📰 مقالات ارز دیجیتال

با چه مبلغی می توان ارز دیجیتال خرید؟

از زمان اولین ظهور بیت کوین در سال ۲۰۰۹، “ارز دیجیتال” به یک اصطلاح آشنا تبدیل شده است.

از آن زمان، ارزهای دیجیتال متعددی توسعه یافته اند و ترکیب ارزش بازار بیت کوین و کریپتو به رشد خود ادامه داده است – که اکنون در سطح جهانی حدود ۲ تریلیون پوند ارزش دارد.

با اعلام پی‌پال مبنی بر اینکه از پرداخت‌های ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند، «کریپتو» به طور فزاینده‌ای در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

برای کودکانی که در دنیای دیجیتال بزرگ شده‌اند، ایده یک ارز غیر فیزیکی احتمالاً چیزی است که قبلاً از طریق بازی‌های آنلاین به آن دست یافته‌اند. بسیاری از جوانان به ارز دیجیتال به عنوان راهی برای کسب درآمد روی می آورند و یک کمپ تابستانی در ایالات متحده برای کودکان ۵ تا ۱۷ ساله حتی مقدمه ای برای تجارت رمزنگاری ارائه می دهد.

بنابراین در واقع یک ارز دیجیتال چیست؟ فرصت ها و خطرات چیست؟ و اگر فرزندشان به استخراج یا سرمایه گذاری کریپتو علاقه مند است والدین باید از چه چیزی آگاه باشند؟

ارزهای رمزپایه چیست؟

ارز دیجیتال – یا «کریپتو» – بخشی از داده است که به عنوان وسیله مبادله استفاده می شود. هر ارز دیجیتال – برای مثال بیت کوین یا اتریوم – یک ارز واقعی است، بسیار شبیه پوند انگلیس یا دلار آمریکا.

مهم است که ارزهای دیجیتال را با ارزهای مجازی درون بازی اشتباه نگیرید – مانند Robux در بازی Roblox . یک ارز مجازی فقط به شما امکان می دهد آیتم های درون بازی را خریداری کنید. در صورت تمایل فروشنده می توانید یک خانه واقعی با ارز دیجیتال خریداری کنید.

اکثر ارزهای رمزپایه دارای تعداد محدودی توکن هستند (یک توکن واحدی از ارز دیجیتال است). این همان چیزی است که ارزش یک ارز دیجیتال را بالا می برد، زیرا هر چه افراد بیشتری روی آنها سرمایه گذاری کنند تعداد آنها نیز کمتر می شود.

ارزهای دیجیتال از طریق «کنترل غیرمتمرکز» عمل می‌کنند. این بدان معنی است که آنها مانند ارزهای سنتی توسط یک بانک یا دولت تنظیم نمی شوند.

در حال حاضر ارزهای دیجیتال متفاوتی وجود دارد و تفاوت‌های نسبتاً جزئی با هم دارند. به عنوان مثال، اتریوم تراکنش ها را بسیار سریعتر از بیت کوین پردازش می کند، در حالی که کاردانو از نظر زیست محیطی پایدارتر است.

برای تجارت یا استخراج ارز دیجیتال باید چند ساله باشید؟

از نظر فنی هیچ محدودیت سنی برای تجارت یا استخراج در ارزهای دیجیتال وجود ندارد – اگرچه سایت‌های تاسیس شده مانند Coinbase و Paypal کاربران را حداقل ۱۸ سال می‌خواهند.

با این حال، هر کسی در هر سنی می تواند برای ارز دیجیتال استخراج کند.

همچنین راه‌هایی برای خرید توکن‌ها وجود دارد که نیازی به سن بالای ۱۸ ندارد. برای مثال، سایت Purse.io دارای محدودیت سنی ۱۳+ است. Purse به شما امکان می دهد هزینه گیفت کارت آمازون را به توکن های ارز دیجیتال منتقل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا