اخبار ارز دیجیتال

لابراتوارهای یوگا، شکایت Moonpay Face در مورد تبلیغات NFT سلبریتی

بیش از 40 فرد و شرکت به عنوان متهم در این شکایت نام برده می شوند که از جمله آنها می توان به پاریس هیلتون، اسنوپ داگ، جیمی فالون، جاستین بیبر و مدونا اشاره کرد.

سازنده Bored Ape Yacht Club (BAYC)، آزمایشگاه‌های یوگا و فین‌تک کریپتو Moonpay به دلیل استفاده از افراد مشهور برای تبلیغ و فروش گمراه‌کننده توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با شکایت‌های دسته جمعی روبرو هستند.

بیش از 40 فرد و شرکت به عنوان متهم در این دعوی نام برده می شوند، از جمله پاریس هیلتون، اسنوپ داگ، جیمی فالون، جاستین بیبر، مدونا، سرنا ویلیامز، پست مالون و دیپلو. شکایت دسته جمعی در 8 دسامبر توسط John T. Jasnoch، Scott+Scott Attorneys Law LLP، ناحیه مرکزی کالیفرنیا، با این ادعا که شرکت های ارز دیجیتال از شبکه هالیوود برای تبلیغ دارایی های دیجیتال بدون رعایت الزامات افشا استفاده کرده اند، تنظیم شد. ادعا می شود که این کار را انجام داده است. . در مستندات آمده است:

از آنجایی که این پرونده شامل یک طرح گسترده بین استارتاپ بلاک چینی Yuga Labs, Inc. (“Yuga”)، یک نماینده استعدادهای هالیوود (متهم گای اوزیری) و عملیات های جلویی (MoonPay) می شود. ، نماد این نگرانی ها است. ، همه با هم به منظور تبلیغ و فروش مجموعه ای از دارایی های دیجیتالی گرد هم آمده اند. ”

طبق این دادخواست، مدیران آزمایشگاه‌های یوگا و اوزیری مجموعه‌ای وسیع از نوازندگان، ورزشکاران و مشتریان مشهور را از طریق مجموعه NFT شاخص یوگا به فروش می‌رسانند، با این هدف که سرمایه‌گذاران را درک کنند “پیوستن به باشگاه”. طرحی برای استفاده از شبکه

در این دعوی ادعا شده است: “انحصار عضویت BAYC کاملاً مبتنی بر مشارکت و تایید افراد مشهور بسیار با نفوذ بود. به طور کامل توسط Oseary در صورت درخواست ساخته شده است..”.

مرتبط: آزمایشگاه‌های یوگا بازی 10KTF Beeple، نکات ادغام Metaverse را به دست آورد

دو شاکی، آدونیس رئال و آدام تیچر، مجموعه NFT آزمایشگاه یوگا را از آوریل 2021 تا کنون خریداری کردند. دعوای دسته جمعی همچنین به بیانیه های قبلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد تأییدیه افراد مشهور اشاره کرد و بیان کرد که “این تاییدیه ها ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر ماهیت، منبع یا میزان غرامت پرداخت شده تأثیر بگذارد. اگر افشا نکنید ممکن است غیرقانونی باشد. آن را به شرکت، در ازای ضمانت نامه. ”

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، اولین شکایت دسته جمعی در ماه ژوئیه با شرکت حقوقی Scott+Scott مطرح شد که یوگا لبز از تاییدیه افراد مشهور برای افزایش قیمت توکن های BAYC NFT و APE (APE) استفاده کرده است. قربانی. سرمایه گذار.

آزمایشگاه های یوگا همچنین بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد بازار NFT توسط تنظیم کننده های ایالات متحده است. گزارش شده است که SEC در حال بررسی آزمایشگاه‌های یوگا است که آیا برخی از NFT‌ها “بیشتر شبیه سهام” هستند و آیا فروش آنها قوانین فدرال را نقض می‌کند یا خیر.

Yuga Labs و Moonpay بلافاصله به درخواست Cointelegraphs برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا