اخبار ارز دیجیتال

Depeg دیگر – Acala Trace Report نشان می دهد ۳ میلیارد دلار دلار آمریکا به اشتباه ساخته شده است

همانطور که گرد و غبار روی یک بهره برداری مالی غیرمتمرکز دیگر می نشیند، آکالا همچنان به ردیابی توکن هایی که به اشتباه پس از پیکربندی اشتباه در استخر نقدینگی تازه راه اندازی شده ایجاد شده اند، ادامه می دهد.

حوادث امنیتی پرمخاطب همچنان موضوعی در سال ۲۰۲۲ هستند، زیرا شبکه Acala به لیست طولانی پلتفرم های در معرض خطر پیوسته و طعمه سوء استفاده ها می شود.

توکن aUSD Acala که به عنوان استیبل کوین بومی برای بلاک چین های Polkadot و Kusama عمل می کند، پس از راه اندازی در ۱۴ آگوست، پس از استفاده از پیکربندی نادرست استخر نقدینگی iBTC/aUSD، ارزش آن ۹۹ درصد کاهش یافت. یک میلیارد دلار آمریکا بدون وثیقه مورد نیاز صادر شده است. ارزش توکن از نسبت ۱:۱ USD به پایین ۰.۰۱ دلار کاهش یافته است.

Acala توانست شبکه را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهد، وجوه را مسدود کند و در نهایت بخش قابل توجهی از توکن‌های ناامن را بازیابی کند. جامعه آکالا یک همه پرسی را برای شناسایی و از بین بردن توکن های ایجاد شده به اشتباه و بازگرداندن پیوند دلار آمریکا به برابری ۱ دلار پیشنهاد و به آن رأی داد.

۱,۲۸۸,۵۶۱,۱۲۹ aUSD صادر شده در ۱۶ حساب خاص به پروتکل honzon شبکه بازگشت و سوزانده شد. ۴,۲۹۹,۱۱۹ aUSD دیگر که در استخر پاداش iBTC/aUSD باقی مانده بودند نیز نابود شدند.

در حالی که جامعه ارزهای دیجیتال در حال بررسی است که آیا شبکه Acala تصمیم درستی برای مسدود کردن شبکه خود گرفته است یا خیر، استیبل کوین‌ها مسیری را انتخاب کرده‌اند که جامعه برای ایفای نقش خود و بهره‌برداری از اکسپلویت‌ها انتخاب کرده است. برگرداندن آن به .

Interlay، سرویسی که به کاربران اجازه می دهد بیت کوین را در iBTC بپیچند و از آن در پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کنند، در شرایطی قرار گرفت که استخرهای iBTC/aUSD تا حد زیادی تحت تأثیر سوء استفاده ها قرار گرفتند. Cointelegraph با Interlay تماس گرفت تا جزئیات حادثه و درس های آموخته شده برای آینده را تأیید کند. در همین حال آکارا از اظهار نظر خودداری کرد.

تحقیقات هنوز ادامه دارد، اما یک نظریه وجود دارد که پیکربندی نادرست iBTC/aUSD به مهاجمان اجازه داده است که مقدار اشتباهی از aUSD را برش دهند. این نگرانی‌ها را ایجاد کرد که مهاجمان iBTC را با توکن‌های غیرقانونی aUSD خریداری کرده و آن را به BTC تبدیل کنند. این کار توانایی شبکه Acala را برای بازیابی توکن ها و بازیابی میخ ها غیرفعال می کند.

الکسی زامیاتین، یکی از بنیانگذاران Interlay، به کوین تلگراف گفت که این پروتکل علیرغم اینکه مستقیماً در معرض استخر نقدینگی آسیب دیده قرار گرفته بود، توسط این حمله به خطر نیفتاد.

“اگرچه Acala از iBTC در کنار سایر دارایی های غیر اینترلی در استخرهای آسیب دیده استفاده کرد، این حادثه Interlay را به عنوان یک شبکه به خطر نینداخت. کار کرد و هنوز هم کار می کند.”

گزارش ردیابی رویداد این شرکت به طور مداوم به روز می شود تا اطلاعات دقیقی در مورد ۱۶ آدرسی که پاداش های ساخته شده نادرست دریافت کرده اند ارائه کند.

بر اساس به روز رسانی، بیش از ۳ میلیارد دلار آمریکا توسط ۱۷ نشانی ارائه دهنده نقدینگی پرچمدار صادر و ادعا شده است. پس از رفراندوم جامعه آکالا، حدود ۱.۲۹ میلیارد سوخت سوزانده شد و ۱.۶ میلیارد دلار دیگر ضرابخانه خطا در این ۱۶ آدرس در پاراچین آکالا باقی مانده است.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا