📰 مقالات ارز دیجیتال

اولین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

یکی از جالب ترین نکات در تاریخ بیت کوین با مبادلات آغاز می شود. و این است که علیرغم همه اخبار و تغییرات در سطح اجتماعی و اقتصادی که بیت کوین ارائه می دهد، بسیاری از مردم آن را به خاطر دوره های نوسان بالای آن می شناسند. این رویدادها بود که علاقه سرمایه گذاران و مطبوعات بخش را برانگیخت.

در ابتدا، و همانطور که قبلاً در فصل ” یک بیت کوین چقدر ارزش دارد؟ ” توضیح داده شد، یک بیت کوین با ارزش ۰ یورو شروع شد. برای عموم مردم کاملاً ناشناخته بود. در سال ۲۰۰۹، اولین مبادلاتی که انجام شد صرفاً به حالت آزمایشی و بدون ارزش بازار مشخص. اولین تراکنش شناسایی شده بین دو نفر در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹ بین ساتوشی ناکاموتو و هال فینی ، یک توسعه دهنده و فعال ارزهای دیجیتال رخ داد.

با گذشت زمان، تعداد بیشتری از دانشمندان کامپیوتر، ریاضیدانان، رمزنگاران و هر کسی که علاقه مند به این سیستم پرداخت غیرمتمرکز بود، به اکوسیستم معرفی شد. اما تا ۵ اکتبر ۲۰۰۹ بود که یکی از اولین ارزش های بیت کوین در بازار با نسبتی معادل ۱,۳۰۹.۰۳ BTC برای ۱ دلار بود. از آن لحظه قیمت شروع به نوسان کرد و جای خود را به اولین مبادلات و حرکات بازار داد. بدین ترتیب تاریخ بیت کوین مربوط به مبادلات و اوراق بهادار در بازار آغاز شد.

در حال حاضر ما به فعالیت در صرافی ها عادت کرده ایم که بین ارزهای دیجیتال مختلف مبادلات انجام می دهند . این به ما امکان می دهد دارایی های دیجیتال خود را به پول فیات و بالعکس تبدیل کنیم. ما به راحتی می توانیم حداقل پنج صرافی از کشورها یا قاره های مختلف را نام ببریم. اما هر داستانی یک شروع، یک تحول و چند بازیگر اصلی دارد که بیت کوین در این میان جایگاه افتخار این صرافی ها را به خود اختصاص داده است.

در دسته صرافی، تفاوت بین خرید و فروش پلتفرم‌هایی که می‌توانیم پول فیات را با ارزهای دیجیتال مبادله کنیم، راحت است . علاوه بر این، ما پلتفرم‌های معاملاتی داریم که به ما امکان می‌دهد به طور زنده حدس و گمان کنیم و کنسولی برای عملیات بلادرنگ و ابزارهایی برای تحلیل فنی قیمت ارائه کنیم. برخی از پلتفرم‌ها کوچک‌تر، برخی دیگر بزرگ‌تر، برخی در هنگام افزودن ارزهای دیجیتال سخت‌گیرانه‌تر و برخی دیگر سهل‌تر هستند. در لحظه حقیقت، آنچه مرتبط است این است که همه آنها وظیفه ترویج مبادله را به روشی ایمن، ساده و سریع دارند.

ما در حال حاضر در یک روند مشخص هستیم و آن گذار از مبادلات تجاری متمرکز به غیرمتمرکز است. بازارهای متمرکز آنهایی هستند که برای ایجاد تغییرات بین ارزهای دیجیتال مختلف، مانند انتقال از بیت کوین به اتریوم، واسطه گری می کنند و به دلیل قوانین کشورهای مختلف است. بازارهای غیرمتمرکز فقط امکان مبادله ارزهای رمزپایه را که در یک بلاک چین قرار دارند، فراهم می کند. یا همان چیزی است که ما فقط می‌توانیم اتریوم را بین توکن‌های ایجاد شده در بلاک چین تغییر دهیم.

اولین نرخ ارز دیجیتال

در ابتدا مقدار صفر داشت یا اگر ترجیح می دهید هیچ ارزشی نداشت. برای بیش از یک سال ارزش واقعی نداشت (تا اینکه لازلو هاینک دو پیتزا با ۱۰۰۰۰ بیت کوین خرید ) و همه چیز بر اساس کمک مالی و مبادله به عنوان آزمایشی برای مشاهده نحوه عملکرد پلتفرم بود. در اینجا تاریخچه بیت کوین و اولین صرافی ها آغاز می شود.

علیرغم اینکه ارزش واقعی نداشت، در ۵ اکتبر ۲۰۰۹ یک سرویس خرید و فروش بیت کوین به نام استاندارد آزادی جدید ایجاد کرد که به نسبت ارزش ۱.۳۰۹,۰۳ BTC برای ۱ دلار بود. این رابطه ارزش با توجه به هزینه انرژی ایجاد شد. استخراج بیت کوین یا همان، نوعی جبران ماینینگ بلوک ها با توجه به قیمت برق. بدین ترتیب داستانی بی پایان آغاز شد که صرافی های بیت کوین را در جهان به راه انداخت.

اولین مبادله بیت کوین به فیات

راه حل های بی شماری برای تبدیل ارزهای رمزنگاری شده ما به پول فیات و بالعکس وجود دارد، اما در ابتدا این کار چندان ساده نبود. اولین تراکنش از این نوع در ۱۲ اکتبر ۲۰۰۹ ثبت شد که در آن New Liberty Standard در مجموع ۵.۰۵۰ BTC از سیریوس به مبلغ ۵.۰۲ دلار از طریق PayPal خریداری کرد.

این عملیات نشان داد که تقریباً ۱.۰۱۰ بیت کوین معادل ۱ دلار است که اولین افزایش در ارزش قیمت بیت کوین و افزایش قابل توجهی است.

تولد بازار بیت کوین

در فوریه سال ۲۰۱۰ یکی از کاربران Bitcointalk به نام dwdollar پورتالی به نام بازار بیت کوین ایجاد کرد که در آن بیت کوین ها را می توان از شخصی به فرد دیگر از جمله سیستم های پرداخت مانند پی پال خرید و فروخت، بنابراین تبدیل به یکی از اولین مراجع در خرید و فروش بیت کوین شناخته شد. تاریخ. در ۴ ژوئن ۲۰۱۱، پی پال به دلیل تقلبی که برخی از کاربران انجام دادند و ادعا کردند که در ازای مبلغی که برای بیت کوین پرداخت کرده اند، چیزی دریافت نکرده اند، ارائه پشتیبانی در بازار بیت کوین را متوقف کرد.

سه صرافی جدید با سایر ارزهای فیات

تقریباً در ده روز، سه صرافی جدید ظاهر می‌شوند که نوآوری دارند و امکان تبدیل به ارزهای فیات غیر دلاری را فراهم می‌کنند. بریت کوین در ۲۷ مارس ۲۰۱۱ متولد شد و به شما امکان می دهد بیت کوین را به پوند بریتانیا (GBP) مبادله کنید. در ۳۱ مارس، خدمات بیت کوین برزیل خود را آغاز می کند که امکان تبادل بین جفت ها را با استفاده از ریال برزیل (BRL) فراهم می کند. سرانجام BitMarket.eu در ۵ آوریل متولد شد که امکان مبادله بیت کوین به یورو (EUR) را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا