🚨 اخبار ارز دیجیتال

زیمبابوه قیمت فروش توکن دیجیتال با پشتوانه طلا را تعیین می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی زیمبابوه قصد دارد یک توکن دیجیتال با پشتوانه طلا را به قیمت ۱۰ دلار به افراد و ۵۰۰۰ دلار به مشاغل بفروشد.

بانک مرکزی زیمبابوه قیمت توکن دیجیتالی با پشتوانه طلا را تعیین کرده است. این کشور قصد دارد از ۸ می یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا را به سرمایه گذاران بفروشد. توکن ها حداقل ۱۰ دلار برای افراد و ۵۰۰۰ دلار برای مشاغل و سایر نهادها به فروش می رسند.

بر اساس بیانیه ای که توسط بانک مرکزی زیمبابوه در تاریخ ۴ می صادر شد، توکن ارز دیجیتال با پشتوانه طلا به دلار آمریکا و ارزهای محلی فروخته می شود. با این حال، قیمت ارز محلی ۲۰ درصد بیشتر از نرخ متوسط ​​بین بانکی برای خریداران و فروشندگان احتمالی است. سرمایه گذاران علاقه مند می توانند از هشتم اردیبهشت در این پیشنهاد شرکت کنند که تا دو روز دیگر بسته می شود.

نرخ میانی خریدار، فروشنده، بین بانکی نرخ مبادله ای است که بانک ها با آن ارز به یکدیگر خرید و فروش می کنند. این “نقطه میانی” بین نرخ خرید و فروش در نظر گرفته می شود و بر اساس شرایط حاکم بر بازار مانند عرضه و تقاضا تعیین می شود. این نرخ به عنوان معیاری برای بسیاری از تراکنش های مالی استفاده می شود و اغلب به عنوان نرخ مرجع برای نرخ های ارز ارائه شده توسط بانک ها و موسسات مالی استفاده می شود.

در ۲۸ آوریل، بانک مرکزی زیمبابوه اعلام کرد که قصد دارد ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا را به عنوان ارز قانونی این کشور معرفی کند.

طبق گزارش بلومبرگ، در بازار رسمی امسال در برابر دلار آمریکا ۳۷ درصد کاهش یافته است.

این طرح در ماه مارس، هشت ماه پس از آنکه زیمبابوه سکه های طلا را به عنوان ذخیره ارزش برای حمایت از واحدهای محلی معرفی کرد، توسط کمیته سیاست پولی تصویب شد.

بلومبرگ گزارش می دهد که واحد پول زیمبابوه، ZWL، ۱۰۰۱ در برابر دلار آمریکا معامله می شود، در حالی که معمولاً در خیابان های هراره، پایتخت، با ۱۷۵۰ مبادله می شود.

مربوط: بیت کوین در زیمبابوه: واردات خودرو و ارسال پول برای خانواده

زیمبابوه بیش از یک دهه است که با بی ثباتی ارز و تورم بالا مبارزه کرده است. پس از یک دوره تورم فوق العاده، این کشور در سال ۲۰۰۹ دلار آمریکا را پذیرفت. دلار زیمبابوه در سال ۲۰۱۹ در تلاشی برای احیای اقتصاد رکود دوباره معرفی شد. با این حال، سال گذشته دولت به استفاده از دلار آمریکا برای مهار افزایش قیمت ها بازگشت.

شایان ذکر است که نیجریه در سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال خود را معرفی خواهد کرد و اولین کشور آفریقایی خواهد بود که یک ارز دیجیتال را معرفی می کند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا