🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار Connext استاندارد «Token Sovereign Bridge» را پس از حادثه چند زنجیره ای پیشنهاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

EIP-7281 به صادرکنندگان توکن اجازه می‌دهد تا پل‌های رسمی را فهرست کرده و نرخ ضرب توکن‌ها را محدود کنند، که به طور بالقوه ضررهای ناشی از هک پل را محدود می‌کند.

پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) که در ۷ جولای ایجاد شد، با هدف استاندارد کردن نحوه پل زدن توکن ها بین شبکه ها است. استاندارد “Sovereign Bridge Token” (EIP-7281) به صادرکنندگان توکن اجازه می دهد تا پل های قانونی را در چندین شبکه ایجاد کنند.

این پیشنهاد توسط آرجون بوپتانی، بنیانگذار پروتکل پل ارتباطی (Connext Bridging Protocol) تهیه شده است. بوپتانی در پستی در ۷ جولای در رسانه های اجتماعی گفت: ادعا کرد این پروتکل به جلوگیری از مشکلاتی مانند حادثه چند زنجیره ای در ۶ ژوئیه کمک می کند که برخی کارشناسان آن را “هک” توصیف کردند.

با توجه به صفحه بحث برای پیشنهاد، صادرکنندگان توکن می‌توانند فهرستی از پل‌های متعارف را مشخص کنند. فقط پل هایی که به این لیست اضافه می شوند می توانند نسخه رسمی توکن صادرکننده را ضرب کنند. صادرکنندگان همچنین می‌توانند تعداد توکن‌هایی را که یک پل می‌تواند ضرب کند، محدود کنند. این پارامترها تقریباً در هر زمانی توسط صادرکننده قابل تغییر هستند.

از نظر بوپتانی، این پیشنهاد تضمین می‌کند که «مالکیت توکن از پل (اعم از مشروع یا شخص ثالث) به دست خود صادرکننده نماد منتقل می‌شود»، بنابراین در صورت تبدیل شدن به امنیت پل، ضررها کاهش می‌یابد.

«در صورت هک یا آسیب‌پذیری در برابر یک پل خاص (مثلاً هک چند زنجیره‌ای امروز)، خطر صادرکننده به محدودیت نرخ آن پل محدود می‌شود و به صادرکننده اجازه می‌دهد از مهاجرت دردناک و زمان‌بر اجتناب کند. پل را از لیست خارج کنید و ما در طول این فرآیند با شما همکاری خواهیم کرد.»

مربوط: ۳۰ میلیارد دلار از اکوسیستم کریپتو از سال ۲۰۱۲ به سرقت رفته است: گزارش

بوپتانی گفت که این پیشنهاد همچنین به جلوگیری از مشکلات تجربه کاربر در امور مالی غیرمتمرکز کمک می کند، زیرا همه پل ها همان توکن رسمی را صادر می کنند. او استدلال کرد که با گذشت زمان، نیازی به چندین نسخه از یک نشانه وجود نخواهد داشت.

دایره صادر کننده استیبل کوین قبلاً یک پروتکل انتقال زنجیره ای (CCTP) ایجاد کرده است که پل های رسمی توکن خود، سکه دلار آمریکا (USDC) را فهرست می کند. هدف EIP-7281 پیاده سازی مفاهیم اساسی در پشت CCTP است، اما همچنین تلاش می کند تا این راه حل را “به طور گسترده تر برای همه نشانه ها” اعمال کند، طبق یادداشت های پیشنهاد.

هم Circle و هم Tether برخی از آدرس‌های مورد استفاده در رویداد چند زنجیره‌ای را در لیست سیاه قرار داده‌اند و از انتقال ۶۵ میلیون دلار USDC و Tether (USDT) از آن آدرس‌ها جلوگیری می‌کنند.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا