اخبار ارز دیجیتال

تغییرات در قوانین حسابداری ایالات متحده به نفع شرکت های دارای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

FASB توصیه کرد که ارزهای رمزنگاری شده در ترازنامه شرکت ها به ارزش بازار منصفانه ثبت شوند، که احتمال کاهش ارزش را از بین می برد اما نوسانات را افزایش می دهد.

طبق گزارش رسانه ها، هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) به اتفاق آرا قوانینی را برای حسابداری ارزش منصفانه دارایی های ارزهای دیجیتال شرکتی تصویب کرده است. این قانون در سال ۲۰۲۵ اجرایی خواهد شد.

FASB یک سازمان ایالات متحده است که استانداردهای حسابداری و گزارشگری را برای سازمانهایی که از اصول پذیرفته شده حسابداری ایالات متحده (GAAP) پیروی می کنند، تنظیم می کند. FASB در ماه مارس نظرات خود را در مورد تغییرات پیشنهادی در تدوین استانداردهای حسابداری FASB دعوت کرد.

این پیشنهاد در ۶ سپتامبر مورد بحث و رای گیری قرار گرفت.

ارزش منصفانه ارزش تخمینی دارایی است که ارزش فعلی بازار و سایر عوامل تعیین کننده را در نظر می گیرد. FASB در اکتبر ۲۰۲۲ تصمیمی «آزمایشی» در مورد حسابداری ارزش منصفانه برای دارایی‌های کریپتو صادر کرده بود.

از لحاظ تاریخی، شرکت‌ها مجبور بودند ضررهای ناشی از کاهش ارزش ارزهای دیجیتال را زمانی که دارایی‌ها ناگهان ارزش خود را در ترازنامه خود از دست می‌دادند، حتی پس از بازیابی ارزش دارایی‌های دیجیتال، حفظ می‌کردند.

مطالب مرتبط: نحوه مدیریت سود و زیان معاملات ارز دیجیتال در ترازنامه خود

روش حسابداری جدید، که نوسانات درآمد را برای شرکت‌هایی که مقادیر زیادی ارزهای دیجیتال دارند افزایش می‌دهد، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بهبودی مالی را به دلیل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ثبت کنند. کسب‌وکارها در صورت تمایل می‌توانند بلافاصله از حسابداری ارزش منصفانه برای ارزهای دیجیتال خود استفاده کنند. کریستین بوتان عضو FASB گفت:

“کارهای زیادی برای کاهش هزینه ها و بهبود سودمندی تصمیم گیری اطلاعات یک سیستم وجود ندارد.

علاوه بر شرکت‌های کریپتو بومی مانند کوین‌بیس، تغییر قانون بر شرکت‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌هایی که دارای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال بزرگ مانند MicroStrategy و Tesla هستند نیز تأثیر می‌گذارد. مایکل سیلر، رئیس MicroStrategy درباره X نوشت:

“حسابداری ارزش منصفانه برای #Bitcoin معرفی خواهد شد. این ارتقا به قوانین حسابداری FASB مانع بزرگی را بر سر راه کسب و کارهایی که BTC را به عنوان یک دارایی مالی بپذیرند، برطرف می کند.”

برای انطباق با این تغییر، ارزهای دیجیتال به یک آیتم «دارایی نامشهود» در حساب‌های مالی تبدیل می‌شوند.

مجله: نحوه محافظت از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین بحث می کنندنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا