اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی سیتی معتقد است که CBDC ها تسویه سریع تری را توسط 87 درصد از کارگزاری های جهانی ارائه می دهند

بر اساس تحقیقات سیتی بانک، حمایت سال به سال از پول نقد دیجیتال با پایلوت‌های داخلی و ابتکارات برون مرزی در حوزه‌های قضایی مختلف پشتیبانی می‌شود.

بحث در مورد چگونگی کوتاه کردن چرخه تسویه حساب محلی در پنج سال آینده باعث شده است که اکثر کارگزاران بر روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی محلی (CBDC) تمرکز کنند.

آخرین کاغذ سفید سیتی بانک با عنوان “تکامل خدمات اوراق بهادار” حرکت اخیر هند به سمت تسویه حساب های T+1 را نشان می دهد که تضمین می کند تسویه حساب های مرتبط با تجارت ظرف 24 ساعت پس از معامله تکمیل می شود. با تشدید تلاش ها برای انتقال به چرخه تسویه T+1 در میان اقتصادهای بزرگی مانند ایالات متحده و کانادا، تحقیقات سیتی بانک نشان می دهد که فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT)، CBDC و استیبل کوین ها در حال ارزیابی هستند.

اقتصاد جهانی به سمت زمان پرداخت سریعتر حرکت می کند.منبع: سیتی بانک

483 پاسخ‌دهنده نظرسنجی و 87 درصد از 12 شرکت زیرساخت بازار مالی (FMI) CBDCها را گزینه‌ای مناسب برای کوتاه کردن چرخه‌های پرداخت تا سال 2026 می‌دانند. پشتیبانی کارگزاری برای CBDC ها در مقایسه با سال گذشته نزدیک به 21 درصد افزایش یافته است.

انتظار می رود پول الکترونیکی از تسویه اوراق بهادار حمایت کند.منبع: سیتی بانک

حمایت از پول نقد دیجیتال در طول سال ها افزایش یافته است، که توسط خلبان های داخلی و تلاش های فرامرزی حمایت می شود. در گزارش سیتی بانک آمده است:

آزمایش‌های چند بانکی برون مرزی اخیر بینش دقیقی را در مورد نحوه عملکرد سرمایه بانک مرکزی در داخل و در سراسر بازار در یک محیط دیجیتال ارائه کرده است.

با این حال، طی چند سال آینده، موانع اصلی برای پذیرش گسترده دارایی‌های دیجیتال، عدم اطمینان نظارتی، دانش محدود، سازگاری با سیستم مالی سنتی، قابلیت همکاری زنجیره بلوک و غیره خواهد بود.

بزرگترین مانع برای پذیرش دارایی های دیجیتال در سه سال آینده.منبع: سیتی بانک

در میان موسسات مالی مختلف، سرمایه‌گذاران نهادی، بانک‌ها و مدیران دارایی بیشترین توانایی را در مقیاس‌بندی و ارائه راه‌حل‌های در مقیاس بازار دارند، و اینجاست که CBDCها، استیبل کوین‌ها و سایر امور مالی قابل مدیریت مرکزی، تعیین‌کننده مهمی در انتشار محصول هستند.

در طول پنج سال آینده، گزارش سیتی بانک پیش بینی می کند که آرزوهای مالی تا سال 2028 از T+1 عبور خواهد کرد. تغییرات مورد انتظار شامل جریان سازی DLT، کوتاه کردن چرخه های پرداخت، مکانیسم های تامین مالی با محوریت پول نقد دیجیتال و از کار انداختن سیستم های بانکی اصلی است.

مربوط: “انگیزه ضعیف” کانادایی ها برای استفاده از CBDC: Bank of Canada

تنها یک ماه پس از اینکه هند ایده استفاده از CBDC را برای پرداخت های فرامرزی به 18 بانک مرکزی مطرح کرد، بانک مرکزی استرالیا پایلوت داخلی CBDC خود را تکمیل کرد.

بانک مرکزی استرالیا گفت که CBDC می‌تواند از نوآوری مالی در زمینه‌هایی مانند بازار اوراق قرضه، تقویت نوآوری در بخش پول دیجیتال خصوصی در حال ظهور، و افزایش انعطاف‌پذیری و فراگیری در اقتصاد دیجیتال گسترده‌تر حمایت کند. من معتقدم که وجود دارد.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ ایده ای جذاب اما خطرناکنویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا