اخبار ارز دیجیتال

آزمایش مقررات رمزنگاری زامبیا تا ژوئن به پایان رسید: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته فلیکس موتاتی، وزیر فناوری زامبیا، این کشور قبل از اینکه بتواند ارزهای رمزنگاری شده را معرفی کند به هویت های دیجیتال و سایر زیرساخت های دیجیتال ضروری نیاز دارد.

انتظار می‌رود یک آزمایش نظارتی ارزهای دیجیتال با هدف شکل‌دهی به رمزنگاری زامبیا برای شبیه‌سازی استفاده در دنیای واقعی از ارزهای دیجیتال تا ژوئن تکمیل شود.

وزیر نوآوری، علم و فناوری زامبیا، فلیکس موتاتی، در مصاحبه ای با رویترز در ۱۲ آوریل گفت که هدف از انجام این آزمایش این است که به دولت اجازه دهد تا ببیند در دنیای واقعی چه اتفاقی می افتد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال. .

موتاتی گفت که بانک مرکزی زامبیا و رگولاتور اوراق بهادار آزمایش خود را در ۱۹ فوریه آغاز کردند و هدف آن ایجاد تعادل بین ایمنی و نوآوری بود.

“هدف اصلی ما در فضای رمزنگاری، یافتن تعادل بین نوآوری های پرداخت دیجیتال است. […] این برخلاف امنیت عمومی است، به ویژه با توجه به این که ارزهای دیجیتال بسیار نوسان هستند. ”

علاوه بر این، موتاتی گفت که هویت های دیجیتال و سایر زیرساخت های دیجیتال قبل از معرفی ارزهای دیجیتال باید پیاده سازی شوند.

مربوط: گزارش Riksbank سوئدی بر همکاری بالقوه با e-krona در پرداخت های خرده فروشی تاکید می کند

موتاتی گفت که روند بازسازی بدهی زامبیا “به خوبی به تعویق افتاده است” و بسیاری از بدهی ها به طلبکاران چینی بدهکار است و نشان می دهد که این روند مانع سرمایه گذاری در زامبیا نشده است.

آنچه که ما شاهد آن هستیم اشتهای فزاینده برای سرمایه گذاری در زامبیا است.

زامبیا اولین کشور آفریقایی بود که در آغاز همه‌گیری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ بدهی خود را نپرداخت. در گزارش جداگانه ای در ۱۲ آوریل رویترز، فلیکس نوکوروکسا، وزیر دارایی زامبیا، گفت که این کشور ممکن است دستاوردهای اصلاحات اقتصاد کلان را از دست بدهد. تجدید ساختار بدهی بیشتر به تعویق خواهد افتاد.

زمانی که موتاتی برای اولین بار در ۱۹ فوریه اعلام کرد که این فناوری را برای مقررات ارزهای دیجیتال آزمایش خواهد کرد، او گفت: “از طریق پلتفرم های پرداخت دیجیتال، مردم بیشتر درگیر خدمات مالی دیجیتال خواهند شد.”

وی افزود: “ارز رمزنگاری شده نیروی محرکه ای برای شمول مالی و متحول کردن اقتصاد زامبیا خواهد بود.”

بسیاری از کشورهای منطقه آفریقا اخیراً به سمت پذیرش رمزارز حرکت کرده اند.

جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را در آوریل ۲۰۲۲ مناقصه قانونی کرد و یک چارچوب قانونی برای استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور ایجاد کرد.

در ۱۸ دسامبر، دولت نیجریه به‌زودی قانون جدیدی را تصویب خواهد کرد که به‌رغم ممنوعیت فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱، «ارزهای مجازی و سایر صندوق‌های دیجیتال را به عنوان سرمایه برای سرمایه‌گذاری» مجاز می‌سازد. گزارش شد که وجود دارد.

مجله: BTC White Paper در macOS پنهان شد، بایننس مجوز AUS را از دست داد، DOGE News: Hodler’s Digest، ۲-۸ آوریلنویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا