اخبار ارز دیجیتال

با توجه به اینکه افزایش نرخ بهره باعث آشفتگی بازار می شود، نظریه پوشش تورمی بیت کوین مورد آزمایش قرار می گیرد

زیان های خزانه داری ایالات متحده اخیراً از 1.5 تریلیون دلار فراتر رفته است و بازار احتمالاً متلاطم خواهد بود، اما قیمت بیت کوین چه خواهد شد؟

اقتصاد ایالات متحده اخیراً با دوره ای از آشفتگی مواجه شده است، به طوری که شاخص تورم هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) طی 12 ماه گذشته به میزان قابل توجهی 3.5 درصد افزایش یافته است. حتی بدون احتساب بخش های بی ثبات غذا و انرژی، واضح است که تلاش های فدرال رزرو برای مهار تورم کمتر از نرخ بهره هدف 2 درصدی آن بوده است.

تا حد زیادی به دلیل این افزایش نرخ، خزانه داری ایالات متحده ارزش خیره کننده 1.5 تریلیون دلاری را از دست داده است. این موضوع سرمایه‌گذاران را به این فکر می‌اندازد که آیا دارایی‌های ریسک‌پذیر، از جمله بیت‌کوین (BTC) و بازار سهام، تسلیم سیاست‌های پولی با هدف افزایش نرخ‌های بهره و کاهش رشد اقتصادی می‌شوند.

ضرر نظری برای دارندگان خزانه داری ایالات متحده، USD. سس: @JoeConsorti

از آنجایی که خزانه داری ایالات متحده به ریختن بدهی به بازار ادامه می دهد، این خطر واقعی وجود دارد که نرخ های بهره ممکن است بیشتر افزایش یابد و ضرر بیشتری برای سرمایه گذاران اوراق قرضه ایجاد کند. انتظار می رود 8 تریلیون دلار دیگر از بدهی های دولت در 12 ماه آینده سررسید شود و بی ثباتی مالی را بیشتر کند.

دانیل پورتو، مدیر دیگلو لندن، در اظهاراتی به رویترز اشاره کرد:

“(فدرال رزرو) قرار است بازی تورم محور را انجام دهد، اما سوال اصلی این است که آیا آنها می توانند در این مسیر بدون آسیب رساندن زیاد بمانند؟”

اظهارات پورتو با نگرانی‌های فزاینده در دنیای مالی طنین‌انداز می‌شود که بانک مرکزی سیاست‌های خود را به اندازه‌ای تشدید خواهد کرد که باعث اختلال شدید در سیستم مالی شود.

نرخ بهره بالا در نهایت عواقب مخربی دارد

یکی از عوامل اصلی آشفتگی بازارهای مالی اخیر افزایش نرخ بهره است. هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد، قیمت اوراق قرضه موجود کاهش می یابد. این پدیده ای است که به عنوان ریسک یا مدت زمان نرخ بهره شناخته می شود. این خطر محدود به گروه خاصی نیست. این موضوع بر کشورها، بانک ها، شرکت ها، افراد و هر کسی که اوراق قرضه دارد تأثیر می گذارد.

میانگین صنعتی داوجونز تنها در ماه سپتامبر 6.6 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در 28 سپتامبر به 4.7 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از اوت 2007 بود. این جهش در بازدهی نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای تمایلی به پذیرش ریسک نگهداری اوراق قرضه بلندمدت ندارند. حتی اگر توسط خود دولت صادر شده باشد.

بانک‌هایی که معمولاً ابزارهای مالی کوتاه‌مدت را برای تأمین مالی بلندمدت وام می‌گیرند، در این محیط آسیب‌پذیر هستند. آنها به سپرده ها متکی هستند و اغلب خزانه های ایالات متحده را به عنوان دارایی ذخیره نگه می دارند.

هنگامی که ارزش اوراق قرضه دولتی کاهش می یابد، بانک ها ممکن است بودجه لازم برای پاسخگویی به درخواست های برداشت را نداشته باشند. این آنها را مجبور به فروش اوراق خزانه و سایر دارایی‌ها می‌کند، و آنها را به طور خطرناکی به ورشکستگی نزدیک می‌کند و نیازمند کمک‌های مالی از سوی موسساتی مانند FDIC و بانک‌های بزرگ است. ورشکستگی بانک های سیلیکون ولی (SVB)، First Republic Bank و Signature Bank به عنوان هشداری درباره بی ثباتی در سیستم مالی عمل می کند.

مداخله سایه فدرال رزرو ممکن است به فرسودگی نزدیک شود

مکانیسم‌های اضطراری مانند برنامه وام‌دهی اضطراری BTFP فدرال رزرو می‌تواند با اجازه دادن به بانک‌ها برای تعهد اوراق بهادار ضعیف خزانه‌داری به عنوان وثیقه، کمک کند، اما این اقدامات به طور جادویی زیان‌ها را پاک نمی‌کنند. این یک چیز نیست.

بانک ها بیشتر و بیشتر دارایی های خود را به صندوق های اعتباری خصوصی و صندوق های تامینی منتقل می کنند و این بخش ها را با دارایی های حساس به نرخ بهره پر می کنند. اگر سقف بدهی برای جلوگیری از تعطیلی دولت افزایش یابد، این روند می‌تواند بدتر شود و بازدهی را بالا ببرد و زیان در بازار اوراق قرضه را افزایش دهد.

تا زمانی که نرخ بهره بالا بماند، خطر بی ثباتی مالی افزایش می یابد، بنابراین فدرال رزرو باید از تسهیلات وام اضطراری برای حمایت از سیستم مالی استفاده کند. این برای دارایی کمیاب مانند بیت کوین بسیار سودمند است، با توجه به افزایش تورم و وخامت وضعیت ترازنامه فدرال رزرو، که با 1.5 تریلیون دلار زیان کاغذ در خزانه های ایالات متحده اندازه گیری می شود.

زمان‌بندی این رویداد تقریباً غیرممکن است، به‌ویژه اگر بانک‌های بزرگ سیستم مالی را ادغام کنند یا فدرال رزرو به طور مؤثر نقدینگی را برای مؤسسات مالی مشکل‌دار تضمین کند. با این حال، در چنین شرایطی سناریوهای بسیار کمی برای بدبین بودن به بیت کوین وجود دارد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا