص باشید.

هکاتون ها بسیار رقابتی هستند، اما به عنوان کاتالیزور برای رشد جامعه Web3 نیز عمل می کنند. برای مثال، هکاتون‌های Web3 مانند BUIDLathon، Polygon BUIDLit، ETHOnline و Solana Summer Camp به کدنویس‌های مبتدی و پیشرفته کمک می‌کنند تا مهارت‌های برنامه‌نویسی خود را بهبود بخشند و برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز بودجه دریافت کنند. علاوه بر این، همانطور که فناوری بلاک چین به تکامل خود ادامه می دهد، تنوع افکار بیشتر منجر به محصولات Web3 قوی تر می شود.

چگونه یک توسعه دهنده وب ۳ شویم؟

هر کسی که علاقه مند به تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ۳ است می تواند در فضای وب غیرمتمرکز تنها در چند مرحله آسان شغلی ایجاد کند. این شامل:

  • مفاهیم اساسی رمزنگاری، فناوری بلاک چین و علوم کامپیوتر را با استفاده از رسانه های مختلف توضیح داده شده در بخش های بالا بیاموزید.
  • قدم بعدی این است که با زبان های برنامه نویسی لازم برای ایجاد پلتفرم Web3 آشنا شوید. زبان های برنامه نویسی زیادی برای یادگیری وجود دارد، اما Python، JavaScript، C++ و Solidity مورد تقاضا هستند.
  • توسعه دهندگان همچنین باید ساختارهای داده مورد نیاز در طول برنامه نویسی را درک کنند. درک این اجزای اساسی پروژه به شما کمک می کند کد بهتری بنویسید.
  • در نهایت، شروع به توسعه قراردادهای هوشمند و آزمایش آنها در شبکه های آزمایشی برای پلتفرم های بلاک چین مانند اتریوم و کاردانو کنید. با انجام این کار، مهندسان بلاک چین از خود در برابر اشتباهات معمولی و خطاهای کد محافظت می کنند که می تواند منجر به ضرر مالی و مسائل مربوط به یکپارچگی داده شود.

توسعه دهندگان Web3 چقدر درآمد دارند؟

توسعه دهندگان Web3 به جای محدود شدن به یک سرور ابری، برنامه های غیرمتمرکز را روی بلاک چین یا شبکه های همتا به همتای غیرمتمرکز می سازند که تحت صلاحیت یک نهاد واحد نیستند. آیا می توانم در Web3 شغلی ایجاد کنم؟ آیا توسعه دهندگان Web3 مورد تقاضا هستند؟ آیا Web3 ارزش یادگیری دارد؟

پس از همه‌گیری کووید-۱۹، به دلیل رشد فضای وب ۳، کارگران فناوری بیش از همیشه تقاضا دارند. افرادی که با بلاک چین ها و کاربردهای آن مانند NFT ها، Metaverses و ارزهای دیجیتال آشنا هستند، دستمزدهای زیادی دریافت می کنند. به عنوان مثال، محدوده حقوق سالانه توسعه دهندگان اصلی Web3 بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ دلار است، در حالی که حقوق یک کدنویس جوان بین ۶۰،۰۰۰ تا ۱۲۰،۰۰۰ دلار است.

تجربه، دانش زبان برنامه نویسی و ارشدیت شما بر حقوق شما تاثیر می گذارد. نمودار زیر میانگین، حداقل و حداکثر دستمزد سالانه را برای عناوین مختلف شغلی یا انواع توسعه دهنده نشان می دهد. می‌توانید به دنبال چنین فرصت‌هایی در فضای Web3 در cryptocurrencyjobs.co، Indeed.com و web3.career بگردید.

حداقل و حداکثر میانگین حقوق توسعه دهنده وب 3 (بر اساس نوع شغل)

فرصت های آینده Web3

با توجه به سرعت توسعه فناوری در چند سال گذشته، نسل غیرمتمرکز اینترنت تعامل بین همه چیز، از جمله انسان و ماشین‌ها را ممکن می‌سازد. در نتیجه، Web3 به سرعت در حال تسخیر فضای رمزنگاری است زیرا به کاربران اجازه می‌دهد داده‌های خود را با استفاده از DApps مدیریت کنند و برای شرکت در فضای وب غیرمتمرکز جوایزی کسب کنند.

با تکامل اینترنت و افزایش مالکیت، اشتراک گذاری و مصرف اطلاعات، نیاز به استانداردهای جهانی کاهش یافته است و به داده ها اجازه می دهد بدون توجه به نحوه ایجاد دانش، به طور مؤثر تعامل داشته باشند.

علاوه بر این، افزایش مشاغل از Web3 می‌تواند از آنچه که بازار شروع به درک معنای Web2 برای Web1 کرد پیشی بگیرد. در نتیجه، مخاطبان Web3 احتمالاً به دلیل تغییرات اساسی اقتصادی در ایدئولوژی Web3، تغییر عمده ای را تجربه خواهند کرد. گفته می شود، توسعه دهندگان و سایر مشاغل مرتبط با فناوری مانند مهندسی کامپیوتر احتمالاً تقاضای بالایی خواهند داشت. و پتانسیل ایجاد ارزش و رشد قابل توجهی را در دهه آینده دارد.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.نویسنده: Jagjit Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا