اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی زیمبابوه ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا صادر می کند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی زیمبابوه قصد دارد یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا را به عنوان ارز قانونی برای تثبیت ارز محلی معرفی کند.

بانک مرکزی زیمبابوه قصد دارد ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا را معرفی کند که به عنوان ارز قانونی کشور عمل خواهد کرد. این اقدام یک ابتکار دولت برای تثبیت پول محلی از کاهش ارزش در برابر دلار آمریکا است.

به گزارش رسانه محلی ساندی میل، این اقدام امکان مبادله مقدار کمی دلار زیمبابوه را با توکن های طلای دیجیتالی فراهم می کند و به زیمبابوه های بیشتری اجازه می دهد تا در برابر نوسانات ارز محافظت کنند. جان مانگدیا، رئیس بانک مرکزی گفت که هدف از این طرح “ترک کردن هیچ کس” است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارز زیمبابوه تقریباً ۱۰۰۱ دلار زیمبابوه در برابر دلار معامله می شود، اما معمولاً در خیابان های هراره، پایتخت این کشور، به ۱۷۵۰ دلار زیمبابوه تبدیل می شود. تورم سالانه قیمت مصرف کننده زیمبابوه در ماه مارس به کمترین میزان در یک سال گذشته یعنی ۸۷.۶ درصد از ۹۲ درصد در فوریه رسید.

نرخ تورم در زیمبابوه منبع: Trading Economics l Reserve Bank of Zimbabwe.

مانگودیا گفت که انتظار می‌رود نرخ ارز در بازار موازی تثبیت شود زیرا کشاورزان تنباکو در هفته‌های آینده مبالغ دلاری را دریافت می‌کنند. مسئولان می گویند نوسانات فعلی نرخ ارز به دلیل “انتظار افزایش عرضه ارز” در بازار به دلیل فصل دخانیات است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در ماه مارس، نارسایی پولی زیمبابوه این کشور را بدون تغییرات جزئی رها کرده است. کسب‌وکارها شروع به چاپ «پول شما» روی کاغذهای تکه‌ای کردند که اغلب با دست نوشته می‌شد. این به کاربران اجازه می دهد تا برای خریدهای بعدی آماده شوند.

زیمبابوه بیش از یک دهه است که با نوسانات ارز و تورم مبارزه می کند. در سال ۲۰۰۹، این کشور پس از یک دوره تورم فوق العاده، دلار آمریکا را به عنوان واحد پول خود پذیرفت. در سال ۲۰۱۹، دلار زیمبابوه برای احیای اقتصاد متزلزل این کشور دوباره معرفی شد. سال گذشته، دولت تصمیم گرفت دوباره از دلار آمریکا برای مهار افزایش قیمت داخلی استفاده کند.

در نتیجه چالش های اقتصادی، بسیاری از کشورهای آفریقایی شاهد افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال هستند. بر اساس گزارش Chainalysis، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا سریع‌ترین منطقه در حال رشد برای پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان است، به لطف حواله‌های مرزی، با پذیرش ارزهای دیجیتال از جولای ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲. ارزش معاملات از ۵۶۶ میلیارد دلار فراتر رفت که ۴۸ درصد افزایش در سال داشت. -در طول سال .

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا