اخبار ارز دیجیتال

چگونه Arbitrum را به MetaMask اضافه کنیم؟

شبکه Arbitrum به کاربران این امکان را می دهد که از اتریوم به طور موثرتری استفاده کنند. بازدید کنید و یاد بگیرید که چگونه قبض های گاز ارزان تر دریافت کنید و تراکنش های اتریوم را سریعتر انجام دهید.

Arbitrum یکی از راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم است که برای بهبود کارایی قراردادهای هوشمند و اجرای تراکنش‌ها در شبکه و در عین حال کاهش قابل توجه هزینه‌ها و افزودن ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی طراحی شده است. شبکه L2 نرم افزاری است که در بالای لایه پایه بلاک چین مانند بیت کوین و اتریوم قرار می گیرد تا پلتفرم را کارآمدتر کند و تراکنش های ارزان تری را ارائه دهد.

در سال‌های اخیر، افزایش اتریوم در توسعه و پذیرش Web3، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) منجر به شلوغی بیش از حد پلتفرم و افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها شده است. راه حل های مختلفی برای حل مقیاس پذیری اتریوم در نظر گرفته شده است، از جمله ارتقای اختصاصی لایه 1. با این حال، به نظر می رسد راه حل های L2 در حال افزایش است و شبکه Arbitrum یکی از امیدوارکننده ترین آنها است.

توسعه دهنده مستقر در نیویورک Offchain Labs Arbitrum را ایجاد کرد. این شرکت 120 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B در سپتامبر 2021 جمع آوری کرده است.

چرا از Arbitrum استفاده کنید

آربیتروم می‌تواند به امنیت L1 اتریوم تکیه کند و در عین حال از قیمت ارزان بنزین با استفاده از یک مجموعه خوش‌بینانه اطمینان حاصل کند. مجموعه‌های خوش‌بینانه قراردادهای هوشمندی هستند که تراکنش‌ها را با هم ترکیب می‌کنند و از محاسبات و گاز کمتری برای سریع‌تر و ارزان‌تر کردن تراکنش‌ها استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، Arbitrum 40000 تراکنش در ثانیه (TPS) را در مقابل 14 تراکنش تولید شده توسط بلاک چین اتریوم مدیریت می کند. تراکنش‌های اتریوم می‌توانند بسیار پرهزینه باشند و با ترافیک بالای کاربران به صدها دلار می‌رسند، در حالی که تراکنش‌های Arbitrum فقط چند سنت هستند.

Arbitrum همچنین برای توسعه دهندگانی که می خواهند اتریوم DApps را در پلتفرم ادغام کنند، کاملا سازگار و مناسب است. در واقع، آربیتروم از قراردادهای ماشین مجازی اتریوم (EVM) و تراکنش‌های اتریوم در L2 پشتیبانی می‌کند و در عین حال از امنیت پیشرو L1 اتریوم بهره می‌برد.

Arbitrum اولین یا تنها پلتفرمی نیست که برای غلبه بر محدودیت های اتریوم ساخته شده است. زیرا راه حل های دیگر عملکرد مشابهی را ارائه می دهند. با این حال، هیچ چیز اجازه چنین ترکیب منحصر به فردی از مزایا را نمی دهد.

در اینجا مروری بر مهمترین مزایای ارائه شده توسط Arbitrum آورده شده است:

مزایای بزرگ داوری پیشنهاد می کند

نحوه دسترسی به بلاک چین Arbitrum

برای دسترسی به بلاک چین Arbitrum، کاربران باید از طریق یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار راه اندازی شوند. این مقاله نحوه اضافه کردن Arbitrum را به MetaMask، محبوب ترین کیف پول اتریوم، توضیح می دهد.

MetaMask یک کیف پول رمزنگاری است که به کاربران اجازه می دهد به شبکه اصلی اتریوم و DApps و NFT های Web3 آن، علاوه بر توکن های ذخیره اتر (ETH) و ERC-20 دسترسی داشته باشند. MetaMask هم یک برنامه افزودنی مرورگر و هم یک برنامه تلفن همراه است که به کاربران دارای خزانه های کلیدی، ورود به سیستم امن، کیف پول توکن و مبادلات توکن برای مدیریت آسان دارایی های دیجیتال خود را ارائه می دهد. به طور گسترده ای برای اتصال ایمن برنامه های مبتنی بر بلاک چین و در عین حال محافظت از حریم خصوصی کاربر استفاده می شود.

برای اتصال کیف پول رمزنگاری MetaMask به شبکه Arbitrum، کاربران باید چند مرحله ساده را دنبال کنند تا اطلاعات بلاک چین مانند شناسه زنجیره، URL فراخوانی سفارشی از راه دور (RPC) و نام شبکه را به MetaMask اضافه کنند. همچنین می توانید با وارد کردن آدرس توکن صحیح، یک یا چند نشانه Arbitrum اضافه کنید.

نحوه نصب و پیکربندی MetaMask

MetaMask را می توان به عنوان یک افزونه برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اپرا، Brave، iOS موبایل یا اندروید از وب سایت MetaMask اضافه کرد. دستورالعمل های مرورگر کروم در ادامه این مقاله ارائه شده است.

ضروری است که کاربران مشروعیت وب سایت MetaMask را تأیید کنند تا از فریب خوردن به صفحات جعلی جلوگیری کنند. دانلود افزونه های مناسب از وب سایت رسمی به شدت توصیه می شود.

 1. از وب سایت متامسک،[Chrome 用のダウンロード]کلیک[Chrome に追加]برای افزودن پسوند کلیک کنید.

پسوند مرورگر کروم MetaMask

 1. افزونه MetaMask Chrome را در صفحه خوش آمدگویی MetaMask نصب کنید[開始]کلیک.

 2. عبارت seed wallet برای وارد کردن کیف پول موجود مورد نیاز است. روی گزینه Import Wallet کلیک کنید.

 3. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ایجاد کیف پول، کیف پول جدیدی راه اندازی کنید.

 4. در اینجا باید یک رمز عبور امن برای دسترسی به کیف پول خود از دستگاه خود ایجاد کنید.

 5. صفحه بعدی اطلاعات مهمی در مورد عبارت seed نشان می دهد. عبارت seed یا عبارت بازیابی، مهمترین ویژگی امنیتی کیف پول است، یک نسخه پشتیبان که به شما امکان می دهد در صورت گم کردن یا فراموش کردن رمز عبور، به کیف پول خود دسترسی داشته باشید.

 6. سپس روی دکمه قفل کلیک کنید تا عبارت seed ظاهر شود. شما باید کلمات را به ترتیب صحیح یادداشت کنید، آنها را به صورت آفلاین ذخیره کنید و هرگز آنها را با کسی به اشتراک نگذارید. اگر شخصی به عبارت اولیه شما دسترسی پیدا کند، دارایی های شما ممکن است در خطر باشد.

 7. سیستم از شما می خواهد که عبارت seed را در صفحه بعد تکرار کنید. مطمئن شوید که کلمات را به ترتیب صحیح انتخاب کرده اید.

 8. برای پایان، روی تأیید کلیک کنید، سپس برای دسترسی به کیف پول جدید خود، روی همه انجام شد کلیک کنید.

فرآیند فوق به طور خودکار MetaMask را به اتریوم متصل می کند. با این حال، برای اضافه کردن Arbitrum به MetaMask، چند مرحله را دنبال کنید:

چگونه Arbitrum را به MetaMask متصل کنیم؟

MetaMask علاوه بر اتریوم از چندین شبکه پشتیبانی می کند. با این حال، به طور پیش فرض فعال نیست و باید به صورت دستی اضافه شود. برای افزودن Arbitrum به MetaMask، باید مقداری داده شبکه ارائه دهید.

 1. MetaMask را باز کنید و روی منوی کشویی شبکه در نزدیکی آرم Fox MetaMask کلیک کنید.

 2. یک پاپ آپ ظاهر می شود، روی “افزودن شبکه” کلیک کنید.

 3. در صفحه بعد باید داده های شبکه Arbitrum زیر را اضافه کنید:

داده های شبکه Arbitrum را برای اضافه کردن Arbitrum به Metamask اضافه کنید.

 • نام شبکه: Arbitrum One
 • URL جدید RPC: https://arb1.arbitrum.io/rpc
 • شناسه زنجیر: 42161
 • نماد ارز: ETH
 • آدرس اینترنتی اکسپلورر را مسدود کنید: https://arbiscan.io/
 1. پس از افزودن جزئیات بالا، روی ذخیره کلیک کنید.

شبکه Arbitrum Layer 2 شما اکنون اضافه شده و آماده استفاده است.

برای افزودن توکن های Arbitrum به MetaMask، باید آنها را نیز به صورت دستی اضافه کنید. حتی اگر هنوز آنها را به کیف پول خود اضافه نکرده باشید، می توانید توکن ها را دریافت کنید. با این حال، تا زمانی که آن را به صورت دستی وارد نکنید، نمایش داده نمی شود.

 1. از https://arbiscan.io/، کاوشگر بلوک مبتنی بر Etherscan Arbitrum بازدید کنید.

 2. در اینجا می توانید جزئیات توکن اضافه شده را مشاهده کنید. اگر توکن موجود نباشد، باید آدرس قرارداد را به صورت دستی از وب سایت رسمی پروژه اضافه کنید. همیشه مطمئن شوید که از قراردادهای هوشمند مشروع استفاده می کنید زیرا ممکن است قراردادهای هوشمند جعلی توسط کلاهبرداران ایجاد شود.

 3. بازگشت به MetaMask،[トークンのインポート]کلیک.

 4. در صفحه بعد آدرس قرارداد رمز خود را اضافه کنید و بقیه جزئیات مورد نیاز را اضافه کنید. این عمل به طور خودکار توسط MetaMask پر می شود.

 5. [カスタム トークンの追加]، سپس کلیک کنید[トークンのインポート]کلیک.

 6. کیف پول شما موجودی توکن های اضافه شده را نشان می دهد.

راه اندازی MetaMask و افزودن شبکه اصلی Arbitrum به شما این امکان را می دهد که از ارزهای دیجیتال به طور موثر و ارزان استفاده کنید. شما می توانید ارزهای رمزنگاری شده را ارسال و دریافت کنید، NFT ها را جمع آوری کنید، از برنامه های Web3، DApps، قراردادهای هوشمند و حتی مبادله سکه ها و توکن های ارزهای دیجیتال استفاده کنید. Arbitrum به شما این امکان را می دهد که هر کاری را که می توانید در اتریوم انجام دهید، ارزان تر و کارآمدتر انجام دهید.

باید مطمئن شوید که اتر (ETH) کافی در کیف پول خود برای پرداخت هزینه های تراکنش دارید. با اتصال پل آربیتروم به شبکه اصلی اتریوم، می توانید ETH را به کیف پول خود اضافه کنید.

نحوه استفاده از پل آربیتروم

به Arbitrum متصل شوید تا دارایی های خود را پل کنید، Web3 DApps را کشف کنید، با قیمت کمتر معامله کنید و بنزین کمتری را با اتریوم پرداخت کنید. برای ارسال ETH از لایه 1 اتریوم به Arbitrum لایه 2، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. MetaMask را وصل کنید و به https://bridge.arbitrum.io/ بروید. صفحه زیر ظاهر می شود.

Arbitrum One Bridge

 1. مقدار ETH را که می خواهید به Arbitrum اضافه کنید وارد کنید،[入金]کلیک.

 2. سپس باید تراکنش را در کیف پول خود تأیید کنید. این تراکنش در لایه 1 اجرا می شود، اما تابع نرخ گاز کمتر Arbitrum است.

 3. پس از اینکه از مبلغ راضی شدید، روی تایید کلیک کنید.

 4. تراکنش به صورت “در انتظار” در پایین صفحه در صفحه بعد ظاهر می شود.

 5. اکنون ETH در Arbitrum دارید و می توانید ارسال و دریافت را شروع کنید.

از زمان گسترش سریع NFTها، Metaverses و DAppهای Web3 در چند سال گذشته، کارمزدهای بسیار بالای اتریوم مانع توسعه بیشتر شده و از مشارکت در صنعت جلوگیری کرده است. شبکه‌های L2 مانند Arbitrum به غلبه بر مشکلات مقیاس‌پذیری کمک می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند به کاوش در ارزش فناوری‌های جدید ادامه دهند.

یادگیری چند روش مختلف برای اتصال شبکه Arbitrum به MetaMask و پل زدن ETH برای حفظ مزایای Web3 ارزشمند است.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

نویسنده: Emi Lacapra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا