🚨 اخبار ارز دیجیتال

جینان، چین پرداخت های CBDC را برای کرایه اتوبوس می پذیرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شهر جینان چین با معرفی پرداخت‌های یوان دیجیتال در سراسر شبکه اتوبوسرانی خود باعث پذیرش CBDC شده است.

شهر جینان، مرکز استان شاندونگ در شرق چین، پذیرش پرداخت دیجیتال رنمینبی در تمام مسیرهای اتوبوس را معرفی کرده و تشویق به معرفی برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را آغاز کرده است.

در مرحله آزمایشی، شهر ارائه پرداخت های CBDC را در دو مسیر اتوبوس B52 و BRT5 آزمایش کرد. پس از این دوره آزمایشی، شهر اعلام کرد که روش پرداخت جدیدی را در سراسر شبکه اتوبوسرانی خود معرفی کرده است.

رسانه محلی Shunwang Jinan Daily اخیراً گزارش داده است که Jinan همه کارتخوان ها و نرم افزار مسیر اتوبوس را به روز کرده است تا مسافران بتوانند با استفاده از CBDC شهرستان پرداخت کنند.

این شهر همچنین با ارائه تخفیف کرایه به مسافرانی که روش پرداخت CBDC را انتخاب می کنند، استفاده از یوان دیجیتال را تشویق می کند. بر اساس این اطلاعیه، مسافرانی که پرداخت به یوان دیجیتال را انتخاب می‌کنند، می‌توانند از حداکثر دو سفر با تخفیف در روز و تا شش سفر با تخفیف در ماه برخوردار شوند.

این حرکت بخشی از یک فشار گسترده تر برای ترویج معرفی یوان دیجیتال در مناطق مختلف چین است. در ۲۳ آوریل، شهر چانگشو، چین، اعلام کرد که پرداخت حقوق کارمندان دولت را با یوان دیجیتال آغاز می کند. در این اطلاعیه آمده است که از ماه مه حقوق کارکنان دولت، نهادهای عمومی و مقامات در تمام سطوح بخش دولتی در CBDC کشور پرداخت خواهد شد.

مربوط: CBDC برای حل مشکلات امروز نیست – رهبر CBDC استرالیا

به غیر از اتوبوس سواری و حقوق کارمندان دولت، این کشور همچنین یک CBDC را برای طرح کمربند و جاده و تجارت فرامرزی معرفی کرده است. در ۲۴ آوریل، طرحی برای ترویج CBDC در تجارت فرامرزی در Xuzhou، چین اعلام شد. این شهر به عنوان نقطه عزیمت قطارهای حمل کالا به اروپا عمل می کند.

در همین حال، بانک فرانسوی BNP Paribas نیز اخیرا با بانک چین (BOC) برای ترویج استفاده از یوان دیجیتال شریک شد. رسانه محلی South China Morning Post روز پنجشنبه گزارش داد که این مشارکت به مشتریان شرکتی BNP Paribas اجازه می دهد تا به سیستم BOC متصل شوند و به آنها امکان می دهد از یوان دیجیتال برای تجارت بلادرنگ استفاده کنند.

مجله: وام مسکن با استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه: آیا خطرات آن بیشتر از پاداش است؟

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا