اخبار ارز دیجیتال

سریلانکا با پذیرش بیت کوین مخالف است، طرح مبارزه با فساد دریپر را رد می کند

ناندال ویراسینگه، رئیس بانک مرکزی معتقد است که اتخاذ یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، وضعیت اقتصادی کشور را بدتر خواهد کرد.

تیم دریپر، میلیاردر آمریکایی، در سفر اخیر به سریلانکا، ایده پذیرش بیت کوین (BTC) را به عنوان پول قانونی برای مبارزه با فسادی که به تورم شدید در این کشور جزیره ای کمک می کند، مطرح کرد. اما مقام اصلی سریلانکا، ناندلال ویراسینگه، رئیس بانک مرکزی، معتقد بود که انجام این کار وضعیت اقتصادی کشور را بدتر می کند.

پس از یک فیلمبرداری تلویزیونی در سریلانکا، دریپر با رئیس جمهور رانیل ویکرمسینگه و ویراسینگه ملاقات کرد تا بیت کوین را به عنوان گزینه ای مناسب برای رهایی از مشکلات اقتصادی توصیه کند.

تیم دراپر سریلانکا در مورد توسعه اقتصادی.منبع: یوتیوب

در این جلسه، دراپر به نگرانی مهمی اشاره کرد که به سریلانکا نگاه می کند.

آیا سریلانکا را در اخبار دیده اید؟ این کشور به عنوان پایتخت فساد شناخته می شود.

وقتی استفاده از “ارز غیرمتمرکز” را به رئیس بانک مرکزی سریلانکا توصیه کردم، پاسخ کوتاهی دریافت کردم، “من آن را نمی پذیرم.” ویراسینگه در ادامه بیان می کند:

پذیرش ۱۰۰% بیت کوین هرگز برای سریلانکا به واقعیت تبدیل نخواهد شد.

در عوض، Weerasinghe معتقد بود که داشتن مناقصه قانونی سریلانکا برای استقلال سیاست پولی حیاتی است و از شمول کارآمد و پرداخت‌های رفاه الکترونیکی تضمین می‌کند.

Weerasinghe در پایان گفت: ما نمی خواهیم با معرفی بیت کوین بحران را بدتر کنیم.

مربوط: استرالیا طبقه بندی دارایی های رمزنگاری را معرفی می کند

MicroStrategy، یک شرکت تجزیه و تحلیل نرم افزاری که توسط مایکل تالر تأسیس شده است، برنامه های خود را برای ادامه ارائه خدمات معاملاتی BTC با وجود متحمل شدن زیان ۱.۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۲ به اشتراک گذاشته است.

اندرو کانگ، مدیر مالی میکرواستراتژی، در تماس با درآمد دوم فوریه گفت:

ما ممکن است معاملات اضافی را دنبال کنیم که ممکن است از نوسانات قیمت بیت کوین یا سایر آشفتگی های بازار مطابق با استراتژی بلندمدت بیت کوین استفاده کند.

طبق گفته کانگ، MicroStrategy تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ دارای ۱۳۲۵۰۰ بیت کوین (به ارزش ۱.۸۴ میلیارد دلار) بود. از این تعداد، ۱۴۸۹۰ بیت کوین در اختیار تجارت مستقیم و مابقی در اختیار شرکت تابعه آن، MacroStrategy قرار داشت.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا