اخبار ارز دیجیتال

صحبت های ایلان ماسک در مورد بازار کریپتوکارنسی

به گفته رسانه‌های آمریکایی و یکی از سرمایه گذاران توییتر، ثروتمندترین مرد جهان، ایلان ماسک سرانجام توانست توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کند. ماسک در توییتی نوشت: «پرنده آزاد شد»، احتمالاً به این توافق اشاره کرده بود. ماسک در مورد بازار کریپتوکارنسی و قیمت ارز دیجیتال نیز اظهارنظرهایی کرده است؛ با ما همراه باشید تا نظرات ماسک را در مورد رمزارزها بررسی کنیم.

توییت‌های ایلان ماسک

توییت‌های ایلان ماسک پیش از این نیز موجی‌های بسیاری در قیمت ارز دیجیتال ایجاد کرده است. در این مقاله تلفیقی از ۱۰ توییت برتر ایلان ماسک در مورد بازار کریپتوکارنسی آورده شده است.

توییت توقف بیت کوین

در ۱۳ مه ۲۰۲۲، ماسک بیانیه‌ای درباره طرح تسلا برای عدم پذیرش پرداخت‌های بیت کوین در توییتر منتشر کرد. در نتیجه، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از ۵۴۸۱۹ دلار به ۴۵۷۰۰ دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح جدول ارز دیجیتال در اول مارس ۲۰۲۱ است.

توییت دوج کوین

در ژانویه ۲۰۲۱، ماسک توییتی درباره دوج کوین، منتشر کرد. پس از توییت، قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در عرض چهار ساعت بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافت و رتبه دوج کوین را در لیست ارز دیجیتال بالا برد. در چند ساعت بعد به تقریباً نیمی از بالاترین قیمت ارز دیجیتال دوج کوین کاهش پیدا کرد.

بیت کوین ایمن است

در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲، ایلان ماسک در دو توییت نوشت: «بیت کوین دنیای امن من است» و «بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات ارزشمند است». این توییت‌ها تاثیری بر روی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نداشت و جایگاه بیت کوین را در جدول ارز دیجیتال تغییری نداد.

یک کلمه دوج

در همان روز، ماسک توییتی با عنوان «One Word: Doge» منتشر کرد. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که «متوسط حجم معاملات DOGE/USDT در ۳۰ دقیقه قبل از توییت منتشر شده، تقریباً ۱۹۴۲ دلار در دقیقه بوده و همچنین میانگین معامله دوج ۹ معامله در هر دقیقه گزارش شده است. دقیقاً میانگین حجم معاملات بر دقیقه دوج کوین، نیم ساعت پس از توییت مذکور حدود ۲۹۹,۳۳۰ دلار بوده و به صورت میانگین ۷۷۵ معامله در دقیقه بر روی شبکه بلاک چین افزایش پیدا کرده بود.

با همین یک جمله کوتاه نوسانات قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در طول ۳۰ دقیقه افزایش یافت و چیدمان لیست ارز دیجیتال را جابه‌جا کرد.

صحبت های ایلان ماسک در مورد بازار کریپتوکارنسی

نظرسنجی برای بیت کوین

ایلان ماسک از کاربران و دنبال کنندگان توییتر خود نظرسنجی کرد تا بفهمد بهتر است آیا تسلا، دوج کوین را به عنوان روش پرداخت قبول کند یا خیر. این ارز دیجیتال الهام گرفته از میم کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی در رسانه‌های اجتماعی ظاهر شد. او با انجام این نظرسنجی نه تنها روند تصمیم گیری خود را برای کمپانی تسلا ساده کرد، بلکه توجه سایر شرکت‌های همکار یا رقیب تسلا را به سمت دوج کوین و ارزهای دیجیتال جذب کرد. این امر در نهایت اعتماد مردم به ارزهای دیجیتال را افزایش داد و موجب شد قیمت ارز دیجیتال دوج کوین افزایش پیدا کند. در آن زمان دوج کوین در جدول ارز دیجیتال صرافی‌های آنلاین در سراسر دنیا در حال جابه جایی بود.

تسلا می‌تواند دوج کوین دریافت کند.

ایلان ماسک در روز جمعه، ۲۷ می سال ‌۲۰۲۲، توییت کرد که اکنون می‌توان از دوج کوین برای پرداخت هزینه‌های اقلام رسمی تسلا استفاده کرد و اسپیس ایکس نیز به زودی از این روش پیروی خواهد کرد. او در توییتر خود نوشت: «کالاهای تسلا را می‌توان با دوج خریداری کرد، به زودی کالاهای Spacex نیز همینطور خواهند بود» این توییت باعث شد قیمت ارز دیجیتال دوج کوین برای چند ساعت افزایش یابد اما مانند قبل نتوانست رتبه‌های بالایی در لیست ارز دیجیتال را از آن خود کند.

پشتیبانی از دوج کوین

در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۲، ماسک در توییتی نوشت: «من همچنان از دوج کوین حمایت خواهم کرد.» شایان ذکر است، برخی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال و کاربران از مدیر عامل تسلا به دلیل اجرای یک طرح هرمی برای حمایت از دوج کوین شکایت کرده‌اند. با وجود این شکایت، حمایت‌های ایلان ماسک از دوج کوین ادامه پیدا کرد و موجب افزایش نوسان قیمت ارز دیجیتال دوج کوین شد. نکته جالب اینجاست که تمام ارزهای دیجیتال با یکدیگر در ارتباط هستند و با جابه جایی دوج کوین در جدول ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تغییر می‌کند.

پذیرش دوج کوین توسط غول فست فود دنیا، مک دونالد

در ژانویه ۲۰۲۲، ماسک در توییتی گفت که اگر غول فست فود دنیا، مک دونالد دوج کوین را بپذیرد، در تلویزیون یک وعده Happy Meal خواهد خورد. هپی میل یکی از انواع فست فود در منوی مک دونالد است. این توییت منجر به افزایش ۹ درصدی قیمت ارز دیجیتال دوج کوین نسبت به روزگذشته شد و برای مدتی جایگاه دوج کوین را در لیست ارز دیجیتال بالا برد.

ادعای ماسک در مورد دارایی‌های خود از ارزهای دیجیتال

همان طور که در مقاله “نظر ایلان ماسک درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال” اشاره شد، ماسک در توییتر اعلام کرد که به جز ۰/۲۵ بیت کوین که سال‌ها پیش توسط یکی از دوستانش به او داده شده، هیچ ارز دیجیتالی در اختیار ندارد. او در توییتی نوشت: «من به معنای واقعی کلمه هیچ ارز دیجیتالی ندارم، به غیر از ۰/۲۵ بیت کوین که سال‌ها پیش یکی از دوستانم برایم فرستاد.”

شوخی روز اول آوریل

مدیر عامل اسپیس ایکس در ۱ آوریل ۲۰۲۲ توییت کرد که سازمانش «یک دوج کوین واقعی را در سیاره ماه قرار خواهد داد». یک دوج کوین هنوز در سطح ماه قرار نگرفته بنابراین، می‌توان گفت که این توییت فقط یک شوخی اول آوریل بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا