📰 مقالات ارز دیجیتال

حداقل سرمایه برای ترید ارز دیجیتال

معامله ارزهای رمزنگاری شده، اقدامی است که بر روی حرکات قیمت ارزهای دیجیتال از طریق یک حساب معاملاتی CFD یا خرید و فروش سکه‌های اساسی از طریق صرافی انجام می‌شود.

معاملات CFD مشتقاتی هستند که به شما امکان می‌دهند در مورد حرکات قیمت ارزهای دیجیتال بدون در نظر گرفتن مالکیت سکه‌های زیربنایی، حدس بزنید. اگر فکر می‌کنید ارزش یک ارز دیجیتال افزایش می‌یابد، می‌توانید طولانی («خرید») یا اگر فکر می‌کنید سقوط خواهد کرد، کوتاه («فروش») شوید.

هر دو محصول دارای اهرم هستند، به این معنی که شما فقط باید یک سپرده کوچک به نام مارجین بگذارید تا در معرض دید کامل بازار اصلی قرار بگیرید. سود یا زیان شما همچنان با توجه به اندازه کامل موقعیت شما محاسبه می شود، بنابراین اهرم سود و زیان را افزایش می دهد.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق صرافی

هنگامی که شما ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی خریداری می کنید، خود سکه ها را خریداری می کنید. باید یک حساب صرافی ایجاد کنید، ارزش کامل دارایی را برای باز کردن یک موقعیت قرار دهید، و تا زمانی که آماده فروش شوید، توکن های ارز دیجیتال را در کیف پول خود ذخیره کنید.

صرافی ها منحنی یادگیری شیب دار خود را به ارمغان می آورند، زیرا شما باید با فن آوری درگیر دست پیدا کنید و یاد بگیرید که چگونه داده ها را درک کنید. بسیاری از صرافی ها همچنین محدودیت هایی در میزان سپرده گذاری دارند، در حالی که نگهداری حساب ها ممکن است بسیار گران باشد.

بازارهای ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

بازارهای ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز هستند، به این معنی که توسط یک مقام مرکزی مانند دولت منتشر یا حمایت نمی شوند. در عوض، آنها در سراسر شبکه ای از رایانه ها اجرا می شوند. با این حال، ارزهای دیجیتال را می توان از طریق صرافی ها خرید و فروخت و در «کیف پول» ذخیره کرد.

برخلاف ارزهای سنتی، ارزهای دیجیتال تنها به عنوان یک رکورد دیجیتالی مشترک از مالکیت، ذخیره شده در یک بلاک چین وجود دارند. زمانی که کاربری می خواهد واحدهای ارز دیجیتال را برای کاربر دیگری ارسال کند، آن را به کیف پول دیجیتال آن کاربر ارسال می کند. تراکنش تا زمانی که تایید نشده و از طریق فرآیندی به نام ماینینگ به بلاک چین اضافه نشده باشد، نهایی در نظر گرفته نمی شود. معمولاً توکن‌های ارزهای دیجیتال جدید نیز به این ترتیب ایجاد می‌شوند.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین

بلاک چین یک ثبت دیجیتال مشترک از داده های ثبت شده است. برای ارزهای دیجیتال، این تاریخچه تراکنش برای هر واحد از ارز دیجیتال است که نشان می‌دهد چگونه مالکیت در طول زمان تغییر کرده است. بلاک چین با ثبت تراکنش ها در «بلاک ها» کار می کند و بلوک های جدیدی در جلوی زنجیره اضافه می شود.

فناوری بلاک چین دارای ویژگی های امنیتی منحصر به فردی است که فایل های کامپیوتری معمولی فاقد آن هستند.

اجماع شبکه

یک فایل بلاک چین همیشه بر روی چندین کامپیوتر در سراسر یک شبکه ذخیره می شود – نه در یک مکان واحد – و معمولا برای همه افراد داخل شبکه قابل خواندن است. این باعث می شود که هم شفاف باشد و هم تغییر آن بسیار دشوار است و هیچ نقطه ضعفی در برابر هک ها یا خطاهای انسانی یا نرم افزاری آسیب پذیر نیست.

رمزنگاری

بلوک ها توسط رمزنگاری – ریاضیات پیچیده و علوم کامپیوتر – به یکدیگر مرتبط می شوند. هر گونه تلاش برای تغییر داده ها، پیوندهای رمزنگاری بین بلوک ها را مختل می کند و می تواند به سرعت توسط رایانه های موجود در شبکه به عنوان جعلی شناخته شود.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های اخیر ارزهای دیجیتال بررسی می‌شوند و بلاک‌های جدیدی به بلاک چین اضافه می‌شوند.

رایانه های ماینینگ تراکنش های معلق را از یک استخر انتخاب می کنند و بررسی می کنند که فرستنده دارای وجوه کافی برای تکمیل تراکنش باشد. این شامل بررسی جزئیات تراکنش در برابر تاریخچه تراکنش های ذخیره شده در بلاک چین است. بررسی دوم تأیید می کند که فرستنده اجازه انتقال وجه را با استفاده از کلید خصوصی خود داده است.

رایانه‌های ماینینگ تراکنش‌های معتبر را در یک بلوک جدید جمع‌آوری می‌کنند و با یافتن راه‌حلی برای یک الگوریتم پیچیده تلاش می‌کنند پیوند رمزنگاری به بلوک قبلی را ایجاد کنند. هنگامی که رایانه موفق به ایجاد پیوند می شود، بلوک را به نسخه خود از فایل بلاک چین اضافه می کند و به روز رسانی را در سراسر شبکه پخش می کند.

چه چیزی بازارهای ارزهای دیجیتال را به حرکت در می آورد؟

بازارهای ارزهای دیجیتال بر اساس عرضه و تقاضا حرکت می کنند. با این حال، از آنجایی که آنها غیرمتمرکز هستند، تمایل دارند از بسیاری از نگرانی‌های اقتصادی و سیاسی که بر ارزهای سنتی تأثیر می‌گذارند عاری بمانند. در حالی که هنوز ابهامات زیادی در مورد ارزهای رمزپایه وجود دارد، عوامل زیر می توانند تأثیر قابل توجهی بر قیمت آنها داشته باشند:

  • عرضه: تعداد کل سکه ها و نرخی که با آن آزاد می شوند، از بین می روند یا گم می شوند
  • سرمایه گذاری در بازار: ارزش تمام سکه های موجود و نحوه درک کاربران از این امر در حال توسعه است
  • مطبوعات: نحوه نمایش ارز دیجیتال در رسانه ها و میزان پوشش آن
  • یکپارچه سازی: میزانی که ارز دیجیتال به راحتی در زیرساخت های موجود مانند سیستم های پرداخت تجارت الکترونیک ادغام می شود.
  • رویدادهای کلیدی: رویدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های نظارتی، نقض‌های امنیتی و شکست‌های اقتصادی

ترید ارز دیجیتال چگونه انجام می شود؟

با IG، می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق یک حساب CFD معامله کنید – محصولات مشتقاتی که به شما امکان می‌دهد در مورد افزایش یا کاهش ارزش ارز دیجیتال انتخابی خود حدس بزنید. قیمت ها به ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا نقل می شود و شما هرگز مالکیت خود ارز دیجیتال را به دست نمی گیرید.

CFD ها محصولات اهرمی هستند، به این معنی که شما می توانید یک موقعیت برای کسری از ارزش کامل معامله باز کنید. اگرچه محصولات اهرمی می توانند سود شما را افزایش دهند، اما اگر بازار بر خلاف شما حرکت کند، می توانند ضرر را نیز افزایش دهند.

اسپرد در ترید ارزهای دیجیتال چقدر است؟

اسپرد تفاوت بین قیمت خرید و فروش اعلام شده برای یک ارز دیجیتال است. مانند بسیاری از بازارهای مالی، زمانی که در یک بازار ارزهای دیجیتال موقعیتی باز می کنید، با دو قیمت روبرو خواهید شد. اگر می خواهید یک موقعیت خرید باز کنید، با قیمت خرید معامله می کنید که کمی بالاتر از قیمت بازار است. اگر می خواهید یک موقعیت فروش باز کنید، با قیمت فروش – کمی کمتر از قیمت بازار – معامله می کنید.

چه چیزی در ترید ارزهای دیجیتال زیاد است؟

ارزهای رمزنگاری شده اغلب به صورت انبوه معامله می شوند – دسته ای از توکن های ارزهای دیجیتال که برای استانداردسازی اندازه معاملات استفاده می شوند. از آنجایی که ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارند، تعداد زیادی از آنها بسیار کوچک هستند: بیشتر آنها فقط یک واحد از ارزهای دیجیتال پایه هستند. با این حال، برخی از ارزهای دیجیتال در لات های بزرگ تری معامله می شوند.

اهرم در ترید ارزهای دیجیتال چیست؟

اهرم وسیله ای است برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال بدون نیاز به پرداخت ارزش کامل تجارت خود از قبل. در عوض، شما یک سپرده کوچک به نام مارجین می‌گذارید . وقتی یک موقعیت اهرمی را می بندید، سود یا زیان شما بر اساس اندازه کامل معامله است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا