اخبار ارز دیجیتال

BlackRock XRP ETF؟ اظهار نظر لری فینک گمانه زنی ها را برانگیخت

فهرست

  • سفر فینک به بیت کوین
  • آیا XRP پس از تایید ETF بیت کوین خواهد آمد؟

پس از اظهارات لری فینک، مدیر عامل بلک راک، جامعه XRP مملو از حدس و گمان است درک نظر مشکل است درباره پتانسیل صندوق قابل معامله در بورس XRP (ETF).

وقتی در مصاحبه اخیر در فاکس بیزینس در مورد XRP ETF پرسیده شد، فینک گفت: “من نمی توانم در مورد آن صحبت کنم!” گفت. وقتی در مورد XRP ETF پرسیده شد.

این پاسخ مرموز سرمایه گذاران و تحلیلگران را بر آن داشت تا سخنان او را برای سرنخ هایی در مورد ورود احتمالی BlackRock به XRP تجزیه و تحلیل کنند. چارلز گاسپارینو، روزنامه‌نگار امور مالی نیز با اشاره به آگاهی محدود فینک از XRP، اما همچنین به افزایش تسلط در اتریوم اشاره کرد.

سفر فینک به بیت کوین

U-turn ارز دیجیتال لری فینک روایتی است که منعکس کننده تغییرات گسترده تری در دنیای مالی است.

فینک به فاکس بیزینس گفت به یاد آورد سفر او از مشاهده بیت کوین به عنوان مجرای فعالیت های غیرقانونی تا شناخت پتانسیل آن به عنوان “طلای دیجیتال”.

فینک صراحتاً محفوظات اولیه خود را در مورد بیت کوین بیان کرد، مطابق با دیدگاه گری که بیت کوین ابزاری برای فعالیت های غیرقانونی است. فینک گفت: “من معتقدم که هنوز یکی از ابزارهای فعالیت غیرقانونی است، و این نظر گری است، فکر می کنم هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند.”

او اکنون نقش بیت کوین را به عنوان یک دارایی ایمن در کشورهایی که از لحاظ سیاسی یا اقتصادی ناپایدار هستند تصدیق کرده است و آن را به یک دفتر کل بین المللی و فرامرزی تشبیه کرده است که فراتر از کنترل دولت است.

فینک با توجه به نگرانی‌ها در مورد عناصر منفی در فضای کریپتو، وجود بازیگران بد را تصدیق کرد، اما همچنین به افزایش مشروعیت این بخش اشاره کرد. وی با بیان اینکه معرفی ETF بیت کوین گام مهمی در ایجاد مشروعیت و امنیت در بازار ارزهای دیجیتال است، گفت: بازیگران بد زیادی در همه کسب و کارهای استارت آپی وجود دارند، اما فکر می کنم این موضوع مشروعیت بیشتری پیدا کرده است.

موضع در حال تحول فینک، همراه با اذعان وی به اینکه ETF های بیت کوین فضای کریپتو را مشروع می کند، تصویری از یک غول مالی را ترسیم می کند که به استقبال ارزهای دیجیتال نزدیک تر می شود.

آیا XRP پس از تایید ETF بیت کوین خواهد آمد؟

چراغ سبز SEC برای ETF های بیت کوین راه را برای سایر ارزهای دیجیتال هموار کرد تا از این روند پیروی کنند.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، استیو مک کلارگ، یکی از بنیانگذاران Valkyrie Funds، پس از تایید بیت کوین در مصاحبه بلومبرگ، نسبت به ETF های اتریوم و XRP ابراز خوش بینی کرد.

دیدگاه‌های او توسط جنبش‌های بازار مانند گنجاندن XRP توسط Grayscale در تراست‌های معامله‌شده‌اش پشتیبانی می‌شود، که نشان‌دهنده اشتهای فزاینده برای محصولات مختلف سرمایه‌گذاری کریپتو است.

Valkyrie همچنان متعهد به راه‌اندازی ETFهای اتریوم یا ریپل است، اما پتانسیل این ETFها برای جذب مخاطبان خرده‌فروشی گسترده‌تر، بر جذابیت رو به رشد جریان اصلی ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند.

شایان ذکر است که براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل Ripple اخیراً تأیید SEC از ETF های بیت کوین را جشن گرفت و آن را نقطه عطفی در مشروعیت بخشیدن به ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی اصلی دانست.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا