🚨 اخبار ارز دیجیتال

Manta Pacific متمرکز بر ZK از پشته OP Polygon CDK خارج می شود

شبکه متمرکز برنامه Manta Pacific ZK با اکوسیستم Polygon از طریق نرم افزار Chain Development Kit یکپارچه خواهد شد.

طبق اعلامیه ۱۶ اکتبر، Manta، یک شبکه بلاک چین که بر برنامه های کاربردی دانش صفر (ZK) متمرکز است، قصد دارد نرم افزار خود را از OP Stack به Polygon CDK منتقل کند. این بدان معناست که Manta در سوپرچین خوش‌بینی آینده ادغام نخواهد شد، بلکه بخشی از اکوسیستم Polygon خواهد شد.

Manta Pacific Block Explorer. منبع: مانتا.

Manta Network لایه ۲ اتریوم است که بر برنامه های کاربردی مبتنی بر دانش صفر مانند راه حل های هویت دیجیتال و حفظ حریم خصوصی متمرکز شده است. شبکه اصلی در ۱۲ سپتامبر راه اندازی شد و بیش از ۵۰۰۰۰۰ تراکنش را پردازش کرده است.

Manta در ابتدا به عنوان یک مجموعه خوش بینانه با استفاده از نرم افزار OP Stack توسعه یافته توسط Optimism Labs ساخته شد. هدف این نرم افزار کمک به ایجاد “ابر زنجیره” از شبکه های به هم پیوسته است که مدل امنیتی یکسانی دارند. با این حال، با رقابتی از سوی کیت توسعه زنجیره چند ضلعی (CDK) مواجه است. کیت توسعه زنجیره چند ضلعی (CDK) نیز برای ایجاد شبکه‌ای از شبکه‌های بلاک چین به هم پیوسته استفاده می‌شود، اگرچه از یک مدل امنیتی متفاوت استفاده می‌کند.

Manta در اطلاعیه خود گفت که به سه دلیل مهاجرت به Polygon CDK را انتخاب کرده است. اولاً، Polygon CDK به شما امکان می دهد تا سپرده ها و برداشت ها را به سرعت پردازش کنید، زیرا برای ارائه شواهد تقلب نیازی به زمان نیست. در این اطلاعیه آمده است: «نهایی ممکن است در چند دقیقه یا چند ثانیه اتفاق بیفتد، نه چند روز». این به این دلیل است که “CDK به جای انگیزه اجتماعی-اقتصادی اثبات تقلب، از امنیت ریاضیات استفاده می کند.”

دوم، مانتا استدلال کرد که Polygon CDK بیشتر از گزینه‌های جایگزین، «مدولار» و «مسلط» است و به تیم انعطاف‌پذیری بیشتری را در ادامه ساختن عملکردها می‌دهد. سوم، Polygon CDK به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا یک پل ZK بدون اعتماد به اتریوم ایجاد کنند. در دراز مدت، این پل به کاربران شبکه های CDK مختلف Polygon اجازه می دهد تا به نقدینگی یکدیگر دسترسی داشته باشند و این شبکه را بخشی از یک اکوسیستم بزرگتر می کند.

مربوط: اثبات های ZK می توانند نه تنها Web3 بلکه اینترنت را تغییر دهند – Aleo exec

اکوسیستم Polygon در ابتدا فقط از شبکه Polygon Proof of Stake تشکیل شده بود. در ۲۷ مارس، تیم Polygon دومین شبکه خود را با نام Polygon zkEVM راه اندازی کرد. در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد این دو شبکه را در یک اکوسیستم جدید به نام Polygon 2.0 ترکیب کند.

اکوسیستم Optimism شبکه دوم را در ۹ آگوست اضافه کرد، زیرا Coinbase شبکه Base را راه اندازی کرد. در ۳ اکتبر، تیم Optimism یک سیستم پیشگیری از تقلب را راه‌اندازی کرد که برای استفاده در سراسر اکوسیستم طراحی شده بود.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا