اخبار ارز دیجیتال

این استراتژی ساده گزینه های بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا مدت طولانی تری با ریسک نزولی کمتر معامله کنند.

نسبت به بیت کوین صعودی هستید اما از انحلال آتی می ترسید؟ در اینجا نحوه استفاده معامله گران حرفه ای از گزینه ها برای شرط بندی ایمن تر است.

گاوهای بیت کوین (BTC) انتظار داشتند که در 21 نوامبر به 15500 دلار سقوط کند تا پایان چرخه را نشان دهد، اما بیت کوین توانسته است روزانه بالای 17600 دلار در 18 روز گذشته بسته شود. من این کار را نکردم.

معامله گران به وضوح از عملکرد قیمت فعلی ناراحت هستند و تایید از بین رفتن BlockFi در 28 نوامبر به پتانسیل بازیابی قیمت بیت کوین کمکی نکرد. این پلتفرم تنها چند هفته پس از توقف برداشت شرکت برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده ثبت نام کرده است.

در بیانیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شد، راهول ادوانی، رئیس سیاست APAC ریپل، گفت که انتظار دارد سقوط صرافی FTX منجر به بررسی دقیق تر مقررات ارزهای دیجیتال شود.

متأسفانه، ما هیچ راهی برای دانستن اینکه چه زمانی احساسات سرمایه‌گذار بهبود می‌یابد و یک بازار صعودی جدید آغاز می‌شود، نداریم. با این وجود، برای آن دسته از معامله گرانی که معتقدند بیت کوین تا 30 دسامبر به 20000 دلار می رسد، استراتژی های گزینه کم ریسکی وجود دارد که می تواند بازدهی مناسب با ریسک کمتر را ایجاد کند.

چگونه معامله گران حرفه ای از استراتژی کندور آهنی صعودی استفاده می کنند

خرید معاملات آتی بیت کوین می تواند در طول یک بازار صعودی سودآور باشد، اما مشکل در مقابله با انحلال زمانی است که قیمت بیت کوین کاهش می یابد. به همین دلیل است که معامله‌گران حرفه‌ای از استراتژی‌های آپشن برای به حداکثر رساندن سود و محدود کردن ضرر استفاده می‌کنند.

یک استراتژی منحنی و صعودی Iron Condor سود را تا پایان سال 2022 نزدیک به 21000 دلار به حداکثر می رساند و در صورت کاهش قیمت انقضا به زیر 18000 دلار، ضرر را محدود می کند. شایان ذکر است که بیت کوین در زمان قیمت گذاری این مدل با قیمت 16168 دلار معامله می شد.

گزینه های بیت کوین استراتژی منحرف شده Iron Condor بازمی گردد.منبع: Deribit Position Builder

اختیار خرید به دارنده این حق می دهد که در آینده دارایی را با قیمت ثابت خریداری کند. برای این مزایا، خریدار هزینه ای به نام Premium می پردازد.

از سوی دیگر، گزینه فروش به دارنده اجازه می‌دهد تا دارایی را با قیمت ثابت در آینده بفروشد، که این یک استراتژی حفاظتی نزولی است. از سوی دیگر، فروش این کالا (a put) در معرض افزایش قیمت قرار می گیرد.

Iron Condor شامل فروش یک اختیار خرید و یک اختیار فروش با قیمت و تاریخ انقضای یکسان است. مثال بالا با استفاده از ماه قرارداد 30 دسامبر تنظیم شده است، اما می تواند برای سایر بازه های زمانی نیز اعمال شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، منطقه سود هدف 18350 تا 24000 دلار است. برای افتتاح یک معامله، یک سرمایه گذار باید دو قرارداد 20000 دلاری اختیار خرید و دو قرارداد 20000 دلاری اختیار فروش را کوتاه کند. سپس خریدار باید مراحل گزینه 22000 دلاری را با استفاده از همان ماه سررسید تکرار کند.

یک قرارداد 5.8 از اختیار فروش 18000 دلاری نیز باید خریداری شود تا در برابر کاهش احتمالی محافظت شود. در نهایت، یک قرارداد 5.3 از اختیار خرید 24000 دلاری باید خریداری شود تا ضررهای بالاتر از سطح موجود محدود شود.

مربوط: کراکن با OFAC وزارت خزانه داری ایالات متحده به دلیل نقض تحریم های ایالات متحده توافق می کند

اگر بیت کوین در 30 دسامبر بین 18350 تا 24000 دلار معامله شود، این استراتژی به شما سود خالص می دهد. سود خالص در 0.485 BTC (7860 دلار به قیمت های فعلی) بین 20000 تا 22000 دلار به اوج خود می رسد، اما زمانی که بیت کوین معامله می شود به بالای 0.10 BTC (1620 دلار در قیمت های فعلی) می رسد. از 18350 دلار تا 23600 دلار متغیر است.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای شروع این استراتژی Iron Condor حداکثر ضرر است یعنی 0.103 BTC یا 1670 دلار، که اگر بیت کوین در 30 دسامبر زیر 18000 دلار معامله شود، اتفاق می افتد. بازده در مقابل ضررهای احتمالی

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا