اخبار ارز دیجیتال

علیرغم هشدارهای صندوق بین المللی پول، زیمبابوه میلیون ها توکن رمزنگاری با پشتوانه طلا را می فروشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی زیمبابوه اولین ارز دیجیتال خود را با پشتوانه طلا به فروش رساند.

بانک مرکزی زیمبابوه علیرغم هشدارهای صندوق بین‌المللی پول، توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا را به ارزش حدوداً 39 میلیون دلار به ارزش 14 میلیارد دلار زیمبابوه فروخته است.

در 12 می، بانک مرکزی زیمبابوه اعلام کرد که 135 درخواست برای خرید ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه طلا به ارزش کل 14.07 میلیارد ZW دریافت کرده است.

بر اساس XE.com، دلار زیمبابوه به طور رسمی با 362 ZWD در برابر دلار معامله می شود (اگرچه در واقع بسیار بالاتر است) و ارزش موجودی آن را در حدود 38.9 میلیون دلار قرار می دهد.

این رمز ارز که برای اولین بار در آوریل معرفی شد، دارای پشتوانه 139.57 کیلوگرم طلا است و از 8 می تا 12 می به فروش می رسد.

نتایج فروش ارز دیجیتال با پشتوانه طلا. سس: بانک رزرو زیمبابوه

توکن ها با حداقل قیمت 10 دلار برای افراد و حداقل قیمت 5000 دلار برای مشاغل و سایر نهادها فروخته می شدند. توکن‌ها حداقل 180 روز دارند و می‌توانند در کیف پول طلایی یا کارت الکترونیکی نگهداری شوند.

بنا بر گزارش ها، این اقدام بخشی از تلاش برای تثبیت اقتصاد داخلی و ادامه کاهش ارزش پول محلی در برابر دلار آمریکا است.

دور دوم فروش توکن های دیجیتال در حال انجام است و بانک درخواست کرده است که درخواست های ارسال شده در این هفته ارسال شود تا تا 18 می تسویه شود. به گزارش رسانه های محلی، رئیس RBZ دکتر جان منگوجا اظهار داشت:

هدف از انتشار توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا، گسترش ذخیره ارزش موجود در اقتصاد، افزایش تقسیم‌پذیری وسایل سرمایه‌گذاری و افزایش دسترسی و استفاده برای عموم است.»

بلومبرگ در 9 ماه مه گزارش داد که این اقدام پس از هشدار صندوق بین‌المللی پول نسبت به برنامه‌های ارزی کشورهای آفریقایی با پشتوانه طلا انجام شد و استدلال کرد که به جای آن بازار ارز باید آزاد شود.

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول گفت: «مزایای این اقدام مطمئناً بر هزینه‌ها و ریسک‌های بالقوه از جمله ریسک‌های ثبات مالی و کلان اقتصادی، ریسک‌های قانونی و عملیاتی، ریسک‌های حاکمیتی و هزینه ذخایر لغو شده بیشتر خواهد بود.» بنابراین، ارزیابی دقیق باید انجام شود.» بلومبرگ

مربوط: بانک مرکزی زیمبابوه ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا صادر می کند: گزارش

زیمبابوه بیش از یک دهه است که با نوسانات ارز و تورم مبارزه می کند. این کشور در سال 2009 دلار آمریکا را به عنوان واحد پول خود پس از تورم شدید که پول محلی را بی ارزش کرد، پذیرفت.

دلار زیمبابوه در سال 2019 برای احیای اقتصاد محلی دوباره معرفی شد، اما نوسانات دوباره شروع شد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا