اخبار ارز دیجیتال

XRP، XLM، CFX، XDC، MASK رتبه بندی ۵ آلتکوین برتر در ماه مارس افزایش یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که اکثر آلتکوین‌ها در ماه مارس عملکرد پایین‌تری داشتند، XRP، XLM، CFX، XDC و MASK با افزایش دو رقمی روند را کاهش دادند.

تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو، که سهم آن از کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد، از حدود ۴۴ درصد به بالاترین رقم مارس ۴۸ درصد افزایش یافت.

قیمت بیت کوین در طول ماه ۲۲.۷ درصد افزایش یافت، در حالی که اکثر آلت کوین ها بازدهی کمتر یا منفی داشتند. با این حال، برخی نقاط دورافتاده نیز وجود داشتند که برای دو ماه متوالی حرکت مثبتی را نشان دادند. به عنوان مثال، XRP حرکت مثبت ثابتی را نشان می دهد زیرا سرمایه گذاران امیدوار به نتیجه مثبت در شکایت ایالات متحده علیه SEC هستند.

۱۰۰ توکن برتر بر اساس ارزش بازار با بالاترین بازده ۳۰ روزه. منبع: CoinMarketCap

شبکه conflux

شبکه Conflux از فوریه به عملکرد خوب خود ادامه داده است و قیمت خود را در ماه مارس تقریباً دو برابر کرده است. تیم این پروژه با افزودن XCMD و Zen Spark Technology، سومین تولیدکننده بزرگ تجهیزات ساختمانی در جهان، به تقویت شراکت خود در چین ادامه داد.

تیم Conflux همچنین از توسعه برنامه های بدون مجوز پشتیبانی می کند. یک برنامه کمک مالی برای تشویق توسعه اکوسیستم ایجاد کرد.

توکن CFX به روند مثبت خود ادامه می دهد و پشتیبانی بین ۰.۱۰ تا ۰.۲۰ دلار را آزمایش می کند و به بالاترین میزان سالانه ۰.۴۶ دلار می رسد. ساختار بازار توکن با بالا و پایین‌ترین نرخ صعودی به نظر می‌رسد و هدف بالقوه آن ۰.۸۰ دلار است. این نشان دهنده سطح شکست نسبت به بازار صعودی ۲۰۲۱ است.

نمودار قیمت CFX/USD. منبع: CoinGecko

XRP

احتمال برنده شدن ریپل در دعوای حقوقی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رد نظر کارشناسان در توضیح اینکه چگونه XRP می تواند یک امنیت باشد، قاضی رئیس آنالیسا تورس در ۲۱ مارس پس از تصمیم گیری بهبود یافت.

در ۲۷ مارس، یکی دیگر از اقدامات نظارتی ایالات متحده برای دارندگان XRP یک امتیاز بود. کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) بایننس را به رویه های ناکافی انطباق و دستکاری بازار متهم کرده است.

تنظیم کننده ها بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) را به عنوان کالا طبقه بندی کرده اند. برخی معتقدند که این طبقه بندی به XRP نیز گسترش می یابد. بنابراین، به طور موثر ادعای SEC مبنی بر اینکه XRP یک امنیت است را رد می کند. انتظارات بازار مبنی بر اینکه ریپل در دعوای خود علیه SEC پیروز خواهد شد، قیمت XRP را به بالاترین حد خود در سال گذشته رسانده است.

اگر Ripple برنده SEC شود، حرکت صعودی XRP می تواند در میان مدت تا بلندمدت ادامه یابد.

XRP در حال حاضر با مقاومت از سطح اوج سال ۲۰۲۲ خود در حدود ۰.۵۳ دلار مواجه است. شکست این سطح می تواند قیمت را به سمت سطوح حمایت و مقاومت قبلی در حدود ۰.۶۵ دلار و ۰.۹۰ دلار سوق دهد.

به طور خاص، شاخص قدرت نسبی (RSI)، که حرکت حرکت قیمت را نسبت به حجم اندازه گیری می کند، نشان می دهد که XRP به سطوح بیش از حد خرید رسیده است. امکان اصلاح تا سطح ۰.۴۵ دلار افزایش می یابد.

نمودار روزانه XRP/USD.منبع: Trading View

استلا

توکن XLM Stellar در درجه اول از همبستگی مثبت قوی خود با XRP بهره برد. ضریب همبستگی بین تغییرات قیمت XLM و XRP معمولاً بالای ۰.۷ است.

در پشت صحنه، سازمان Stellar در تلاش است تا پذیرش شبکه Stellar را برای ارسال حواله به کشورهای جهان سوم مانند آفریقا افزایش دهد. Stellar همچنین با ارائه دهندگان پرداخت بین المللی کار می کند سرویس انتقال پول شبکه Stellar را برای تسهیل پرداخت های جهانی یکپارچه کنید.

از نظر فنی، جفت XLM/USD از سطح مقاومت ۰.۱۰ دلار عبور کرده است. اگر خریداران از این سطح خارج شوند، جفت می تواند بالاتر از ۰.۱۵ دلار و ۰.۲۴ دلار را هدف قرار دهد. برعکس، اگر شکست صعودی محقق نشود، XLM ممکن است به سمت حمایت ۰.۰۸ دلار برگردد.

نمودار روزانه XLM/USD.منبع: Trading View

شبکه XDC (XDC)

شبکه XDC زنجیره های مجوز و زنجیره های عمومی را برای مقیاس پذیری و امنیت ترکیب می کند. توکن‌های XDC سوخت شبکه هستند که برای پرداخت هزینه‌های شبکه و استقرار برنامه‌ها استفاده می‌شوند.

این شبکه از قراردادهای هوشمند سازگار با EVM، پروتکل ها و انتقال توکن زنجیره ای اتمی پشتیبانی می کند. همچنین به طور کامل با استاندارد پیام ISO-20022، یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای تبادل الکترونیکی داده بین مؤسسات مالی، مطابقت دارد.

برترین بلاک چین های عمومی در اکوسیستم XDC عبارتند از Ecoin، Stasis Euro و Gobiance Exchange. اینها پروژه های نسبتاً کمتر شناخته شده ای هستند که در صرافی های سطح ۲ مانند HitBit و BitMart معامله می شوند. این تصویری کسل کننده از توسعه اکوسیستم پروژه هایی با استفاده از بلاک چین های بدون مجوز ارائه می دهد.

در بخش شرکتی، این پروژه همکاری های مناسبی با برندهایی مانند کارت های Travala و Guarda Visa برقرار کرده است.

عوامل افزایش قیمت اخیر شامل معرفی DAO و نقش فعال شرکت مدیریت XinFin است که مسئول توسعه و مدیریت بلاک چین است.

XinFin اخیراً تصمیم گرفته است تا یک DAO برای غیرمتمرکز کردن حاکمیت بلاک چین تشکیل دهد. پس از عرضه در ماه مه ۲۰۲۳، جامعه می تواند در مورد توزیع بودجه اکوسیستم برای تسریع توسعه تصمیم گیری کند. گردهمایی Web3 در دبی که توسط شبکه XDC با بیش از ۶۰ توسعه‌دهنده از سراسر جهان برگزار می‌شود، به رشد اکوسیستم بلاک چین نیز کمک کرده است.

تنظیمات فنی جفت XDC/USD نشان می دهد که در لبه شکست صعودی قرار دارد. اگر خریداران از سطح ۰.۰۴۵ دلار عبور کنند، این جفت می تواند به سمت هدف ۰.۰۶۴ و بالاتر حرکت کند. از جنبه منفی، سطح پشتیبانی ۰.۰۲ دلار برای خریداران مهم است.

اسیلاتور کلینگر، یک شاخص حرکت، نمودار مشابهی را با قرائت صفر ترسیم می کند. اقدام خرید مثبت از سطح فعلی، اندیکاتور را به منطقه مثبت منتقل می کند و معمولاً یک علامت صعودی است.

نمودار هفتگی روزانه XDC/USD با استفاده از اسیلاتور کلینگر.منبع: Trading View

مطالب مرتبط: ۵ برنده (و بازنده) رمزنگاری برتر سال ۲۰۲۲

شبکه ماسک (MASK)

شبکه Mask Web2 و Web3 را پل می‌کند و معاملات ارزهای دیجیتال را مستقیماً از طریق وب‌سایت‌های Web2 امکان‌پذیر می‌کند.

بیش از ۴۰۰۰۰ کاربر افزونه Mask Network Chrome را نصب کرده اند. افزونه مرورگر در حال حاضر از چندین برنامه غیرمتمرکز (dApps) مانند Uniswap و SushiSwap پشتیبانی می کند و با بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک سازگار است.

ادغام این شبکه در فیس بوک شکایاتی دریافت کرده است. پس از خرید ایلان ماسک، تا حد زیادی از ادغام توییتر و هیاهوی ادغام ارزهای دیجیتال در پلتفرم های رسانه های اجتماعی سود برده است. این مقدار زیادی گمانه زنی را به قیمت توکن اضافه می کند، زیرا ماهیت پذیرش توییتر هنوز ناشناخته است.

در ۹ مارس، این توکن در بورس BTSE قرار گرفت و نقدینگی و حجم توکن را افزایش داد. این پروژه یکی از دریافت کنندگان ایردراپ ARB بود و ۲۵۷۵۴۰ توکن ARB دریافت کرد.

توکن‌های MASK توصیه نمی‌شوند، زیرا آنها رمز راهبری پروژه هستند و درآمدی از استفاده از شبکه ایجاد نمی‌کنند. با این حال، بیش از ۷۶ درصد از عرضه توکن در حال حاضر در گردش است. تورم نسبتا پایین

نمودار روزانه MASK/USD.منبع: Trading View

جفت MASK/USD از بالاترین قیمت ۶.۱۰ دلار در سال ۲۰۲۲ خارج شده است که یک علامت مثبت برای خریداران فنی است. اندیکاتور RSI در قلمرو صعودی قرار دارد و از قلمروی که بیش از حد خرید شده است خارج می شود و جا برای حرکت بیشتر دارد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا