اخبار ارز دیجیتال

پایگاه کاربری مشترک Web3 می تواند یکپارچگی بیشتر برای برنامه های اجتماعی جدید ایجاد کند – مدیر عامل Aave


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف پروتکل لنز لایه اجتماعی Web3 ارتقای ارتباط یکپارچه برنامه ها در پلتفرم های بلاک چین و غیر بلاک چین است.

آخرین نسخه پروتکل لنز لایه اجتماعی Web3 منتشر شده است که موارد استفاده جدید و ویژگی های بهبود یافته را برای پشتیبانی از کسب درآمد مشترک برای پایگاه کاربران رو به رشد Web3 معرفی می کند.

شرکت مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave Companies از پروتکل لنز V2 در جریان EthCC در پاریس در ۱۷ ژوئیه رونمایی کرد. کدی که این پروتکل را نیرو می‌دهد دوباره کار شده است تا امکان پیکربندی، پیکربندی و عملکرد بیشتر را فراهم کند.

Stani Kulechov بنیانگذار پروتکل Aave و Lens به Cointelegraph گفت که لنز یک پروتکل غیرمتمرکز است که بر روی Polygon ساخته شده است و دارای یک پشته فناوری است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های اجتماعی Web3 را بسازند و به کار گیرند و به ویژگی های اجتماعی Web3 اجازه می دهد با تجربه های موجود Web2 و تلفن همراه ادغام شوند.

“چشم انداز ما این است که پروتکل لنز به طور یکپارچه همه برنامه ها را در بین برنامه های بلاک چین و غیر بلاک چین به هم متصل کند و به شبکه های اشتراک گذاری فردی و جمعی پاداش دهد.”

Kulechov گفت لنز حدود ۱۱۹۰۰۰ کاربر Web3 در نسخه بتا دارد که لیست انتظار طولانی نیز دارد. برنامه‌های کاربردی ساخته شده بر روی لنز می‌توانند از همین مخاطبان استفاده کنند. این یک جزء کلیدی از معماری گراف اجتماعی پروتکل هایی است که برنامه ها به آن متصل می شوند.

این پروتکل جایگزینی برای شبکه سنتی Web2 و مدل پایگاه داده متمرکز آن فراهم می کند که قابلیت حمل را حذف می کند. همانطور که در مستندات اصلی لنز توضیح داده شده است، پلتفرم Web2 در حال انجام یک بازی حاصل جمع صفر است که در آن سود یک طرف برابر با ضرر طرف دیگر برای توجه کاربر است.

مرتبط: پروتکل رسانه اجتماعی Web3 راه‌حلی برای ارائه پست‌های فوری راه‌اندازی می‌کند

پروتکل لنز به کاربران اجازه می دهد تا داده های شخصی خود را داشته باشند و آن را بین برنامه های متصل یا یکپارچه حمل کنند. کولچوف اضافه کرد که لنز برای فعال کردن مشارکت انسان در اینترنت و بهره مندی از مشارکت کنندگان و اکوسیستم گسترده تر طراحی شده است.

“ما هنوز در روزهای اولیه وب ۳ اجتماعی هستیم. لنز با سازندگان و سازندگان محتوا برای توسعه برنامه های مصرف کننده و الهام بخشیدن به آنها برای انتشار محتوای خود در لنز کار می کند.”

کورچوف گفت که به طور سنتی برای پلتفرم های اجتماعی جدید رقابت با پلتفرم های موجود برای مخاطبان و تامین مالی دشوار بوده است. هدف لنز حذف خطرات مرتبط با مشکل «شروع سرد» که توسعه‌دهندگان با آن مواجه هستند، از طریق اشتراک‌گذاری برنامه‌های اکوسیستم از همان مخاطبان Web3 است.

او افزود که Threads که اخیراً راه اندازی شده است نمونه ای از اینستاگرام است که از مخاطبان فعلی خود برای جذب آنها به یک برنامه جدید که با توییتر رقابت می کند استفاده می کند.

Threads قدرت یک شبکه اجتماعی اشتراکی را در راه اندازی برنامه های جدید با استفاده از کاربر داخلی اینستاگرام نشان داده است. با این حال، در این حالت شبکه اشتراک گذاری بسته است و فقط برنامه های متا می توانند از آن بهره مند شوند.

انتظار می‌رود V2 پروتکل راه‌های بیشتری را برای اشتراک‌گذاری ارزش ارائه دهد و به کاربران اجازه دهد الگوریتم‌های خاصی را انتخاب کنند و آزادانه بین جوامع و برنامه‌ها حرکت کنند. برای Kulechov، پتانسیل ایجاد تجربیات اجتماعی جدید در لنز همچنان یک نکته کلیدی است، زیرا پایگاه کاربر مشترک پروتکل به برنامه‌ها و ادغام‌های جدید اجازه می‌دهد تا از شبکه‌های موجود استفاده کنند.

مرتبط: دامنه های غیرقابل توقف، دامنه های .eth را از طریق سرویس نام اتریوم اضافه می کنند

کولچوف همچنین تاکید کرد که لنز به عنوان یک برنامه “فرانت اند” طراحی نشده است، بلکه به عنوان یک پروتکل شبکه مشترک است که ارزش را به کاربران، سازندگان و توسعه دهندگان برمی گرداند.

“لنز با استفاده از بلاک چین، قراردادهای هوشمند، ذخیره سازی غیرمتمرکز و NFT ها، یک شبکه اجتماعی باز و متنوع را برای ارائه انواع مختلف تجربیات و جوامع بازسازی می کند.”

در دو سال گذشته، دامنه‌های غیرقابل توقف، سرویس نام اتریوم و سایرین به گسترش نام‌های دامنه غیرمتمرکز Web3 دامن زده‌اند که به‌عنوان هویت‌های دیجیتال ذخیره‌شده و کیف پول‌های قابل خواندن برای انسان عمل می‌کنند.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا