📰 مقالات ارز دیجیتال

چگونه می توان وارد بازار ارز دیجیتال شد؟

محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر افزایش یافته است، که طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای معامله‌گران ایجاد کرده است تا روی قیمت‌های بازار حدس بزنند. اما قبل از باز کردن یک موقعیت، مهم است که بدانید چگونه ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنید – بنابراین، ما در موبو ارز لیستی از همه چیزهایی را که برای شروع باید بدانید جمع آوری کرده ایم.

مراحل معاملات ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای رمزپایه می تواند برای مبتدیان و معامله گران باتجربه به طور یکسان دلهره آور باشد، زیرا حجم وسیعی از اصطلاحات و فرآیندهای مربوط به آن وجود دارد. ما آن را به شش مرحله ساده تقسیم کرده ایم تا به شما در درک بهتر بازار ارزهای دیجیتال و نحوه معامله آن کمک کنیم:

  1. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ارزهای دیجیتال را معامله کنید
  2. با نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال آشنا شوید
  3. افتتاح حساب
  4. انتخاب کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای نگهداری
  5. یک طرح معاملاتی بسازید
  6. پلت فرم معاملات ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید
  7. موقعیت اول خود را باز کنید، نظارت کنید و ببندید

نمونه های معاملات ارزهای دیجیتال

برای کمک به درک نحوه معامله با ارزهای دیجیتال، دو نمونه از معاملات ارزهای دیجیتال و نتایج احتمالی آنها را بررسی کرده‌ایم.

مثال تجارت CFD: فروش اتر

شما معتقدید که قیمت اتر – رمز شبکه اتریوم – در حال کاهش است و تصمیم می گیرید با فروش اتر در برابر دلار آمریکا (اتر/دلار آمریکا) کوتاه بیایید.

قیمت فعلی بازار ۲۰۰ است و شما تصمیم دارید ۵ قرارداد (هر کدام معادل ۱ ETH) را بفروشید تا با این قیمت موقعیت باز کنید.

اگر پیش بینی شما درست باشد

اگر حق با شما بود و ارزش اتر در برابر دلار آمریکا کاهش می یافت، تجارت شما سود می کرد. فرض کنید قیمت بازار جدید ۱۵۰ است، شما می توانید با خرید ۵ مخاطب، موقعیت خود را ببندید و سود خود را بگیرید تا موقعیت خود را با قیمت خرید ۱۵۵ ببندید که به دلیل اسپرد کمی بالاتر از قیمت بازار است.

از آنجایی که بازار ۴۵ امتیاز به نفع شما حرکت کرده است، سود معامله شما به صورت زیر محاسبه می شود: ۵×۴۵ = ۲۲۵ دلار.

اگر پیش بینی شما نادرست باشد

با این حال، اگر ارزش اتر در برابر دلار آمریکا افزایش یابد، موقعیت شما با ضرر بسته می شود. فرض کنید پس از افزایش ۱۵ امتیازی بازار به ۲۱۵، تصمیم به خروج از معامله گرفتید – بنابراین ۵ قرارداد را با قیمت خرید ۲۱۷ بازخرید کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر اولین بار است در حوزه رمزارز ها وارد می شوید مقاله چه زمانی برای خرید ارز دیجیتال مناسب است؟ و مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۲ را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا