اخبار ارز دیجیتال

تحریم‌های تهاجمی به نجات اکوسیستم کمک می‌کند: مدیران زنجیره‌ای

اندرو فیارمن تفاوت های ظریف تحریم ها را بسته به اینکه چه کسی درگیر است، چه چیزی در خطر است و از کجا آمده است، برجسته کرد.

با توجه به اینکه بسیاری از کشورها، نهادها و حتی افراد با تحریم های بین المللی مواجه هستند، صنعت کریپتو در تلاش است تا جایگاه خود را در میان مقررات افزایش یافته پیدا کند.

ارزهای دیجیتال اغلب به عنوان ابزاری برای احزاب تحریم شده برای سوء استفاده از آنها ذکر شده است، مانند مورد اخیر روسیه. در چنین مواردی، صرافی ها و سایر بازیگران صنعت باید موقعیت خود را در مورد انطباق درک کنند.

مطالعه هاروارد نشان می دهد که بانک های مرکزی می توانند از بیت کوین (BTC) برای فرار از تحریم ها استفاده کنند.

اندرو فیرمن، رئیس تحریم‌های Chainalysis، در گفتگو با الکس کوهن، سردبیر Cointelegraph در کنفرانس کریپتو اسرائیل، گفت که تحریم‌ها بسته به عوامل زیادی که در این وضعیت وجود دارد، متفاوت هستند.

از دیدگاه ایالات متحده، وقتی به کشورهایی مانند ایران و کره شمالی نگاه می کنید، ارزهای دیجیتال واقعاً دارای مجوز جامع هستند.

او گفت که روسیه به دلیل تحریم‌های مبتنی بر نهادها، مانند شرکت‌ها و افراد تحریم شده توسط ایالات متحده، کمی «داستان متفاوت» است. همه اینها همراه با تحریم های مبتنی بر صنعت (انرژی، نظامی و غیره) رنگ و بوی تیره تری برای وضعیت ایجاد می کند.

این یکی از چالش‌های بزرگ در سراسر صنعت است، نه فقط در ارزهای دیجیتال، بلکه در امور مالی سنتی نیز.

با این حال، فیرمن گفت راه هایی وجود دارد که بازیگران اصلی صنعت می توانند اکوسیستم را از سردردهای بزرگ نجات دهند.

“تحریم فعال نهادها و بازیگرانی که به روش هایی که به اکوسیستم آسیب می رسانند، یک راه موثر برای کمک به جلوگیری از هرگونه تعامل با اکوسیستم است.”

Fiermann ادامه داد که اگر بازیگران روی بلاک چین کار می کنند، فرصت های زیادی برای متوقف کردن فعالیت های غیرقانونی در صنعت وجود دارد.

مربوط: بایننس به خدمات رسانی به روس‌های بدون مجوز ادامه می‌دهد، حتی در شرایطی که خواستار شفاف‌سازی در مقررات کریپتو اتحادیه اروپا است.

فیرمن چندین مورد اخیر اجرای انطباق توسط سازمان های دولتی مانند دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را برجسته کرد. یکی از آنها شامل صرافی متمرکز Kraken بود که توسط OFAC صدها هزار دلار جریمه شد و Bitfinex که حتی بیشتر جریمه شد.

در هر دو مورد، آنها واقعاً راه را برای موجودات کیهانی نشان می‌دهند که رویکرد درستی را اتخاذ کنند.»

به گفته مسئولان تحریم، یکی از روندهای بزرگ در این صنعت، مسدودسازی IP و نظارت مستمر بر فعالیت IP است. این نه تنها روش “مشتری خود را بشناسید” برای تأیید هویت کاربر، بلکه همچنین جایی که کاربر برای جستجوی مغایرت ها وارد سیستم می شود را مشخص می کند.

پیش‌بینی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که پولشویی متقابل زنجیره‌ای مرتبط با رمزارز تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا