اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای کوانتومی صرفه جویی «عمده» انرژی را برای بلاک چین به ارمغان می آورند: مطالعه

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

محققان دانشگاه کنت سه سیستم کوانتومی را با ماینرهای ASIC مقایسه کردند و نشان دادند که ماشین‌های کوانتومی کارآمدتر انرژی هستند.

دو دانشمند از دانشکده محاسبات دانشگاه کنت در بریتانیا اخیراً مطالعه‌ای را انجام داده‌اند که در آن نرخ مصرف انرژی استخراج‌کنندگان فعلی مبتنی بر ASIC و راه‌حل‌های مبتنی بر کوانتومی پیشنهاد شده است.

طبق مقاله تحقیقاتی از پیش چاپ شده تیم تحقیقاتی، سیستم محاسباتی کوانتومی به وضوح در بهره وری انرژی از سکوهای استخراج استاندارد برتری دارد.

ما متوجه شدیم که حرکت به سمت استخراج مبتنی بر کوانتوم می‌تواند در برآوردهای نسبتاً محافظه‌کارانه در حدود 126.7 تراوات ساعت صرفه‌جویی کند، به عبارت دیگر در کل مصرف انرژی سوئد در سال 2020.

بر اساس این مقاله، عملیات استخراج بیت کوین به تنهایی بیش از 150 تراوات ساعت در سال (از می 2022) مصرف می کند، که تأثیر بالقوه سیستم مبتنی بر کوانتومی پیشنهادی را به وضوح نشان می دهد.

نتیجه گیری آنها بر اساس آزمایش هایی بود که سه سیستم مختلف ماینینگ کوانتومی را با ماینر Antminer S19 XP ASIC مقایسه کردند.

دستگاه‌های استخراج کوانتومی به سیستم‌هایی با تحمل خطا تک لایه، سیستم‌هایی با تحمل خطا دو لایه و سیستم‌هایی بدون تصحیح خطای اختصاصی تقسیم شدند.

همانطور که محققان اشاره می کنند، استخراج بلاک چین یکی از معدود حوزه های محاسبات کوانتومی است که در آن تصحیح خطا اهمیت کمتری دارد. در اکثر توابع کوانتومی، خطاها نویز ایجاد می کنند و از نظر عملکردی توانایی سیستم های محاسباتی را برای انجام محاسبات دقیق محدود می کنند.

با این حال، در استخراج بلاک چین، میزان موفقیت سیستم‌های کلاسیک پیشرفته هنوز نسبتاً پایین است. طبق مقاله تحقیقاتی، ماینرهای کلاسیک بیت کوین تنها با نرخ موفقیت 0.000070 درصد سودآور هستند.

محققان همچنین خاطرنشان می کنند که برخلاف سیستم های کلاسیک، سیستم های مبتنی بر کوانتومی را می توان در طول زمان برای افزایش دقت و کارایی تنظیم کرد.

مربوط: محاسبات کوانتومی چه تأثیری بر صنعت مالی خواهد داشت؟

فناوری محاسبات کوانتومی هنوز در مراحل ابتدایی خود مورد توجه قرار می گیرد، اما مشکل بسیار خاص استخراج بلاک چین به یک راه حل محاسبات کوانتومی با خدمات کامل نیاز ندارد. محققان گفتند: “ماینرهای کوانتومی کامپیوترهای کوانتومی همه منظوره مقیاس پذیر نیستند و نیازی هم ندارند. ماینرهای کوانتومی فقط باید یک کار را انجام دهند.”

در نهایت، محققان نتیجه می‌گیرند که باید بتوان ماینرهایی را با استفاده از فناوری‌های کوانتومی موجود ساخت که مزایای کوانتومی را نسبت به رایانه‌های کلاسیک نشان می‌دهند.

علیرغم پتانسیل صرفه جویی در انرژی، محققان خاطرنشان کردند که آنها بر روی دسته ای از سیستم های محاسباتی کوانتومی به نام سیستم های کوانتومی مقیاس متوسط ​​نویزدار (NISQ) تمرکز کردند.

طبق مقاله پیش‌چاپ، ماینرهای کوانتومی باید صرفه‌جویی «قابل توجه» در انرژی را در اندازه حدود 512 کیوبیت نشان دهند (اصطلاحی که تا حدودی شبیه بیت‌های محاسباتی کلاسیک است).

با این حال، اگرچه به نظر نمی رسد استاندارد صنعتی وجود داشته باشد، سیستم های NISQ معمولاً فقط حدود 50-100 کیوبیت کار می کنند.

صرفه جویی در انرژی ممکن است امکان پذیر باشد، اما هزینه ساخت و نگهداری سیستم های محاسباتی کوانتومی در محدوده 512 کیوبیت از لحاظ تاریخی برای اکثر سازمان ها گران بوده است.

فقط D-Wave و IBM سیستم های رو به مشتری را در همان محدوده ارائه می دهند (D2 D-Wave یک پردازنده 512 کیوبیتی است و Osprey IBM 433 کیوبیت است). با این حال، معماری دو شرکت بسیار متفاوت است، بنابراین مقایسه تعداد کیوبیت ظاهراً متفاوت است. بی معنی.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا