🚨 اخبار ارز دیجیتال

یلن خواستار مقررات فوری رمزنگاری است

فهرست

  • رفع شکاف نظارتی
  • خطرات استیبل کوین

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا بیانیه ای ارائه کرد. تماس قوی برای کنگره برای تصویب قانونی با هدف تنظیم بازار ارزهای دیجیتال.

فوریت این تماس پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX صورت می‌گیرد که آسیب‌پذیری‌های حیاتی در فضای دارایی دیجیتال را آشکار کرد.

رفع شکاف نظارتی

توجه به شکاف‌ها در مقررات دارایی‌های دیجیتال معطوف شد و وزیر یلن بر نیاز به چارچوب‌های قانونی واضح برای اداره بازار نقدی دارایی‌های دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی نمی‌شوند، تأکید کرد.

فشار او برای تصویب قانون با هشدارهای مکرر در مورد عدم نظارت بر بازارهای دارایی دیجیتال همراه است.

قانون پیشنهادی نوآوری و فناوری مالی با هدف ارائه نظارت مقتدرانه بر بازارهای دارایی دیجیتال به قانونگذاران فدرال و با هدف رسیدگی به فقدان ساختارهای نظارتی روشنی که در حال حاضر صنعت را تحت تأثیر قرار می دهد، ارائه می کند.

گزارش FSOC در سال ۲۰۲۲ فقدان نظارت مستقیم، پتانسیل آربیتراژ نظارتی و ناکافی بودن ساختارهای بازار تحت قوانین موجود را به‌عنوان زمینه‌های نگرانی جدی نشان داد.

این قانون نه تنها عملکرد دارایی های دیجیتال را روشن می کند، بلکه حفاظت و افشای مشتری را تقویت می کند و آنها را با سیستم های نظارتی مالی موجود سازگارتر می کند.

خطرات استیبل کوین

وزیر یلن در بیانیه خود اظهار داشت که استیبل کوین ها به ویژه خطراتی را برای سیستم مالی ایجاد می کنند که نیازمند یک رویکرد نظارتی کاملاً تعریف شده است.

یلن خطاب به قانونگذاران تاکید کرد که یک تنظیم کننده فدرال باید این اختیار را داشته باشد که نهادهای خاصی را از انتشار استیبل کوین مسدود کند و به دنبال ایجاد یک “طبقه” نظارتی است که مطابقت را در همه ایالت ها استاندارد کند.

با وجود تنش‌های دو حزبی، لایحه نظارتی استیبل کوین پیشرفت کرده است، اگرچه منتظر رأی مجلس است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا