اخبار ارز دیجیتال

قاضی با درخواست وزارت دادگستری موافقت می کند تا سم بنکمن فرید را از شهادت به عنوان شاهد منع کند.

قاضی لوئیس کاپلان در را برای تیم دفاعی SBF باز گذاشت تا در پاسخ به شهادت ارائه شده توسط دولت، برخی از شاهدان حذف شده را فراخواند.

یک قاضی فدرال در طرحی با هدف جلوگیری از شهادت هفت شاهد از جانب سام بنکمن فرید (SBF) مدیر عامل سابق FTX، از وزارت دادگستری ایالات متحده حمایت کرده است.

قاضی لوئیس کاپلان در پرونده ای در 21 سپتامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک این درخواست را پذیرفت. در حد پیشنهاد دادستان برای منع برخی شاهدان از شهادت در محاکمه جنایی SBF. آقای کاپلان دلایل قانونی دیگری را برای اجابت درخواست وزارت دادگستری علیه برخی شاهدان ارائه کرد، از جمله اینکه شهادت پیشنهادی “اصلا واضح نبود” یا بی ربط به محاکمه بود؛ این شامل این بود که حقایق پرونده برای هیئت منصفه گیج کننده به نظر برسد. .

شاهدان مورد بحث در این پرونده جنایی عبارتند از: توماس بیشاپ، برایان کیم، بردلی اسمیت، لارنس آکا، جوزف پیمبری، پیتر وینلا، و اندرو دی وو.بسیاری از آنها در زمینه حقوقی متخصص هستند. بر اساس پرونده دادگاه 28 اوت، وکلای SBF ممکن است بیش از 1200 دلار در ساعت برای شهادت خود دریافت کرده باشند.

آقای کاپلان در را برای تیم دفاعی SBF باز گذاشت تا برخی از افراد را برای شهادت به شاهدان دولت ایالات متحده فراخواند. اما او درخواست وکلای Bankman Freed را رد کرد که می‌تواند شهادت استاد حسابداری دانشگاه نوتردام، پیتر ایستون، که قرار است در مورد حساب‌های فیات مشتریان FTX صحبت کند، رد کند.

مربوط: سام بانکمن فرید در اسناد فاش شده می‌گوید: «من کاری را انجام دادم که فکر می‌کردم درست است».

بانکمن فرید قرار است در اولین محاکمه جنایی کاپلان در 3 اکتبر حضور یابد و با هفت اتهام جنایی مرتبط با سوء استفاده از وجوه کاربران در FTX و Alameda Research روبرو شود. او در دادگاه در مارس 2024 با پنج اتهام جنایی دیگر روبرو است. SBF نسبت به همه اتهامات بیگناه اعتراف کرده است.

از زمانی که یک قاضی فدرال وثیقه او را در ماه آگوست لغو کرد، SBF تا حد زیادی به بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین بازگردانده شد تا محاکمه شود. با این حال، تیم حقوقی مدیر عامل سابق FTX پس از جلسه سه قاضی که در آن وکلا برای آزادی زودهنگام عمدتاً به دلایل متمم اول بحث کردند، در انتظار تجدید نظر هستند.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا