اخبار ارز دیجیتال

آزمایشگاه‌های یوگا به دلیل علامت تجاری آرم جمجمه گرگ BAYC به سرقت IP متهم شدند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

NFT ها برای حل استفاده غیرقانونی از مالکیت معنوی و محافظت از هنرمندان به جهان معرفی شدند. این دقیقاً همان مشکلی است که آزمایشگاه یوگا متهم به انجام آن است.

لوگوی نمادین جمجمه گرگ باشگاه Bored Ape Yacht Club (BAYC)، مجموعه پیشرو توکن غیرقابل تعویض (NFT) آزمایشگاه یوگا، ظاهراً بدون مجوز مناسب به‌طور غیرقانونی علامت تجاری داشت. این تصویر اولین بار توسط یک شرکت متخصص در آموزش طراحی برای کودکان و مبتدیان منتشر شد.

NFT ها برای حل استفاده غیرقانونی از مالکیت معنوی و محافظت از هنرمندان به جهان معرفی شدند. این دقیقاً همان مشکلی است که آزمایشگاه یوگا متهم به انجام آن است. عضو Crypto Twitter و هنرمند NFT @Jdotcolombo، کارگردان از ۵ آوریل ۲۰۲۱، Easy Drawing Guides “آموزش نقاشی گام به گام آسان” جمجمه گرگ را تبلیغ کرد.

وب سایتی که زمان انتشار آثار هنری را نمایش می دهد. منبع: EasyDrawingGuides.com

هنری که این شرکت به نمایش گذاشت شباهت قابل توجهی به لوگوی رسمی BAYC داشت که در ابتدا سوء ظن تقلب را برانگیخت، با توجه به اینکه محصولات Kennel Club BAYC در ۱۷ ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد.

Easy Drawing Guides با تأیید اینکه آزمایشگاه یوگا مجوز استفاده از نقاشی جمجمه گرگ را ندارد به این خشم پاسخ داد. آزمایشگاه یوگا یک قدم فراتر رفت و لوگوی بدون مجوز را به عنوان علامت تجاری خود ثبت کرد.در تلافی، یک راهنمای طراحی ساده گفت:

“حقوق مالکیت معنوی در نقشه ها متعلق به Easy Drawing Guides است، نقشه های اصلی ما هستند و توسط شرایط استفاده ما محافظت می شوند.”

کوین تلگراف تأیید می کند که شرایط خدمات راهنمای Easy Drawing مجوزی غیرقابل انتقال، غیر انحصاری، باطل و محدود برای استفاده و دسترسی به وب سایت فقط برای اهداف شخصی و غیرتجاری شما به شما اعطا می کند.

از یک طرف، طرفداران BAYC معتقد نیستند که مالکیت معنوی آنها با استفاده از لوگو نقض شده است، اما اکثر آنها موافق هستند که Easy Drawing Guides مستحق غرامت قابل توجهی است.

آزمایشگاه یوگا هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مربوط: آزمایشگاه‌های یوگا با توسعه‌دهنده‌ای که در تقلبی BAYC دخیل هستند، به نتیجه می‌رسد

معضل مالکیت معنوی برای آزمایشگاه یوگا چیز جدیدی نیست. یکی از بنیانگذاران BAYC تقلبی NFT Collection RR/BAYC 10 درخواست علامت تجاری از Yuga Labs را به چالش کشیده است.

نمونه اپوزیسیون منبع: USPTO

در این اطلاعیه، جرمی کاهن، یکی از بنیانگذاران RR/BAYC، فهرستی از “مبانی اعتراض” به پرونده آزمایشگاه یوگا را برجسته کرد و اظهار داشت که فروش BAYC NFT “کلیه مجوزها را داده است، و شرکت ادعا می کند که “از همه حقوق خود چشم پوشی کرده است”. به طرح های خاص لوگو و آثار هنری. حقوق تصویر دیجیتال به صاحبان».نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا