اخبار ارز دیجیتال

نحوه کسب درآمد غیرفعال در ارزهای دیجیتال با استفاده از صندوق های شاخص و ETF


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صندوق‌های شاخص و ETF جایگزین جذابی برای سرمایه‌گذاری با درآمد غیرفعال هستند و به سرمایه‌گذاران در معرض دید متنوعی از انواع دارایی‌های رمزنگاری شده‌اند.

کلید دستیابی به امنیت مالی و استقلال سرمایه گذاری در درآمد غیرفعال است. برخلاف درآمد فعال که مستلزم تلاش و زمان مداوم است، درآمد غیرفعال از طریق سرمایه‌گذاری‌هایی ایجاد می‌شود که جریانی ثابت از درآمد را با مشارکت مداوم کمی فراهم می‌کند. درآمد غیرفعال به ویژه ارزشمند است زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ثروت بسازند و مستقل زندگی کنند.

شرح سرمایه گذاری با درآمد غیرفعال

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های شاخص و صندوق‌های قابل معامله در مبادله (ETF) یک استراتژی درآمد غیرفعال محبوب در بازارهای مالی سنتی است. صندوق شاخص یک صندوق سرمایه گذاری مشترک با مدیریت غیرفعال است که به دنبال مطابقت با عملکرد یک شاخص بازار منتخب مانند S&P 500 است. از سوی دیگر، ETF ها شبیه صندوق های شاخص هستند، اما در بورس ها مانند سهام فردی معامله می شوند.

صندوق های ETF و صندوق های شاخص مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران با درآمد غیرفعال ارائه می دهند. فوراً سرمایه‌گذاری‌های خود را در انواع اوراق بهادار متنوع کنید و ریسک مربوط به دارایی‌های سهام فردی را کاهش دهید.

علاوه بر این، نسبت هزینه کم آن را برای سرمایه گذاری بلندمدت مقرون به صرفه و ایده آل می کند. این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاران فرصت کسب درآمد از سود سهام و سود سرمایه را می‌دهند و به آنها امکان می‌دهد در بلندمدت ثروت بسازند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های شاخص و ETF هزینه‌های مرتبط با مالکیت و مدیریت آن‌ها را دارند. نسبت هزینه این هزینه ها را اندازه گیری می کند. نشان دهنده بخشی از دارایی های صندوق است که برای پرداخت هزینه های مدیریت، سربار، هزینه های بازاریابی و سایر هزینه های عملیاتی استفاده می شود.

نسبت های هزینه به عنوان یک نرخ سالانه گزارش می شود و اغلب از دارایی های صندوق کسر می شود، بنابراین بر بازده دریافت شده توسط سرمایه گذاران تأثیر می گذارد. برای سرمایه گذارانی که به دنبال گزینه های سرمایه گذاری مقرون به صرفه هستند، نسبت هزینه پایین به این معنی است که اکثر دارایی های صندوق به جای استفاده برای پرداخت هزینه ها سرمایه گذاری می شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخص رمزنگاری و ETF

در فضای ارزهای دیجیتال، صندوق‌های شاخص، صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که هدفشان شبیه‌سازی عملکرد یک شاخص یا بخش بازار ارز دیجیتال خاص است و به سرمایه‌گذاران در معرض دید متنوعی از بازار ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد.

در عوض، ETF ها در بورس معامله می شوند و عملکرد یک شاخص خاص یا بخش بازار ارز دیجیتال را دنبال می کنند و به سرمایه گذاران اجازه می دهند سهام را در طول روز معاملاتی بخرند و بفروشند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود در صندوق‌های شاخص بازار ارزهای دیجیتال و ETF، یک جریان درآمد غیرفعال ایجاد کنند که در طول زمان رشد می‌کند. با این حال، کلید این است که صندوقی را انتخاب کنید که متناسب با افق زمانی، تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری شما باشد.

شباهت ها و تفاوت های بین صندوق های سرمایه گذاری شاخص رمزنگاری و ETF های رمزنگاری شده

هم صندوق‌های شاخص ارزهای دیجیتال و هم صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF، هدفشان این است که در معرض دید متنوعی از گروهی از ارزهای دیجیتال یا یک شاخص یا بخش بازار خاص قرار بگیرند. اینها به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که به طور منفعلانه و راحت به بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند. صرافی‌های ارز دیجیتال امکان خرید و فروش هر دو گزینه سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کنند.

با این حال، تفاوت های قابل توجهی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برای مثال، صندوق‌های شاخص کریپتو انعطاف‌پذیری معاملاتی محدودی را ارائه می‌کنند، مستقیماً از شرکت صندوق خرید و فروش می‌شوند و در پایان روز معاملاتی ارزش‌گذاری می‌شوند. با این حال، ETF های کریپتو به طور مداوم مانند توکن های فردی در صرافی های کریپتو، با قیمت گذاری بلادرنگ و گزینه های معاملاتی بیشتر معامله می کنند.

ETF ها معمولاً نسبت هزینه کمتری نسبت به صندوق های شاخص دارند که نسبت هزینه بالاتری دارند. با این حال، هر دو وسیله سرمایه گذاری سطوح مختلفی از دسترسی و شفافیت را ارائه می دهند.

تفاوت بین صندوق شاخص ارز دیجیتال و ETF ارز دیجیتال به شرح زیر است.

ملاحظات کلیدی هنگام شروع سرمایه گذاری با درآمد غیرفعال

امنیت و استقلال مالی را می توان از طریق سرمایه گذاری غیرفعال درآمد با صندوق های شاخص و صندوق های ETF، با آمادگی دقیق و یک رویکرد منضبط به دست آورد. با تمرکز ویژه بر صندوق های شاخص و ETF، ملاحظات مختلفی برای شروع سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری با درآمد غیرفعال وجود دارد، از جمله:

  • درباره صندوق های شاخص و ETF در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر بدانید.
  • تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری خود را تعیین کنید.
  • یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد را انتخاب کنید.
  • صندوق شاخص یا ETF مناسب را بر اساس نسبت هزینه، تنوع و عملکرد تاریخی انتخاب کنید.
  • یک حساب کاربری با صرافی انتخابی خود ایجاد کنید و احراز هویت مورد نیاز را تکمیل کنید.
  • معامله ای را برای خرید صندوق شاخص یا ETF انتخابی خود انجام دهید.
  • عملکرد سرمایه گذاری را زیر نظر داشته باشید و به طور منظم تعادل مجدد را در نظر بگیرید.
  • ردیابی و ثبت درآمد غیرفعال حاصل از سود سهام، سهام یا مکانیسم های دیگر.
  • در جریان روند بازار و تغییرات قانونی باشید.

استراتژی‌هایی برای ایجاد درآمد غیرفعال با صندوق‌های شاخص رمزنگاری و ETF

همانطور که در زیر توضیح داده شد، راه‌های مختلفی برای ایجاد درآمد غیرفعال در دنیای ارزهای دیجیتال با استفاده از صندوق‌های شاخص و ETF وجود دارد.

صندوق های شاخص ارزهای دیجیتال با سود سهام

برخی از صندوق های شاخص ارز دیجیتال و ETF سود سهام به سرمایه گذاران ارائه می دهند. این صندوق‌ها بخشی از منابع خود را در ارزهای رمزپایه سرمایه‌گذاری می‌کنند و به طور منظم سود سهام یا پاداش پرداخت می‌کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در چنین صندوق‌هایی و دریافت توزیع‌ها، درآمد غیرفعالی کسب کنند.

کشاورزی چکیده و بازده

دو تکنیکی است که برخی از صندوق های شاخص ارز دیجیتال و ETF ها روی آن کار می کنند. کشاورزی بازده شامل تامین نقدینگی به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ازای پاداش است.

Staking به معنای نگه داشتن یک سکه خاص با سود کمک به امنیت شبکه است. سرمایه‌گذاران می‌توانند از بازدهی و پاداش‌هایی که از طریق سرمایه‌گذاری در صندوق‌هایی که این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند، درآمد منفعل ایجاد کنند.

صندوق املاک و مستغلات نمادین

برخی از صندوق های شاخص ارز دیجیتال و ETF ها در معرض دارایی های املاک و مستغلات توکن شده قرار می گیرند. این صندوق ها در دارایی های مستغلات سرمایه گذاری می کنند و آنها را توکن می کنند تا سرمایه گذاران بتوانند از رشد سرمایه و درآمد اجاره بهره مند شوند. سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها درآمد غیرفعالی از درآمد اجاره‌ای ایجاد شده توسط دارایی‌های مستغلات اساسی را فراهم می‌کند.

اعطای وام و استقراض

صندوق‌های شاخص ارزهای دیجیتال و صندوق‌های ETF که در وام‌دهی و استقراض در صنعت ارزهای دیجیتال شرکت می‌کنند، ارزهای دیجیتال را به وام‌گیرندگان قرض می‌دهند و سود آن وام‌ها را دریافت می‌کنند. سرمایه گذاری در این صندوق ها به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که به طور منفعلانه از فعالیت های وام دهی خود سود کسب کنند.

تعادل مجدد و رشد پرتفوی

برای حفظ تخصیص دارایی مطلوب، صندوق‌های شاخص ارز دیجیتال و ETFها اغلب به طور منظم پرتفوی خود را مجدداً متعادل می‌کنند. دارایی های با عملکرد بهتر در حین تعادل مجدد فروخته می شوند و دارایی های با عملکرد ضعیف خریداری می شوند.

در صورتی که صندوق عملکرد بهتر از حد انتظار داشته باشد و درآمدی بالاتر از هزینه ایجاد کند، سرمایه‌گذاران ممکن است از سود سرمایه در طول تعادل مجدد سود ببرند.

استفاده از سهام کسری و میانگین هزینه دلار

هنگام سرمایه گذاری در صندوق های ETF و صندوق های شاخص ارز دیجیتال، استفاده از سهام کسری و استفاده از میانگین هزینه دلاری ممکن است بهترین استراتژی باشد. سرمایه گذاران می توانند حتی مقدار کمی از پول را با سرمایه گذاری در سهام کسری که امکان سرمایه گذاری های کوچک را فراهم می کند، متنوع کنند.

سرمایه گذاری یک مبلغ ثابت به صورت منظم می تواند تأثیر نوسانات بازار را به حداقل برساند و نیاز به زمان بندی بازار را از بین ببرد. علاوه بر این، با ایجاد بودجه و برنامه های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران ممکن است بتوانند به تدریج پرتفوی خود را بسازند و از رشد بلندمدت این دارایی ها بهره مند شوند.

ریسک‌های مرتبط با صندوق‌های شاخص ارزهای دیجیتال و ETF ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های شاخص ارزهای دیجیتال و ETF با ریسک‌هایی همراه است که باید در نظر گرفته شود. نوسانات قابل توجه در بازار ارزهای دیجیتال، ارزش این گزینه های سرمایه گذاری را در معرض خطر قرار می دهد. برای کاهش این موضوع، تنوع بخشیدن و متعادل کردن مجدد سبد سهام می تواند به گسترش ریسک کمک کند.

علاوه بر این، تغییر محیط نظارتی خطرات قانونی ایجاد می کند. بنابراین سرمایه گذاران باید خود را آموزش دهند و صندوق های سازگار را انتخاب کنند. اتکا به واسطه ها و متولیان شخص ثالث ریسک طرف مقابل را به همراه دارد، بنابراین انتخاب یک صندوق شناخته شده با تدابیر امنیتی قوی ضروری است.

در نهایت، اگر صندوق حجم معاملات پایینی داشته باشد، ممکن است خرید یا فروش سهام به قیمت مورد نظر شما دشوارتر شود و ریسک نقدینگی ایجاد شود. این ریسک با انجام تحقیقات گسترده و ارزیابی نقدینگی صندوق قبل از سرمایه گذاری قابل کاهش است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Onkar Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا