📰 مقالات ارز دیجیتال

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

ما شاهد بوده‌ایم که بیت‌کوین در سال گذشته چندین قیمت جدید و بالاتر را تجربه کرده است – به دنبال آن افت شدید – و خرید نهادی بیشتری از شرکت‌های بزرگ. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ ، در اواخر سال گذشته نیز به بالاترین حد خود رسید. مقامات دولت ایالات متحده و دولت بایدن به طور فزاینده ای نسبت به مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال ابراز علاقه کرده اند.

🔴 آنچه دیگران می خوانند:

در تمام این مدت، علاقه مردم به ارزهای دیجیتال به شدت افزایش یافته است: این موضوع نه تنها در بین سرمایه گذاران بلکه در فرهنگ عامه نیز موضوع داغی است، از سرمایه گذاران قدیمی مانند ایلان ماسک گرفته تا آن بچه دبیرستانی شما در فیس بوک.

دیو آبنر، رئیس توسعه جهانی در Gemini، یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال، می‌گوید:

از بسیاری جهات، سال ۲۰۲۱ یک دستیابی به موفقیت بود. تمرکز و توجه فوق العاده ای به [صنعت کریپتو] معطوف شده است.

مقررات ارزهای دیجیتال

منتظر ادامه گفتگو در مورد مقررات ارزهای دیجیتال باشید. مقامات ایالات متحده علاقه خاصی به مقررات استیبل کوین نشان داده اند.

قانونگذاران در واشنگتن دی سی و در سرتاسر جهان در تلاش هستند تا چگونگی ایجاد قوانین و دستورالعمل هایی را برای ایمن تر کردن ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران و جذابیت کمتر برای مجرمان سایبری ایجاد کنند.

جفری وانگ، رئیس قاره آمریکا در گروه آمبر، یک شرکت مالی ارز دیجیتال مستقر در کانادا، می‌گوید:

«قانون‌گذاری احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین اورژانس‌ها در صنعت کریپتو در سطح جهان است. ما از مقررات روشن بسیار استقبال می کنیم.»

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اخیراً گفته است که “هیچ قصدی” برای ممنوع کردن ارزهای دیجیتال مانند اتریوم در ایالات متحده ندارد، در حالی که گری جنسلر، رئیس کمیسیون امنیت و تبادل، به طور مداوم در مورد نقش آژانس خود و کمیسیون معاملات آتی کالا در نظارت بر صنعت اظهار نظر کرده است.

تایید ETF کریپتو

در حال حاضر یک پیشرفت بزرگ در این زمینه وجود داشته است، با اولین ETF بیت کوین که در اکتبر گذشته در بورس نیویورک آغاز به کار کرد. این توسعه نشان دهنده یک روش جدید و مرسوم برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. BITO Bitcoin ETF به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا مستقیماً از کارگزاری های سرمایه گذاری سنتی که ممکن است قبلاً در آنها حساب داشته باشند، از طریق ارز دیجیتال خریداری کنند، مانند Fidelity یا Vanguard.

گنسلر در تابستان امسال در انجمن امنیتی آسپن گفت: “ما این کار را در بازار سهام انجام می دهیم، ما آن را در بازارهای اوراق قرضه انجام می دهیم، مردم ممکن است آن را در اینجا بخواهند.”

اما برخی می گویند ETF BITO کافی نیست، زیرا در حالی که صندوق به بیت کوین مرتبط است، در واقع ارز دیجیتال را مستقیماً نگه نمی دارد. این صندوق در عوض قراردادهای آتی بیت کوین را نگه می دارد . در حالی که معاملات آتی بیت کوین از روندهای کلی رمزارز واقعی پیروی می کند، کارشناسان می گویند ممکن است قیمت بیت کوین را مستقیماً دنبال نکند. در حال حاضر، سرمایه گذاران باید منتظر یک ETF باشند که بیت کوین را مستقیماً نگه می دارد.

تایید ETF چندین بار در چند سال گذشته توسط SEC مورد توجه قرار گرفته است، اما BITO اولین کسی است که تاییدیه را کسب کرده است.

چشم انداز آینده بیت کوین

بیت کوین به طور کلی شاخص خوبی از بازار ارزهای دیجیتال است، زیرا بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است و بقیه بازار تمایل دارد روندهای آن را دنبال کند.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ افزایش شدیدی داشت و در ماه نوامبر با گذشت بیش از ۶۸۰۰۰ دلار ، قیمت بی سابقه دیگری را ثبت کرد. این رکورد بالاترین بالاترین رکورد قبلی، پس از اوج بالای ۶۰۰۰۰ دلار در آوریل و اکتبر و همچنین کاهش تابستانی به کمتر از ۳۰۰۰۰ دلار در جولای است. این بی ثباتی بخش بزرگی از این است که چرا کارشناسان توصیه می کنند برای شروع سرمایه گذاری های رمزنگاری خود را کمتر از ۵٪ از سبد خود نگه دارید.

اما بیت کوین چقدر بالا خواهد رفت؟ بسیاری از کارشناسان می گویند که فقط این موضوع مهم است که بیت کوین چه زمانی به ۱۰۰۰۰۰ دلار می رسد، نه اینکه آیا. به گفته کیانا دانیال، نویسنده کتاب «سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای آدمک‌ها»، گذشته بیت‌کوین ممکن است سرنخ‌هایی را در مورد انتظارات آینده ارائه دهد.

دانیال می‌گوید که از سال ۲۰۱۱، جهش‌های بسیار زیادی به دنبال کاهش قیمت بیت‌کوین وجود داشته است.

آینده ارزهای دیجیتال

ما می‌توانیم در مورد ارزشی که ممکن است ارز دیجیتال در ماه‌ها و سال‌های آینده برای سرمایه‌گذاران داشته باشد، حدس بزنیم (و بسیاری این کار را خواهند کرد)، اما واقعیت این است که هنوز یک سرمایه‌گذاری جدید و سوداگرانه است، بدون سابقه زیادی که بتوان بر اساس آن پیش‌بینی کرد. مهم نیست که یک متخصص چه فکر می کند یا می گوید، هیچ کس واقعا نمی داند. به همین دلیل مهم است که فقط چیزهایی را سرمایه گذاری کنید که آماده از دست دادن هستید و به سرمایه گذاری های مرسوم تر برای ایجاد ثروت بلندمدت پایبند باشید.

سرمایه‌گذاری‌های خود را کوچک نگه دارید و هرگز سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را بالاتر از سایر اهداف مالی مانند پس‌انداز برای دوران بازنشستگی و پرداخت بدهی‌های با بهره بالا قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا