اخبار ارز دیجیتال

آیا بازارهای کریپتو به یک روند 10 هفته ای باخت پایان می دهند؟

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازار کریپتوکارنسی به دلیل عدم قطعیت نظارتی و عدم شفافیت استیبل کوین در پایین ترین سطح سه ماهه خود معامله شد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در 15 ژوئن به 1.02 تریلیون دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح در سه ماه اخیر است. با این حال، در حالی که انعطاف پذیری بازارهای مشتقه و افزایش قیمت آخر هفته در میان عدم قطعیت در ذخایر استیبل کوین به گاوها امید می دهد، ممکن است برای جشن گرفتن خیلی زود باشد.

شرایط نظارتی برای ارزهای دیجیتال بدتر می شود

چند هفته گذشته به دلیل عدم قطعیت نظارتی نزولی بوده است. بیت کوین (BTC) و BNB هفته گذشته 2.5 درصد افزایش یافتند، در حالی که XRP 5.2 درصد و اتر (ETH) 0.7 درصد کاهش یافتند.

ارزش بازار ارز دیجیتال (USD) در روز. منبع: TradingView

توجه داشته باشید که الگوی 10 هفته ای سطوح حمایت را در موارد متعدد آزمایش کرده است، که نشان می دهد با بدتر شدن شرایط نظارتی در سراسر جهان، خروج از روند نزولی برای گاوها دشوار خواهد بود.

اول، بورس اوراق بهادار مستقر در نیویورک، Bakkt، Solana (SOL)، Polygon (MATIC) و Cardano (ADA) را با استناد به تحولات نظارتی اخیر ایالات متحده از فهرست خارج کرده است. این تصمیم در پی شکایتی است که هفته گذشته توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه صرافی‌های ارز دیجیتال Binance و Coinbase ارائه شد.

مربوط: چرا بازار ارزهای دیجیتال امروز در حال افزایش است؟

اخیراً در 16 ژوئن، بایننس از فوریه 2022 در فرانسه تحت تحقیقات مقدماتی قرار گرفته است. بخش مبادلات ارزهای دیجیتال مستقر در فرانسه موفق به دریافت مجوز فعالیت نشد و گزارش شده است که به طور غیرقانونی به مشتریان فرانسوی خدمات ارائه می دهد. علاوه بر این، به گفته رگولاتورها، صرافی فاقد رویه تأیید مشتری بود.

همچنین در 16 ژوئن، بایننس خروج خود از هلند را اعلام کرد و از کاربران خواست تا در اسرع وقت وجوه خود را برداشت کنند. تصمیم برای خروج از بازار هلند پس از شکست این صرافی در دریافت مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) اتخاذ شد.

با وجود بدتر شدن محیط نظارتی ارزهای دیجیتال، دو شاخص مشتقات نشان می‌دهند که گاوها هنوز تسلیم نشده‌اند. با این حال، خروج از شکل‌های قیمتی نزولی و چرخش به سمت بالا دشوار خواهد بود.

مشتقات تقاضای متوازن را برای BTC، اهرم ETH نشان می دهند

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر 8 ساعت یک بار صورتحساب می گیرند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این وجود، زمانی که فروشنده کوتاه مدت (فروشنده) نیاز به اهرم اضافی داشته باشد، وضعیت معکوس رخ می دهد که در نتیجه نرخ تامین مالی منفی است.

نرخ سرمایه 7 روزه تجمعی معاملات آتی دائمی در 17 ژوئن. منبع: Coinglass

نرخ های تامین مالی 7 روزه BTC و ETH خنثی هستند و نشان دهنده تقاضای متوازن از طرف قراردادهای آتی دائمی (خریداران) و کوتاه مدت (فروشندگان) است.

BNB تنها استثنا بود، که در آن معامله‌گران تا 1% در هفته برای شرط‌های کوتاه پرداخت می‌کردند، که می‌توان آن را با ریسک اضافه پس از بررسی نظارتی در صرافی Binance توضیح داد.

Tether FUD به USDT Premium صدمه می زند

Tether (USDT) Premium معیار خوبی برای سنجش تقاضا برای معامله گران ارزهای دیجیتال خرده فروشی مستقر در چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد این شاخص را به بالای 100 درصد ارزش منصفانه سوق می دهد و بازارهای نزولی تتر را با پیشنهادات بازار پر می کنند که منجر به تخفیف های 2 درصد یا بیشتر می شود.

مقایسه تتر (USDT) نظیر به نظیر و USD/CNY. منبع: OKX

حق بیمه تتر در بازار آسیا پس از ثابت ماندن از 6 ژوئن به 99.2 درصد کاهش یافت که نشان دهنده ناراحتی متوسط ​​است. گزارش 16 ژوئن در مورد قرار گرفتن تتر رزرو در بازار اوراق قرضه چین ممکن است مقصر بوده باشد.

محرک بالقوه بازار

شاخص‌های مشتقات با توجه به فعالیت نظارتی قوی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد، انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهند. بنابراین، اگر خرس‌ها بخواهند ارزهای دیجیتال را به زیر 1 تریلیون دلار برسانند، هنوز قدرت خود را ثابت نکرده‌اند.

مرتبط: سه شاخص کلیدی قیمت اتر مقاومت در حال افزایش را در سطح 1750 دلار نشان می دهند

علیرغم جهش اخیر از سطوح حمایتی، بعید است که ارزش بازار بالای 1.12 تریلیون دلار (با 10 درصد افزایش نسبت به پایین 1.02 تریلیون دلار) در ماه های آینده طولانی باشد.

بنابراین، در حالی که بیش از 300 روز تا نصف شدن بیت کوین باقی مانده است، گاوها اکنون روی تایید ETF بیت کوین و کاهش نرخ فدرال رزرو به عنوان کاتالیزورهای بالقوه بازار صعودی حساب می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا