🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم بازدهی Stablegains برای ارتقاء UST شکایت کرد: Finance Redefined


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در بازار DeFi، یک سوء استفاده دیگر در پروتکل Platypus در هفته گذشته منجر به زیان بیش از ۸ میلیون دلار شد.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

واکنش شدید انفجار Terra همچنان دنیای ارزهای دیجیتال را آزار می‌دهد و پلتفرم بازدهی استیبل‌کوین که اکنون تعطیل شده است، Stablegains به دلیل از دست دادن مشتری شکایت می‌کند. شاکیان ادعا می کنند که این پلتفرم وجوه مشتری را بدون اطلاع یا رضایت کاربر به پروتکل Anchor ریخته است.

پلاتیپوس، یک پروتکل DeFi که بیش از ۸ میلیون دلار از آن بهره برداری می شود، در حال کار بر روی یک طرح جبران خسارت برای بازیابی برخی از وجوه است.

بانک Cogent فلوریدا شرکت در وام ۱۰۰ میلیون دلاری را به MakerDAO’s RWA Master Participation Trust پیشنهاد می دهد.

پروتکل پل هدف اصلی سوء استفاده ها در سال گذشته بود و صدها میلیون دلار سرمایه به سرقت رفت. پل‌های بی‌اعتماد مشکل را کاهش می‌دهند، امکان انتقال زنجیره‌ای متقابل را بدون نیاز به مدیر متمرکز فراهم می‌کنند و ممکن است گزینه امن‌تری برای قابلیت همکاری باشند.

پس از نزدیک به چهار هفته اقدام صعودی، بازار DeFi در حال مبارزه شجاعانه با خرس‌ها است. بازار کلی اندکی سقوط کرد زیرا خرس ها در پایان هفته با افت قیمت اندک غلبه کردند.

استیبل سود پلتفرم بازدهی به دلیل معرفی UST به عنوان یک سرمایه گذاری “ایمن” شکایت کرد

پلتفرم بازدهی DeFi Stablegains به دلیل گمراه کردن سرمایه گذاران و عدم رعایت قوانین اوراق بهادار در دادگاه کالیفرنیا شکایت کرده است.

در ۱۸ فوریه، شاکیان الک و آرتین اوهانیان شکایتی را به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مرکزی کالیفرنیا ارائه کردند و ادعا کردند که یک پلت فرم بسته DeFi تمام سرمایه مشتریان خود را بدون اطلاع یا رضایت آنها به پروتکل لنگر هدایت کرده است. پروتکل لنگر تا ۲۰% بازدهی را در استیبل کوین الگوریتمی Terraform Labs، Terra USD (UST) ارائه می دهد.

به خواندن ادامه دهید

پلاتیپوس پس از حمله ۸.۵ میلیون دلاری روی طرح غرامت کار می کند

بر اساس یک گزارش پس از مرگ از Omniscia حسابرس Platypus، حمله ۸.۵ میلیون دلاری وام فلش پلاتیپوس به دلیل یک ترتیب نادرست کد ممکن شد. شرکت DeFi در حال کار بر روی یک طرح جبران خسارات کاربران پس از یک حمله وام فلش است که حدود ۸.۵ میلیون دلار از پروتکل تخلیه کرد و بر روی استیبل کوین تأثیر گذاشت.

پلاتیپوس در توییتی در ۱۸ فوریه گفت که در حال کار بر روی طرحی برای جبران خسارت است و از کاربران خواست که از ضرر و زیان در پروتکل آگاه نباشند و گفت که این امر مدیریت این مشکل را برای شرکت سخت‌تر می‌کند. انحلال دارایی ها نیز طبق پروتکل به حالت تعلیق درآمده است.

به خواندن ادامه دهید

MakerDAO به شرکت در وام ۱۰۰ میلیون دلاری با بانک تجاری فلوریدا رأی می دهد

پلتفرم وام دهی ارزهای دیجیتال MakerDAO در حال رای گیری در مورد پیشنهاد جدیدی برای وارد کردن یک بانک تجاری دیگر به اکوسیستم خود برای تقویت پیوند بین DeFi و مالی سنتی است.

به گفته انجمن حکومتی MakerDAO، کوجنت بانک، یک بانک تجاری مستقر در فلوریدا، پیشنهاد می کند با وام ۱۰۰ میلیون دلاری به MakerDAO’s RWA Master Participation Trust بپیوندد.

به خواندن ادامه دهید

امنیت دیفای: چگونه پل های بی اعتماد به محافظت از شما کمک می کنند

پل های بلاک چین به کاربران DeFi اجازه می دهد تا از یک توکن در چندین بلاک چین استفاده کنند. به عنوان مثال، معامله گران می توانند از USD Coin (USDC) در بلاک چین اتریوم یا Solana برای تعامل با برنامه های غیرمتمرکز در آن شبکه ها استفاده کنند.

در حالی که این پروتکل ها ممکن است برای کاربران DeFi راحت باشند، اما در معرض سوء استفاده توسط عوامل مخرب قرار دارند. به عنوان مثال، سال گذشته Wormhole Bridge (یک پل رمزنگاری متقاطع که در بین Solana، Ethereum، Avalanche و غیره محبوب است) هک شد و مهاجمان ۳۲۱ میلیون دلار اتریوم پیچیده شده (wETH) را سرقت کردند. این بزرگترین هک در DeFi است. تاریخ آن روزها.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به کمتر از ۵۰ میلیارد دلار رسید. بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای مختلط داشتند که اکثر توکن‌ها با رنگ سبز و تعدادی دیگر با رنگ قرمز معامله می‌شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا