اخبار ارز دیجیتال

Etherscan کدخوان با هوش مصنوعی را اعلام کرد: Finance ReDefined

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

100 توکن DeFi برتر از سه هفته حرکت نزولی در بحبوحه جهش در بازارهای تحت رهبری بیت کوین پدید آمده اند.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این خبرنامه هفتگی ما با بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. خبرنامه ای ایجاد شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را به شما ارائه دهد.

هفته گذشته DeFi مملو از پیشرفت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) در Etherscan، آخرین به‌روزرسانی امنیتی Polygon، و یک شکایت مداوم از سوی کارآگاه زنجیره‌ای ZachXBT، با حمایت چند بازیکن ارزهای دیجیتال بود.

Etherscan یک کدخوان مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرده است که کد منبع یک قرارداد معین را بازیابی و تفسیر می کند. در همین حال، یکی از بنیانگذاران Polygon برای بهبود امنیت پروتکل، ارتقای ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zkEVM) را پیشنهاد کرد.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، ZachXBT را تأیید کرد و به صندوق دعوی قضایی او کمک کرد، که اکنون به بیش از یک میلیون دلار رسیده است. این تلاش با بودجه جامعه برای کمک به بازرسان بلاک چین برای مبارزه با دعوی افترا که توسط جفری هوانگ، که در توییتر با نام machiBigbrother شناخته می‌شود، مبارزه کنند.

100 توکن DeFi برتر از یک فاز نزولی سه هفته‌ای بیرون آمده‌اند که با افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین (BTC) در هفته گذشته همراه شده‌اند، و اکثر توکن‌های DeFi با چند استثنا به رنگ سبز معامله می‌شوند.

Etherscan از کدخوان با هوش مصنوعی رونمایی کرد

در 19 ژوئن، کاوشگر بلاک اتریوم و پلتفرم تجزیه و تحلیل EtherScan ابزار جدیدی به نام “Code Reader” را راه اندازی کرد که از هوش مصنوعی (AI) برای بازیابی و تفسیر کد منبع یک آدرس قرارداد معین استفاده می کند. همانطور که کاربران درخواست‌ها را وارد می‌کنند، کدخوان پاسخ‌هایی را از طریق مدل زبان مقیاس بزرگ OpenAI تولید می‌کند و بینش فایل‌های کد منبع قرارداد را ارائه می‌دهد.

موارد استفاده از Code Reader شامل به دست آوردن بینش عمیق تر در مورد کد قرارداد از طریق توضیحات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، بازیابی لیست جامعی از ویژگی های قرارداد هوشمند مربوط به داده های اتریوم و توزیع قراردادهای اساسی است که شامل درک نحوه تعامل انواع با برنامه شما می شود. هنگامی که فایل قرارداد را دارید، می‌توانید یک فایل کد منبع خاص را برای خواندن انتخاب کنید. حتی می‌توانید کد منبع را مستقیماً در UI قبل از به اشتراک گذاشتن آن با هوش مصنوعی تغییر دهید.»

به خواندن ادامه دهید

مخارج دعوی حقوقی کارآگاه زنجیره ای ZachXBT بیش از 1 میلیون دلار به عنوان CZ، پاول و رالی بیشتر است.

محقق بلاک چین ZachXBT بیش از 1 میلیون دلار کمک مالی از جامعه ارزهای دیجیتال در مدت کمی بیش از 24 ساعت برای هزینه های قانونی در یک دعوای افترا دریافت کرده است.

ZachXBT که به‌خاطر تحقیقات خود در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، با جفری هوانگ، که در توییتر با نام MachiBigBrother شناخته می‌شود، درگیر یک دعوای حقوقی شده است. در 16 ژوئن، هوانگ در توییتی نوشت که ZachXBT به دلیل آسیب رساندن به شهرت خود از طریق ادعاهای نادرست، شکایتی را برای افترا تنظیم کرده است.

به خواندن ادامه دهید

یکی از بنیانگذاران Polygon ارتقای zkEVM ‘validium’ را برای بهبود امنیت پیشنهاد می کند

بر اساس یک پست انجمن در 20 ژوئن، میهایلو بجلیک، یکی از بنیانگذاران Polygon، ارتقاء شبکه اثبات سهام Polygon را به نسخه “zkEVM validium” پیشنهاد کرد. اگر ارتقاء اجرا شود، نسخه جدید برای امنیت بیشتر بر مدارک دانش صفر تکیه خواهد کرد.

Polygon یک راه حل مقیاس پذیری اتریوم با بیش از 900 میلیون دلار در مجموع در قراردادهای قفل شده و بیش از 2 میلیون تراکنش روزانه است. این اولین بار در سال 2019 راه اندازی شد. در ماه مارس، تیم Polygon Polygon zkEVM را کشف کرد، دومین شبکه ای که اتریوم را با استفاده از یک مجموعه دانش صفر گسترش می دهد.

به خواندن ادامه دهید

ذخیره پروتکل استیبل کوین 20 میلیون دلار در DAOهای Convex، Curve و Stake سرمایه گذاری می کند.

طبق اعلامیه 20 ژوئن، استیبل کوین پروتکل رزرو 20 میلیون دلار در توکن های حاکمیتی برای برنامه های کشاورزی بازده Curve، Convex و Stake DAO سرمایه گذاری می کند. هدف این سرمایه گذاری افزایش نقدینگی یک استیبل کوین ذخیره به نام RToken است. همچنین قدرت رای گیری ذخایر در سیستم های حاکمیتی این برنامه ها را افزایش می دهد.

Reserve یک پروتکل استیبل کوین است که به کاربران اجازه می دهد تا سکه هایی با پشتوانه دارایی مورد نظر خود ایجاد کنند. USD الکترونیکی (eUSD)، USD با بازده بالا (hyUSD)، رزرو (RSV)، دلار رزرو (RSD)، ETH+ نمونه‌هایی از استیبل کوین‌هایی هستند که از طریق Reserve ایجاد شده‌اند.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

ارزش کل بازار DeFi پس از سه هفته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای صعودی داشته‌اند و بیشتر توکن‌ها سبز معامله می‌شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi پس از افزایش بیش از 5 میلیارد دلار در هفته گذشته، زیر 50 میلیارد دلار باقی ماند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر درباره این جهان پویا در حال پیشرفت، دوباره سر بزنید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا