🚨 اخبار ارز دیجیتال

این استراتژی ساده گزینه های بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا مدت طولانی تری با ریسک نزولی کمتر معامله کنند.

نسبت به بیت کوین صعودی هستید اما از انحلال آتی می ترسید؟ در اینجا نحوه استفاده معامله گران حرفه ای از گزینه ها برای شرط بندی ایمن تر است.

گاوهای بیت کوین (BTC) انتظار داشتند که در ۲۱ نوامبر به ۱۵۵۰۰ دلار سقوط کند تا پایان چرخه را نشان دهد، اما بیت کوین توانسته است روزانه بالای ۱۷۶۰۰ دلار در ۱۸ روز گذشته بسته شود. من این کار را نکردم.

معامله گران به وضوح از عملکرد قیمت فعلی ناراحت هستند و تایید از بین رفتن BlockFi در ۲۸ نوامبر به پتانسیل بازیابی قیمت بیت کوین کمکی نکرد. این پلتفرم تنها چند هفته پس از توقف برداشت شرکت برای ورشکستگی فصل ۱۱ در ایالات متحده ثبت نام کرده است.

در بیانیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شد، راهول ادوانی، رئیس سیاست APAC ریپل، گفت که انتظار دارد سقوط صرافی FTX منجر به بررسی دقیق تر مقررات ارزهای دیجیتال شود.

متأسفانه، ما هیچ راهی برای دانستن اینکه چه زمانی احساسات سرمایه‌گذار بهبود می‌یابد و یک بازار صعودی جدید آغاز می‌شود، نداریم. با این وجود، برای آن دسته از معامله گرانی که معتقدند بیت کوین تا ۳۰ دسامبر به ۲۰۰۰۰ دلار می رسد، استراتژی های گزینه کم ریسکی وجود دارد که می تواند بازدهی مناسب با ریسک کمتر را ایجاد کند.

چگونه معامله گران حرفه ای از استراتژی کندور آهنی صعودی استفاده می کنند

خرید معاملات آتی بیت کوین می تواند در طول یک بازار صعودی سودآور باشد، اما مشکل در مقابله با انحلال زمانی است که قیمت بیت کوین کاهش می یابد. به همین دلیل است که معامله‌گران حرفه‌ای از استراتژی‌های آپشن برای به حداکثر رساندن سود و محدود کردن ضرر استفاده می‌کنند.

یک استراتژی منحنی و صعودی Iron Condor سود را تا پایان سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۱۰۰۰ دلار به حداکثر می رساند و در صورت کاهش قیمت انقضا به زیر ۱۸۰۰۰ دلار، ضرر را محدود می کند. شایان ذکر است که بیت کوین در زمان قیمت گذاری این مدل با قیمت ۱۶۱۶۸ دلار معامله می شد.

گزینه های بیت کوین استراتژی منحرف شده Iron Condor بازمی گردد.منبع: Deribit Position Builder

اختیار خرید به دارنده این حق می دهد که در آینده دارایی را با قیمت ثابت خریداری کند. برای این مزایا، خریدار هزینه ای به نام Premium می پردازد.

از سوی دیگر، گزینه فروش به دارنده اجازه می‌دهد تا دارایی را با قیمت ثابت در آینده بفروشد، که این یک استراتژی حفاظتی نزولی است. از سوی دیگر، فروش این کالا (a put) در معرض افزایش قیمت قرار می گیرد.

Iron Condor شامل فروش یک اختیار خرید و یک اختیار فروش با قیمت و تاریخ انقضای یکسان است. مثال بالا با استفاده از ماه قرارداد ۳۰ دسامبر تنظیم شده است، اما می تواند برای سایر بازه های زمانی نیز اعمال شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، منطقه سود هدف ۱۸۳۵۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار است. برای افتتاح یک معامله، یک سرمایه گذار باید دو قرارداد ۲۰۰۰۰ دلاری اختیار خرید و دو قرارداد ۲۰۰۰۰ دلاری اختیار فروش را کوتاه کند. سپس خریدار باید مراحل گزینه ۲۲۰۰۰ دلاری را با استفاده از همان ماه سررسید تکرار کند.

یک قرارداد ۵.۸ از اختیار فروش ۱۸۰۰۰ دلاری نیز باید خریداری شود تا در برابر کاهش احتمالی محافظت شود. در نهایت، یک قرارداد ۵.۳ از اختیار خرید ۲۴۰۰۰ دلاری باید خریداری شود تا ضررهای بالاتر از سطح موجود محدود شود.

مربوط: کراکن با OFAC وزارت خزانه داری ایالات متحده به دلیل نقض تحریم های ایالات متحده توافق می کند

اگر بیت کوین در ۳۰ دسامبر بین ۱۸۳۵۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار معامله شود، این استراتژی به شما سود خالص می دهد. سود خالص در ۰.۴۸۵ BTC (7860 دلار به قیمت های فعلی) بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار به اوج خود می رسد، اما زمانی که بیت کوین معامله می شود به بالای ۰.۱۰ BTC (1620 دلار در قیمت های فعلی) می رسد. از ۱۸۳۵۰ دلار تا ۲۳۶۰۰ دلار متغیر است.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای شروع این استراتژی Iron Condor حداکثر ضرر است یعنی ۰.۱۰۳ BTC یا ۱۶۷۰ دلار، که اگر بیت کوین در ۳۰ دسامبر زیر ۱۸۰۰۰ دلار معامله شود، اتفاق می افتد. بازده در مقابل ضررهای احتمالی

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا