📰 مقالات ارز دیجیتال

چگونه می توان ارز دیجیتال استخراج کرد؟

نحوه استخراج ارز دیجیتال در اینجا مورد بحث قرار خواهد گرفت. سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر طبقات دارایی‌های نوظهور هستند به سمت ارز دیجیتال سال ۲۰۲۱ هجوم می‌آورند. سرمایه‌گذاران بیشتری در حوزه کریپتو به روش‌های مختلف، از جمله قرار دادن سکه‌ها برای کسب سود و خرج کردن آنها در متاورس‌ها، به این گروه ملحق شدند. استخراج رمزارز هنوز هم یکی از موثرترین روش ها برای سود بردن از ظهور ارز دیجیتال است. در حقیقت، رایانه‌های ماینرها با حل معادلات پیچیده ریاضی که به تأیید تراکنش‌های ارز دیجیتال و به‌روزرسانی زنجیره بلوکی، یک دفتر کل مشترک، کمک می‌کند، با یکدیگر رقابت می‌کنند. آنها بخشی از ارز دیجیتال مرتبط با بلاک چین را که عضو آن هستند به عنوان پاداشی برای رسیدگی به این مشکلات دریافت می کنند.

استخراج رمزارز چیست؟

یک تصور غلط رایج در مورد استخراج کریپتو این است که به سادگی برای ایجاد سکه های جدید استفاده می شود. با این حال، استخراج ارز دیجیتال شامل افزودن تراکنش‌های ارز دیجیتال به دفتر کل توزیع شده پس از تأیید اعتبار در شبکه بلاک چین است.

علاوه بر این، استخراج کریپتو از هزینه دو برابری یک شبکه توزیع شده جلوگیری می کند.

با توجه به اینکه هر زمان که یکی از اعضا آن را خرج می کند باید از یک حساب بدهکار شود و به حساب دیگری واریز شود، ارز دیجیتال تأثیر مشابهی بر دفتر کل به ارز فیزیکی دارد. مشکل ارزهای دیجیتال این است که به راحتی قابل دستکاری هستند. در نتیجه، دفتر کل توزیع شده بیت کوین تنها توسط ماینرهای تایید شده می تواند به روز شود.

بنابراین، جلوگیری از هزینه مضاعف بر عهده ماینرها است.

در این دوره، سکه های جدیدی توسط شبکه تولید می شود تا به ماینرها پاداش دهد. فرآیند ماینینگ برای اعتبارسنجی تراکنش ها در دفتر کل توزیع شده بسیار مهم است زیرا هیچ مرجع متمرکزی وجود ندارد.

با شرکت در فرآیند اعتبار سنجی، ماینرها با سکه های تازه ضرب شده پاداش دریافت می کنند که آنها را تشویق می کند تا شبکه را ایمن کنند.

زمانی که یک پروتکل اجماع اثبات کار وجود داشته باشد، فقط رمزارزهای تأیید شده قادر به استخراج و تأیید تراکنش ها هستند. همچنین شبکه را کاملاً تحت تأثیر حملات خارجی قرار نمی دهد.

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

دستگاه باید ۲۴ ساعته کار کند و قبض برق بالا خواهد بود. حتی در این صورت نیز کسب بیت کوین تضمینی نیست.

آیا استخراج بیت کوین سازگار با محیط زیست است؟

فعالان بر این باورند که استخراج بیت کوین به دلیل استفاده زیاد از برق، برای محیط زیست ناسازگار است. به اندازه کل کشور برق توسط استخراج بیت کوین تولید می شود. با گذار به انرژی های تجدیدپذیر

مراحل استخراج بیت کوین

 • خرید سخت افزار استخراج بیت کوین
  برای استخراج بیت کوین به سخت افزار خاصی نیاز دارید. به آن دکل ماینینگ می گویند. رایانه های معمولی داخلی می توانند بیت کوین را در ابتدای تاریخ این ارز استخراج کنند. به دلیل محبوبیت بیت کوین، پیچیدگی الگوریتم باید افزایش می یافت که نیاز به قدرت محاسباتی بیشتر را مجبور کرد. از یک تراشه تخصصی به نام ASIC تشکیل شده است. اکثر ماینرها از تراشه های ASIC استفاده می کنند.
  الگوریتم اجماع بیت کوین با کمک این ماشین های قدرتمند حل شده است.
 • نرم افزاری را که برای استخراج بیت کوین ترجیح می دهید نصب کنید
  پس از راه اندازی ریگ ماینینگ بیت کوین، اکنون باید نرم افزار مورد نیاز برای اتصال ریگ ماینینگ خود به بلاک چین بیت کوین را دانلود کنید. بلوک‌های جدید توسط نرم‌افزار به بلاک چین اضافه می‌شوند و استخراج بیت‌کوین می‌تواند با چندین برنامه نرم‌افزار رایگان وجود داشته باشد.
 • به استخر استخراج بیت کوین به صورت آنلاین بپیوندید
  با وجود آخرین سخت افزار و نرم افزار، یک فرد نمی تواند بیت کوین استخراج کند. مزارع معدنی بزرگ که توسط شرکت های معدنی بزرگ حمایت می شوند، برای استخراج کنندگان کوچک قابل رقابت نیستند. یک استخر استخراج بیت کوین راه حلی را ارائه می دهد. این گروه می تواند از قدرت محاسباتی ترکیبی ماینرها برای رقابت جمعی استفاده کند. اپراتور استخر هزینه ها و پاداش هایی را تا حدودی کمتر از استخراج شخصی دریافت می کند. با این حال، با استفاده از استخر، می توانید از پاداش های مکرر اطمینان حاصل کنید.
 • استخراج
  اکنون که یک استخر را انتخاب کرده اید، می توانید استخراج بیت کوین را شروع کنید. تجهیزات ماینینگ خود را وصل کنید، آن را به یک پریز برق متصل کنید، با استفاده از نرم افزاری که انتخاب می کنید به بلاک چین بیت کوین بگردید، جزئیات کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید، و یک استخر استخراج انتخاب کنید و آماده حرکت هستید.

یک ماینر بیت کوین به طور متوسط ​​چقدر درآمد دارد؟

در حالی که ماینرهای مجرد بیت کوین ممکن است برای کسب سود با مشکل مواجه شوند، افرادی که به استخرهای استخراج بیت کوین می پیوندند احتمال سود بیشتری دارند. با این حال، مقدار پولی که یک ماینر بیت کوین به دست می آورد ممکن است توسط عوامل مختلفی تعیین شود.

بازده استخراج بیت کوین باید برای پوشش هزینه برق و سرمایه گذاری اولیه در تجهیزات استخراج برای ایجاد سود کافی باشد. ماینرهای بیت کوین بر روی انرژی کم هزینه، فناوری کم هزینه و استخر استخراج بیت کوین قوی تمرکز می کنند تا بهترین شانس موفقیت را برای خود ارائه دهند.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت مالیات بر بیت کوین هایی است که استخراج می شوند. بعید است که یک ماینر به سود برسد، اما ممکن است بسته به حوزه قضایی از شما ملزم به پرداخت مالیات شود.

علاوه بر این، سودآوری عملیات استخراج بیت کوین توسط قیمت ارزهای دیجیتال کنترل می شود. بیت کوین باید قیمت بالایی داشته باشد تا تجهیزات ماینینگ و هزینه های انرژی که با پول فیات پرداخت می شود را جبران کند.

پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را حتما بخوانید:

بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با موبایل

بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با کامپیوتر

هزینه های استخراج ارز دیجیتال

هزینه تجهیزات ماینینگ موفق بیت کوین به دلیل رقابت بیشتر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. ریگ‌های ماینینگ باید قوی‌تر شوند زیرا مزارع عظیم ماینینگ تقاضا را بالا می‌برند و بر صنعت استخراج بیت‌کوین تسلط می‌یابند و قیمت را بالا می‌برند. ماینرهای ASIC ممکن است کمتر از ۵۰۰ دلار هزینه داشته باشند، در حالی که یک راه اندازی ماینینگ با طراحی مناسب می تواند تا ۱۵۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد. ممکن است یک سال طول بکشد تا یک معدنچی بتواند سرمایه خود را جبران کند.

پس از نصب ابزار استخراج بیت کوین، باید به آن نیرو داده شود. برق بسیار ارزان است، اما اگر راه‌اندازی استخراج بیت‌کوین در ۲۴ ساعت شبانه‌روز کار کند، ممکن است به سرعت هزینه‌ها افزایش یابد. قیمت برق نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود.

همانطور که قبلا گفته شد، هر ماینر برای کسب سود باید بیت کوین را از طریق استخر استخراج بیت کوین استخراج کند. از سوی دیگر، پیوستن به یک استخر استخراج بیت کوین با هزینه ای همراه است. برای استفاده از شبکه، اپراتور هر استخر درصدی را شارژ می کند. این هزینه های استخر که معمولاً بین ۲.۵ تا ۴ درصد است از بیت کوین های تولید شده کسر می شود.

هزینه ای که هنگام فروش هر بیت کوین دریافت می شود آخرین هزینه ای است که باید در نظر گرفت. اگر کاربر بخواهد تمام بیت‌کوین‌هایی را که استخراج کرده است بفروشد، باید هزینه‌ای را به صرافی ارز دیجیتال یا کارگزاری که معامله را تسهیل کرده است بپردازد. این هزینه‌ها در مبدل‌ها متفاوت است و ممکن است اندک باشد، اما همچنان باید هنگام محاسبه هزینه کل لحاظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا