اخبار ارز دیجیتال

پروتکل تسلیم برای “کوچک کردن” دائمی عملیات تا دسامبر ۲۰۲۳

مقررات نامطلوب کریپتو در ایالات متحده، اروپا و بریتانیا از جمله عواملی بود که منجر به تعطیلی زودهنگام پروتکل بازده شد.

پروتکل وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) پروتکل بازدهی تصمیم خود را برای تعطیلی تا پایان سال اعلام کرده است و دلیل آن فقدان تقاضای تجاری و فشار نظارتی جهانی است.

پروتکل بازده پس از انقضای سری دسامبر ۲۰۲۳ در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ وجود نخواهد داشت. پروتکل بازده تأیید کرده است که راه‌اندازی سری نرخ ثابت مارس ۲۰۲۴ در اطلاعیه‌ای که جزئیات عملیات «پایان دادن» آن را توضیح می‌دهد، تکمیل شده است. لغو شد. در پروتکل آمده است:

“در حالی که ما معتقدیم آینده DeFi و بازار نرخ ثابت DeFi روشن است، ما احساس کردیم که این تصمیم ضروری است زیرا در حال حاضر تقاضای پایدار برای استقراض با نرخ ثابت در پروتکل بازدهی وجود ندارد.”

مقررات نامطلوب کریپتو در ایالات متحده، اروپا و بریتانیا نیز بخشی از چالش هایی بود که در نهایت منجر به بسته شدن پروتکل بازدهی شد. از امروز، هیچ کارمزد اضافی برای ارائه‌دهندگان نقدینگی برای استراتژی‌های *MS (مارس-سپتامبر) وجود نخواهد داشت.

در نهایت، دو روز پس از انقضای سری موجود، یک توییت رسمی تایید کرد که “تمام وام ها تا ۳۱ دسامبر به پایان می رسد.”

مربوط: بایننس تامین مالی BUSD را تا ۲۵ اکتبر متوقف می کند

در سال ۲۰۲۳ تعدادی تعطیلی در سطح پروتکل وجود داشت، از جمله پلتفرم وام دهی TVL Geist Finance به ارزش ۲۹ میلیون دلار و ربات معاملاتی کریپتو Discord None Trading به ارزش ۱۶.۵ میلیون دلار.

در هر دو مورد، دلیل اصلی خاموش شدن به دلیل حملات خارجی بود. Geist Finance به دلیل خسارات ناشی از بهره برداری چند زنجیره ای برای همیشه تعطیل شده است. No Trading گفت که “مقدار قابل توجهی از سرمایه” و همچنین “توکن های تیم” ضروری برای عملیات خود را از دست داده است.


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا