اخبار ارز دیجیتال

ورشکستگی بانک سیلیکون ولی می تواند باعث سرکوب بانک های منطقه ای ایالات متحده شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طوماری که از تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهد در این ادعاها مداخله کنند که حدود 40000 نفر از تمام سپرده‌گذاران بانک سیلیکون ولی، مشاغل کوچک هستند.

تصمیمات فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در مورد آینده بانک های سیلیکون ولی می تواند بانک های روستایی در سراسر کشور را تحت تاثیر قرار دهد و تریلیون ها دلار را در معرض خطر یک بانک قرار دهد. گفت مدیر اجرایی سابق بریج واتر و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Unlimited Bob Elliott.

الیوت در یک موضوع توییتری در 11 مارس گفت که نزدیک به یک سوم سپرده های ایالات متحده در بانک های کوچکتر نگهداری می شود و حدود 50 درصد آنها بیمه نیستند. “در حالی که FDIC سپرده های کوچک را در هر بانک در ایالات متحده بیمه می کند، تنها حدود 9 تریلیون از حدود 17 تریلیون پایه سپرده معوق را پوشش می دهد. […] تحت پوشش، بیشتر موسسات حدود 50٪ پوشش دارند، اما اتحادیه های اعتباری بالاتر هستند (اما نه بالاتر). ”

بر اساس داده های فدرال رزرو، تا فوریه 2023، بانک های کوچکتر ایالات متحده دارای 6.8 تریلیون دلار دارایی و 680 میلیارد دلار سهام بودند. الیوت گفت، با توجه به این سناریو، شکست Techbank “خطر سرکوب هزاران بانک کوچکتر” را به همراه دارد و وضعیت SBV را حتی بیشتر به “مشکل بزرگ” تبدیل می کند.

کل دارایی ها، یک بانک تجاری مجاز داخلی کوچک در ایالات متحده است.منبع: فدرال رزرو آمریکا

اظهارات الیوت در میان بسیاری از نظرات دیگر در کانال های رسانه های اجتماعی در آخر هفته دیده شد و نگرانی ها در مورد آینده بانک های کالیفرنیا وجود داشت. طوماری که توسط گری تان، مدیرعامل YCombinator تهیه شده، ادعا می کند که حدود 40000 نفر از تمام سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی، مشاغل کوچک هستند. در این سند از رگولاتورها خواسته شده است تا “در صورت عدم اقدام سریع، بیش از 100000 نفر به زودی شغل خود را از دست بدهند.”

بلومبرگ به نقل از افراد آشنا گزارش داد که FIDC و فدرال رزرو در حال مذاکره برای ایجاد صندوقی برای افزایش سپرده ها در بانک های مشکل دار هستند. این صندوق پاسخی به فروپاشی SVB است و هدف آن اطمینان بخشیدن به سپرده گذاران و کاهش وحشت است.

بانک سیلیکون ولی یکی از 20 بانک بزرگ در ایالات متحده است و خدمات بانکی را به بسیاری از سرمایه گذاری های دوستدار رمزنگاری ارائه می دهد. دارایی‌های VCهای بلاک چین بالغ بر ۶ میلیارد دلار در بانک‌هاست، از جمله ۲.۸۵ میلیارد دلار از Andreessen Horowitz (a16z)، ۱.۷۲ میلیارد دلار از Paradigm و ۵۶۰ میلیون دلار از Pantera Capital.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا