اخبار ارز دیجیتال

زامبیا فناوری را برای مقررات رمزنگاری آزمایش می کند – وزیر موتاتی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک زامبیا و SEC این کشور بر روی یک زیرساخت دیجیتال و چارچوب سیاست ارزهای دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند.

فلیکس موتاتی، وزیر علوم و فناوری زامبیا در وب‌سایت این وزارتخانه گفت: بانک زامبیا و تنظیم‌کننده اوراق بهادار این کشور در حال «آزمایش فناوری» برای اجازه تنظیم ارزهای دیجیتال هستند. هدف این کشور «دستیابی به اقتصاد دیجیتال فراگیر» است.

وزیر، که در شهر لوساکا، پایتخت زامبیا صحبت می کرد، گفت: «ارز رمزگذاری آینده ای است که کشور می خواهد به آن دست یابد.

“[…] آزمایش فناوری تنظیم کننده ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از اقدامات عمدی زامبیا برای دستیابی به اقتصاد دیجیتال فراگیر به مرور زمان گسترش خواهد یافت. “

وزیر همچنین گفت که زامبیا در تلاش است تا از طریق توسعه زیرساخت های دیجیتال و جذب سرمایه گذاری در این بخش به قطب فناوری آفریقا تبدیل شود. به گفته وزیر:

“[…] ارز دیجیتال به نیروی محرکه شمول مالی تبدیل خواهد شد و اقتصاد زامبیا را متحول خواهد کرد، زیرا مردم بیشتر درگیر خدمات مالی دیجیتال از طریق پلتفرم های پرداخت دیجیتال خواهند شد. “

دولت زامبیا در سال 2018 یک یادداشت تفاهم (MoU) با شرکت تابعه ثبت زمین بلاک چین Overstock امضا کرد. بر اساس این توافق، اداره زمین مدیچی (MLG) Overstock با مقامات زامبیا برای اصلاح مالکیت زمین همکاری خواهد کرد و به جوامع روستایی گواهی‌های مالکیت دیجیتال و دسترسی به زمین ارائه می‌کند. بازار مالی.

مقامات توجه زیادی به ارزهای دیجیتال در سایر کشورهای آفریقایی دارند. گزارش اخیر بانک مرکزی نیجریه (CBN) به توسعه یک چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها و عرضه اولیه سکه (ICO) تاکید دارد. نیجریه یکی از پیشگامان جهانی در پذیرش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

در نوامبر 2022، صندوق بین‌المللی پول (IMF) با ادامه رشد صنعت کریپتو آفریقا، مقررات بیشتری در مورد بازار ارزهای دیجیتال آفریقا اعمال کرد. از جمله دلایل پذیرش مقررات، صندوق مالی به سقوط FTX و اثرات موج دار آن بر قیمت ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

طبق گزارش شرکت تحلیلی Chainalysis، بازار ارزهای دیجیتال آفریقا بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 بیش از 1200 درصد رشد کرد و کنیا، آفریقای جنوبی، نیجریه و تانزانیا پیشتاز پذیرش شدند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا