اخبار ارز دیجیتال

DappRadar: بازی های بلاک چین و پروژه Metaverse 1.3 میلیارد دلار در سه ماهه سوم جمع آوری کردند

با توجه به داده‌های صنعت، بخش بازی‌های بلاک چین از نظر پذیرش فعال باقی می‌ماند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز به آن توجه می‌کنند.

سرمایه گذاری مخاطره آمیز در صنعت بلاک چین در سه ماهه سوم همچنان قوی است و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر بیشتر بر پیشنهاد ارزش بلندمدت این بخش تمرکز می کنند، علیرغم شرایط نزولی که بازارهای دارایی دیجیتال را ویران می کند، نشان می دهد که

بر اساس آخرین گزارش BGA Games DappRadar، بازی‌های بلاک چین و پروژه‌های متاورس مجموعاً 1.3 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر بین جولای و سپتامبر جمع‌آوری کرده‌اند. این رقم در مقایسه با سه ماهه دوم 48 درصد کاهش داشت، اما تقریباً دو برابر کل افزایش یافته در سال 2021 بود.

به گفته DappRadar، پروژه های متمرکز بر زیرساخت متاورس Web3 بیش از 36 درصد از سرمایه گذاری سه ماهه را تشکیل می دهند.

با نگاهی خاص به بازی های بلاک چین، این گزارش نشان می دهد که علیرغم بازار نزولی، فعالیت های اساسی صنعت همچنان در حال رشد است. تعداد کیف پول‌های فعال منحصربفرد شرکت‌کننده در بازی‌های بلاک چین با 8 درصد افزایش ماهانه به 912000 در ماه سپتامبر رسید. DappRadar می‌گوید بازی‌های Web3 «نیروی محرکه صنعت dapp هستند» و تقریباً نیمی از فعالیت‌های بلاک چین را در 50 شبکه‌ای که شرکت دنبال می‌کند، تشکیل می‌دهد.

Wax، Binance Smart Chain، Matic، Solana، EOS و Hive شش پروتکل بازی بزرگ هستند که بر اساس آدرس های کیف پول فعال هستند. منبع: DappRadar.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، داده های DappRadar نشان می دهد که هفت بازی از 10 بازی برتر بلاک چین شاهد افزایش آدرس های منحصر به فرد کیف پول در ماه سپتامبر بوده اند. این شرکت می‌گوید که بیشتر بازی‌های برتر برای موبایل هستند.

با این حال، یک مطالعه اخیر توسط Coda Labs ارائه دهنده سرگرمی های بلاک چین نشان می دهد که ممکن است مدتی طول بکشد تا بازی های بلاک چین و وب 3 مورد توجه گیمرهای معمولی قرار گیرند. این نظرسنجی نشان داد که تنها 12 درصد از گیمرهای غیر رمزنگاری به بازی‌های Web3 مشغول بوده‌اند و تنها 15 درصد علاقه‌مند به انجام این کار در آینده هستند.

مربوط: بازی‌های صنفی بازده: پذیرش بازی‌های Web3 نیاز به لمس محلی دارد

با این وجود، پروژه های Web3 از انواع مختلف، توجه زیادی را از سوی جامعه سرمایه گذاری خطرپذیر به خود جلب می کنند. بر اساس تحقیقات کوین تلگراف، پروژه های Web3 42 درصد از کل معاملات مالی فردی را در سه ماهه دوم به خود اختصاص دادند، که هفت مورد از 10 VC برتر فعال، Web3 را به عنوان برترین بخش برای سرمایه گذاری ذکر کردند.

نویسنده: Sam Bourgi

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا