اخبار ارز دیجیتال

یوتیوبر MMA Fighter را فریب می دهد تا مخفیانه NFT جعلی را به قیمت ۱۰۰۰ دلار شیل کند

یوتیوبر و محقق رمزارز Coffeezilla فاش کرده است که دیلون دانیس، هنرمند رزمی ترکیبی آمریکایی در حال تبلیغ یک پروژه جعلی NFT بوده است، اما فاش نکرد که ۱۰۰۰ دلار برای تبلیغ دریافت کرده است. بله.

یوتیوبر و محقق رمزارز Coffeezilla فاش کرده است که دیلون دانیس، هنرمند رزمی ترکیبی آمریکایی در حال تبلیغ یک پروژه جعلی NFT بوده است، اما فاش نکرد که ۱۰۰۰ دلار برای تبلیغ دریافت کرده است. بله.

در تبلیغات، دانیس یک تصویر دیجیتالی را همراه با URL وب سایت توییت کرد. به گفته Coffeezilla، این به معنای واقعی کلمه کلاهبرداری است. وقتی صحت یک پروژه جدید را بررسی می کنم آن را بررسی می کنم.

علاوه بر این، پرسش‌های متداول وب‌سایت به وضوح بیان می‌کند که هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌تواند NFT «Sourz» را دریافت کند، بخش مهمی از اطلاعات که مبارزان MMA نادیده می‌گیرند.

سؤالات متداول SourzNFT تأکید می کند که هیچ کس نمی تواند NFT دریافت کند. منبع: sourznft.com (کافی زیلا)

اتفاق مشابهی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ژوئن ۲۰۲۱ گزارش شد، زمانی که کیم کارداشیان توکن رمزنگاری Ethereum Max (EMAX) را برای ۳۳۰ میلیون دنبال کننده اینستاگرام خود تبلیغ کرد. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کارداشیان با افشا نکردن ۲۵۰۰۰۰ دلاری که برای ارتقاء دریافت کرده بود، بند عدم تبلیغ قانون اوراق بهادار را نقض کرد.

با این حال، Coffeezilla بلافاصله به کاربرانی که گرفتار کلاهبرداری پروژه NFT شده بودند، اطلاع داد. هنگامی که کاربران بر روی دکمه “Mint Sourz” کلیک می کنند (همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است)، به وب سایتی هدایت می شوند که به آنها در مورد کلاهبرداری احتمالی هشدار می دهد.

یک صفحه وب معرفی یک پروژه ارز دیجیتال که قبلا توسط مبارز MMA Dillon Danis تبلیغ شده بود. منبع: sourznft.com (کافی زیلا)

Coffeezilla قصد دارد اطلاعات بیشتری را در مورد این موضوع از طریق یک ویدیوی بعدی به اشتراک بگذارد، اما این حادثه یادآور قوی این است که اینفلوئنسرها و سرمایه گذاران قبل از تبلیغ یا سرمایه گذاری در یک پروژه، یک تحقیق کامل (DYOR) انجام می دهند. این چیزی است که شما را وادار می کند.

مربوط: FBI پس از تحقیقات ZachXBT، ۱۰۰۰۰۰ دلار NFT از کلاهبرداران ضبط کرد.

مقامات ژاپنی بررسی موارد استفاده از بلاک چین را برای حل تعدادی از مشکلات فنی آغاز کرده اند. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن اخیراً از “امکانات مختلف برای استفاده از Web3” در ژاپن صحبت کرد.

نخست وزیر کیشیدا در جلسه کمیته بودجه در ۱ فوریه. منبع: یوتیوب

کیشیدا می‌گوید: «با DAO، افراد علاقه‌مند به مسائل اجتماعی مشابه می‌توانند جوامع جدیدی تشکیل دهند. NFT ها همچنین می توانند برای تنوع بخشیدن به درآمد سازندگان و حفظ یک پایگاه بسیار وفادار مورد استفاده قرار گیرند.

در حالی که تأییدیه‌های بسیاری از افراد مشهور به رونق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ دامن زد، تعداد انگشت شماری از طرفداران مشهور پروژه‌ها را برای منافع مالی صرفاً شخصی بررسی نکردند. تصمیم گرفته شد که به با این حال، در سال ۲۰۲۳ که بازار شروع به بهبود می کند، تقلب همچنان رایج است.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا