اخبار ارز دیجیتال

نظر ایلان ماسک درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟

امروز اگر بخواهید به چارت قیمت ارز دیجیتال نگاهی بیاندازید و در مورد سرمایه خود از رمز ارزها به تصمیمی درست برسید؛ با یک لیست ارز دیجیتال بلند بالا روبرو خواهید شد. ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شود که آیا سرمایه گذاری در این عرصه منطقی است و آینده‌ روشنی دارد؟ در این بخش با تکیه بر نظریات و نگاه ایلان ماسک، موسس بزرگ پی پال به آینده قیمت ارزهای دیجیتال، چشم‌انداز بهتری از بازار ارزهای دیجیتال بدست خواهیم آورد. بسیاری از فعالین حوزه خرید و فروش ارز‌های دیجیتال بیش از توجه به قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال، به رفتارها و تصمیمات بزرگان این عرصه تکیه و اعتماد دارند. افرادی همچون ایلان ماسک که بخش قابل توجهی از سرمایه خود را در بازار رمز ارزها مدیریت می‌کنند، می‌توانند به ما در تصمیم گیری بهتر و صریح‌تر کمک کنند. به گزارش سایت Fool.com، ایلان ماسک اعتقاد دارد که سرمایه گذاری در حوزه کریپتو امیدوار کننده و رشد قیمت ارز دیجیتال برای او پذیرفته شده و امکان‌پذیر است. در چارت ارز‌های دیجیتال محبوب‌ترین رمز ارزها برای ایلان ماسک میلیاردر بزرگ، موسس پی پال و تسلا ارزهای بیت کوین، دوج کوین و اتریوم هستند.

نظر ایلان ماسک درمورد آینده قیمت ارزها دیجیتال

به گفته سایت Fool.com از نگاه ایلان ماسک فهرست ارزهای دیجیتال و به‌خصوص آینده قیمت برخی از آن‌ها همچون بیت کوین مثبت و امیدوار کننده است. ایلان ماسک را در دنیا به علاقه شدیدش به بازار رمز ارزها و سرمایه گذاری در این حوزه به خوبی می‌شناسند. ممکن است ما هر روز قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را دنبال کنیم و با هر افت و خیز رمز ارزها مسیر خرید و فروش ارزی یا سرمایه‌گذاری خود را تغییر دهیم؛ اما ایلان ماسک برخلاف بسیاری از فعالین این حوزه رفتار کرده است. با وجود اینکه در سال ۲۰۲۲ در جدول قیمت ارز دیجیتال گاهی شاهد اُفت شدید و ناگهانی قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزهای محبوب و بزرگ بودیم، اما ایلان ماسک تغییری در رفتار و سرمایه گذاری خود درمورد رمز ارزها ایجاد نکرده است.

ایلان ماسک اظهار داشته که با وجود وضعیت نه‌چندان مساعد لیست ارز دیجیتال و کاهش ارزش ارزهایی همچون بیت کوین، تصمیم به فروش ارزهای دیجیتال خود ندارد و سرمایه خود از رمز ارزها را حفظ خواهد کرد. در حال حاضر ایلان ماسک صاحب یک سرمایه قابل توجه از ارزهای دیجیتال معروف یعنی بیت کوین، اتریوم و دوج کوین است و آینده این رمز ارزها را مثبت عنوان می‌کند. او اعتقاد دارد اگر بخواهیم در دنیای واقعی معاملات خود را برپایه رمز ارزها انجام دهیم، بهتر است در اولویت بندی‌های خود دوج کوین را در صدر جدول و پیش از بیت کوین قرار دهیم. نظر او را می‌توان به دو صورت دسته‌بندی کرد:

·         اعتماد ایلان ماسک به سرمایه گذاری روی رمز ارزها

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال در مواجهه با لیست قیمت ارز دیجیتال، مخصوصاً انواع معروف آن که دچار افت شده‌اند، دچار نگرانی می‌شوند؛ ایلان ماسک صراحتاً اعلام کرده که بخشی از سرمایه‌های خود و بخشی از سرمایه تسلا را در ارزهای دیجیتال قرار داده است. همین دیدگاه و عملکرد ایلان ماسک باعث می‌شود، بسیاری از افراد بپرسند؛ آیا باید کم کم برای رفع نیازهای روزمره نیز به فکر تهیه سکه‌های مجازی یا رمز ارزها باشیم؟ یکی از دیدگاه‌های جالب و بحث برانگیز ایلان ماسک درمورد رمز ارزها و آینده‌ای که برای قیمت ارز دیجیتال از هر نوع رقم می‌خورد، مسئله برتری یافتن آن نسبت به دیگر ارزها و حتی ارزهای فیات است! Fool.com در ادامه افزود: ماسک در یک مصاحبه در خصوص آینده ارز دیجیتال گفته: اگر قصد دارید یک سرگرمی برای خودتان ایجاد کنید و با حدس و گمان آینده رمز ارزها را پیش بینی کنید، باید بگویم که این احتمال وجود دارد ارز‌های دیجیتال ارز آینده زمین باشند.

نظر ایلان ماسک درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟ - موبو ارز

·         تفاوت دیدگاه ایلان ماسک و دیگر بزرگان تجارت رمز ارزها

برخلاف تغییر رفتار تجاری و سرمایه گذاری برخی از بزرگان بازار ارزهای دیجیتال در مواجهه با جدول ارز دیجیتال که دچار افت شده، ایلان ماسک اضافه کردن رمز ارزها به سبد تجارت را به همه سرمایه گذاران توصیه می‌کند! ایلان ماسک برخلاف برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ بازار ارزهای دیجیتال همچون وارن بافت، معتقد است که سرمایه گذاری‌های کریپتو امیدبخش است، آینده روشنی دارد و حتی شایسته است که جایگاهی ویژه در سبد سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشد.

هشدار ماسک درمورد سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال

حتماً می‌دانید که امروز نبرد بزرگی بین رمز ارزها و ارزهای فیات همچون دلار و یورو وجود دارد. باید بگوییم که در این میدان نبرد، ماسک از ارزهای دیجیتالی حمایت می‌کند. ماسک در حساب توییتری خود اعلام کرده: مبارزه حقیقی بین کریپتو و فیات است. همچنین او در ادامه این گفته خود می‌افزاید: در حالت عادی، من از ارز دیجیتال پشتیبانی خواهم کرد.

با وجود اینکه ایلان ماسک در سرمایه گذاری رمز ارزها ۱۰۰ درصد به مندرجات جدول ارز دیجیتال تکیه نمی‌کند و ریسک پذیری خود را به خوبی در این حوزه نشان داده، اما برای مردم یک ریسک پذیری مطلق را توصیه نمی‌کند. درست است که ایلان ماسک اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال وعده‌های حقیقی دارند و شایسته سرمایه گذاری هستند، اما او تاکید می‌کند جز نگاه به قیمت ارز دیجیتال و روند رو به رشد آن، باید با دید موشکافانه‌تری اقدام به سرمایه گذاری کنید. او توصیه می‌کند که درمورد سرمایه گذاری در یک طبقه دارایی که تست نشده، بی‌ثبات است و رویه‌ای سوداگرانه دارد، افراط نکنید.

نظر ایلان ماسک درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟ - موبو ارز

جمع بندی

جدول قیمت ارزهای دیجیتال هر روز در حال نوسانات مثبت و منفی است؛ با این حال برخی از سرمایه گذاران بزرگ این حوزه همچون ایلان ماسک، نگاه خوشبینانه‌ای نسبت به برخی از آن‌ها دارد و معتقد است، ارز آینده زمین، رمز ارزها هستند. ایلان ماسک معتقد است با وجود پتانسیلی که برای رونق ارزهای دیجیتال در آینده متصور است، اما مشخص نیست که کدام یک از این رمز ارزها در بلند مدت ارزش بیشتری خواهند داشت. بنابراین باید در سرمایه گذاری روی رمز ارزها حد اعتدال را رعایت نمود و بیشتر سرمایه گذاری را در شرکت‌هایی انجام داد که سعی می‌کنند با محصولات و خدمات خود به زندگی مردم ارزش ببخشند. در توییتی که از سوی ایلان ماسک در می ۲۰۲۱ منتشر شده، او اینگونه دنبال کنندگان خود را در مورد رمز ارزها راهنمایی می‌کند: ارزهای رمزنگاری شده آینده‌ای امیدوار کننده دارند، ولی لطفاً با احتیاط سرمایه گذاری کنید. آنچه که واقعاً ارزشمند است، تولید محصولات و ارائه خدمات به همنوعان خود است، نه پول به هر شکلی.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا