🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارآگاه زنجیره ای ZachXBT به دلیل افترا شکایت می کند و مدعی است که شاکی بودجه پروژه را تخلیه کرده است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شاکی جفری هوانگ مدعی است که شهرت ZachXBT با متهم کردن نادرست او به اختلاس آسیب دیده است.

محقق بلاک چین ZachXBT شکایت کرد یک پست در رسانه های اجتماعی در ۱۶ ژوئن گفت که او توسط یکی از افرادی که متهم به کلاهبرداری کرده بود به افترا متهم شده است. بر اساس این پست، جفری هوانگ، که در توییتر با نام «MachiBigBrother» شناخته می‌شود، ZachXBT را به آسیب رساندن به شهرت خود از طریق اتهامات نادرست متهم کرد.

ماچی اونی سان هم ارسال شده اعلامیه شکایت از کارآگاه زنجیره ای.

ZachXBT به این شکایت پاسخ داد و آن را “بی اساس” و “تلاش برای خنک کردن آزادی بیان” خواند. او قول داد که در برابر این “مقابله” کند.

ZachXBT در یک تاپیک در پاسخ به پست او، به یک پست مدیوم متهم به افترا پیوند داد. این مقاله با عنوان “اختلاس ۲۲۰۰۰ ETH، بیش از ۱۰ پروژه شکست خورده است: داستان برادر بزرگ ماچی (جف هوانگ)”، هوانگ، از جمله خدمات مدیریت مالی Formosa Financial، گفت که “بیش از ۱۰ پروژه شکست خورده است.” “پمپ و Dump Token and NFT Project” راه اندازی شد و مسئول شکست آن معرفی شد.

یکی از ادعاهای این مقاله این است که جورج هسیه، یکی از بنیانگذاران مالی Formosa، ۱۱۰۰۰ اتر (ETH) را از خزانه پروژه حذف کرد.

زمانی که ۱۱۰۰۰ ETH هر کدام دو بار از کیف پول خزانه داری Formosa Financial در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ برداشت شد، اوضاع برای Formosa Financial بدتر شد. بی‌آنکه سرمایه‌گذاران بدانند، جورج شی، یکی از بنیان‌گذاران، به عنوان تنها مدیر شرکت خدمت کرد و هدایت آن را بر عهده گرفت. بازپرداخت ها را به اشتراک بگذارید.» او خودش از هر دو طرف اجرا می کند. ”

در این مقاله ادعا شده بود که Xie از آن زمان پروژه را ترک کرده و یک مدیر اجرایی دیگر مسئولیت آن را بر عهده گرفته است. به گفته ZachXBT، وجوه استخراج شده از خزانه به زودی به تعدادی دیگر از حساب های کیف پول منتقل شد، از جمله حسابی که وجوهی را از دامنه ENS harrisonhuang.eth دریافت می کرد.

همراه با سایر داده‌های بلاک چین، ZachXBT به این نتیجه رسید که «این آدرس‌ها با جف هوانگ/میتریل مرتبط هستند». ZachXBT جف هوانگ را مسئول خروج وجوه دانست و اظهار داشت: “این نمودار قبل از دو برداشت ۱۱۰۰۰ ETH توسط جف و جورج در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ گرفته شده است. هجوم ETH از وجوه دور فرشته/خصوصی به multisig را نشان می دهد.”

مطالب مرتبط: ادعای تقلب در خروج از کشور پروژه ۳۱.۶ میلیون دلاری را راه اندازی کرد

Cointelegraph شکایتی را دریافت کرده است که در ۱۵ ژوئن در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه آستین تگزاس غربی به نمایندگی از جفری هوانگ ثبت شده است. در آن، وکلای آقای هوانگ ادعا می‌کنند که موکلش وجوهی را از پروژه مالی فورموسا تخلیه نکرده است و بیان می‌کنند:

“از آنجایی که شاکی نه تنها وجوهی را از پروژه مالی فورموسا اختلاس نکرد، بلکه هیچ یک از وجوه مالی فورموسا را ​​کنترل نکرد، اختلاس عملا غیرممکن بود. در واقع، بر اساس اطلاعات و اعتقادات. بنابراین، متهم، صرفا به عنوان مشاور خارجی پروژه مالی Formosa، کاملاً درک می کرد که شاکی در وهله اول هیچ دسترسی مستقیمی به وجوه ادعایی سرقت شده نداشت.

بعلاوه، تیم حقوقی هوانگ گفت که ادعاهای ZachXBT “به احتمال زیاد توسط احزاب داخلی به جای مشاوران خارجی مانند مشاوران خارجی بوده و توضیح واضحی ارائه نکرده است.” او ادعا کرد که به احتمال زیاد ETH را از این پروژه سرقت کرده است. وزارت شاکیان در حال هماهنگی برای هماهنگی انتقال هستند. ”

شکایت همچنین ادعا می‌کند که ZachXBT از کمک‌های مالی در نتیجه کار خود به عنوان یک کارآگاه زنجیره‌ای درآمد کسب می‌کند، که دلیل واقعی او انتشار مقاله است.

ZachXBT این اتهامات را در ۱۶ ژوئن در یک تاپیک توییتری رد کرد و گفت که هوانگ “سعی می کند او را ساکت کند”. زک ایکس بی تی گفت: «از دیدن این اتفاق خسته شده ام. “اما بهای راست گفتن این است که گاهی اوقات مردم از آنچه شما می گویید خوششان نمی آید، بنابراین می دانستم که در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.”

ZachXBT قبلاً داده هایی را در مورد کلاهبرداری ها و سوء استفاده های مختلف ارزهای دیجیتال کشف کرده است. در ۱۰ ژوئن، او فعالیت‌های مربوط به ۱ میلیون دلار ارز دیجیتال را شناسایی کرد که از طریق یک کلاهبرداری فیشینگ توییتر استخراج شده بود. در ۴ ژوئن، او فاش کرد که حدود ۳۵ میلیون دلار به دلیل سوء استفاده از برنامه کیف پول اتمی از دست داده است.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا