اخبار ارز دیجیتال

به لطف تنظیم‌کننده‌ها و نهنگ‌ها، فاجعه بر سر گروه‌های ارز دیجیتال رخ می‌دهد

تنظیم‌کننده‌ها در تنظیم مقررات شکست خوردند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بدون انجام بررسی مناسب سرمایه‌گذاری کردند.

موج کریپتو در حال سرازیر شدن است و به نظر می رسد گروه ارز دیجیتال (DCG) بیش از پیش در حال سقوط است. اپیدمی فعلی ارزهای دیجیتال شکست ارزهای دیجیتال به عنوان یک فناوری یا سرمایه گذاری بلندمدت نیست. مشکل DCG یکی از خرابی های تنظیم کننده ها و دروازه بانان است.

از زمان آغاز به کار در سال 2013، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) DCG، بزرگترین تراست بیت کوین (BTC) جهان، به سرمایه گذاران نرخ های بهره بالای بیش از 8 درصد را صرفاً با خرید ارزهای دیجیتال و وام دادن به آنها ارائه می دهد. سپرده گذاری در DCG.

از بسیاری جهات، این شرکت خدمات مهمی به صنعت ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. ما سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را برای مبتدیان و سرمایه گذاران فردی آسان تر و سودآورتر کرده ایم. و در طول بازار صعودی کریپتو، کاربران سودهای پیشرو در بازار را دریافت کردند و به نظر می‌رسید که همه خوب پیش می‌رفتند.

اما با تغییر چرخه بازار، مشکل در انتهای دیگر قیف سرمایه گذاری آشکارتر شد: چگونه DCG از سپرده های کاربران استفاده می کند. در حالی که به همه سوالات شما پاسخ نمی‌دهد، ایده کلی این است که نهاد DCG سپرده‌های کاربر را به اشخاص ثالث مانند Three Arrows Capital و FTX وام داده و ارزهای رمزنگاری‌شده ثبت‌نشده را به عنوان وثیقه می‌پذیرد.

مربوط: داستان من از گفتن “من به شما گفتم” به SEC در FTX

پس از آن، دومینوها به سرعت سقوط کردند. اشخاص ثالث رفته اند. ارز دیجیتالی که به عنوان وثیقه استفاده می شود غیر نقدی شده است. و DCG مجبور شد بیش از 1 میلیارد دلار بودجه جمع آوری کند. این همان ارزش توکن های FTT FTX است که DCG برای حمایت از وام های FTX پذیرفت.

DCG در حال حاضر به دنبال خط اعتباری برای پوشش بدهی خود است و در صورت عدم موفقیت، با ورشکستگی فصل 11 روبرو می شود. شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ظاهرا طعمه یکی از قدیمی ترین دام های سرمایه گذاری شده اند: اهرم. اساساً به‌عنوان یک صندوق تامینی عمل می‌کرد، و بدون بررسی مناسب به شرکت‌ها سرمایه وام می‌داد و ارزهای دیجیتال داغ را به عنوان وثیقه می‌پذیرفت. کاربر با یک کیسه خالی باقی می ماند.

در دنیای غیر رمزنگاری، مقرراتی برای جلوگیری از این مشکل تنظیم شده است. اگرچه کامل نیست، اما مقررات مجموعه کاملی از اسناد مالی، صورت‌های قانونی، و افشای اطلاعات را برای سرمایه‌گذاری، از خرید سهام و عرضه‌های عمومی اولیه گرفته تا تامین مالی جمعی، الزامی می‌کند. برخی از سرمایه گذاری ها آنقدر فنی یا مخاطره آمیز هستند که تنظیم کننده ها آنها را محدود به سرمایه گذاران ثبت شده می کنند.

اما رمز نیست. شرکت هایی مانند سلسیوس و FTX اساساً استانداردهای حسابداری صفر را حفظ کردند و از صفحات گسترده و واتس اپ برای (سو) مدیریت مالی شرکت خود و گمراه کردن سرمایه گذاران استفاده کردند. Grayscale حتی از باز کردن کتاب خودداری کرد و دلیل آن “نگرانی های امنیتی” بود.

یک رهبر ارزهای دیجیتال که توییت هایی منتشر می کند که «همه چیز خوب است» یا «به ما اعتماد کنید» یک سیستم پاسخگویی نیست. کریپتو باید رشد کند.

اولاً، وقتی خدمات نگهداری می‌خواهند سپرده بپذیرند، بهره بپردازند و وام بدهند، به عنوان بانک عمل می‌کنند. رگولاتورها باید این شرکت ها را به عنوان بانک تنظیم کنند. این شامل صدور مجوزها، ایجاد الزامات سرمایه، اجباری کردن حسابرسی مالی عمومی و هر چیز دیگری است که سایر مؤسسات مالی باید انجام دهند.

دوم، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر باید بررسی‌های لازم را روی شرکت‌ها و ارزهای دیجیتال انجام دهند. سرمایه‌گذاران نهادی و فردی، و حتی روزنامه‌نگاران، به عنوان دروازه‌بان خود به VCها متکی هستند. آنها جریان سرمایه گذاری را نشانه ای از مشروعیت می دانند. VCها آنقدر پول و نفوذ دارند که قادر به شناسایی کلاهبرداری های اساسی، کلاهبرداران و طرح های پونزی نیستند.

خوشبختانه، ارزهای دیجیتال برای از بین بردن این مشکلات ایجاد شدند. افراد باور نداشتند که بانک ها و دولت های وال استریت کار درست را انجام دهند. سرمایه گذاران می خواستند امور مالی خود را کنترل کنند. آنها می خواستند واسطه های گران قیمت را حذف کنند. آنها خواهان وام و استقراض مستقیم، ارزان، همتا به همتا بودند.

به همین دلیل است که برای آینده کریپتو، کاربران باید به جای سرمایه‌گذاری متمرکز که توسط دیگران کنترل می‌شوند، روی محصولات DeFi سرمایه‌گذاری کنند. این محصولات به کاربران این امکان را می دهد که سرمایه خود را به صورت محلی مدیریت کنند. این نه تنها سرکوب های بانکی را از بین می برد، بلکه خطر سرایت به صنعت را نیز محدود می کند.

مربوط: FTX ارزش استفاده از پلتفرم های DeFi را به جای دروازه بان ها نشان می دهد

بلاک چین یک فناوری باز، شفاف و تغییرناپذیر است. سرمایه گذاران می توانند به جای اعتماد به داستان نویس، نقدینگی شرکت، دارایی هایی که در اختیار دارند و نحوه تخصیص آن ها را ببینند.

DeFi همچنین واسطه های انسانی را از سیستم حذف می کند. علاوه بر این، اگر نهادی بخواهد از خود بیش از حد اهرم استفاده کند، تنها می تواند این کار را تحت قوانین سختگیرانه قراردادهای هوشمند خودکار انجام دهد. هنگامی که وام منقضی می شود، قرارداد به طور خودکار کاربر را منحل می کند و از تخریب کل صنعت جلوگیری می کند.

منتقدان رمزارز، انفجار بالقوه DCG را به عنوان یکی دیگر از شکست‌های یک صنعت ناپایدار متهم می‌کنند. اما آن‌ها این واقعیت را نادیده می‌گیرند که مشکلات بخش مالی سنتی – از بررسی ضعیف تا سرمایه‌گذاری‌های بیش از حد اهرمی – دلیل اصلی چالش‌هایی است که امروزه ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند، نه خود ارزهای دیجیتال. من اینجا هستم.

دیگران ممکن است شکایت کنند که DeFi در نهایت از کنترل خارج شده است. اما طراحی باز و شفاف آن چیزی است که آن را آنقدر منعطف می کند که کل صنعت مالی را تکان می دهد.

جزر و مد ممکن است در حال اجرا باشد، حداقل در حال حاضر. اما امروزه سرمایه‌گذاری هوشمند در امور مالی غیرمتمرکز به این معنی است که می‌توانید با آمدن تورنت بعدی، بلافاصله وارد آن شوید. این بار با لباس شنا

جورج کاسارادزه مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Aurox، یک توسعه دهنده پیشرو نرم افزار DeFi. او در دانشگاه فنی تگزاس در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Giorgi Khazaradze

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا