🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت XRP به دنبال فرصت صعودی جدید برای انتقال به بالای ۱ دلار است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از پیروزی ریپل در هفته گذشته، قیمت XRP بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافت، اما آیا اصول بنیادین از حرکت بالای ۱ دلار حمایت می کنند؟

قیمت XRP (XRP) در همان روزی که حکم برجسته در دادخواهی اوراق بهادار XRP افزایش باورنکردنی ۱۰۰ درصدی را ثبت کرد، اما خریداران در حال حاضر برای حفظ این سودها در تلاش هستند.

این افزایش قیمت پس از آن اتفاق افتاد که قاضی آنالیسا تورس از ناحیه جنوبی نیویورک در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل، حکم داد که فروش XRP به سرمایه گذاران خرد، توکن را به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نمی کند.

در حالی که علاقه دوباره به تجارت XRP وجود دارد، داده های فنی و استفاده از شبکه به عقب نشینی کوتاه مدت اشاره دارد.

معامله گران به سمت XRP هجوم می آورند اما رشد شبکه راکد است

بر اساس داده‌های Coinglass، بهره باز در قراردادهای آتی XRP، که مجموع شرط‌های باز روی دارایی را نشان می‌دهد، به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۲۱ افزایش یافت و در ۲۰ جولای به ۱.۱۹ میلیارد دلار رسید.

علاقه باز آینده به XRP.منبع: شیشه سکه

حجم معاملات نقدی XRP از بیت کوین و اتریوم پیشی گرفت و عرضه مجدد XRP توسط صرافی های مستقر در ایالات متحده مانند جمینی و کوین بیس، احساسات بازار را بیشتر تقویت کرد.

با وجود این اتفاقات مثبت، فعالیت این شبکه شاهد افزایش مشابهی نبوده است. تعداد تراکنش‌ها در XRP Ledger برای بیش از یک سال ثابت مانده است که نشان‌دهنده فقدان موجودیت‌های جدید فعالانه در شبکه است.

XRP Ledger یک فناوری دفتر کل توزیع شده مبتنی بر بلاک چین (DLT) است که توسط آزمایشگاه ریپل ایجاد شده است. XRP به عنوان یک توکن پرداخت در شبکه استفاده می شود و همچنین برای ایمن سازی بلاک چین استفاده می شود.

تعداد تراکنش های انجام شده بر روی XRP Ledger.منبع: XRP Scan

از زمان پیروزی جزئی ریپل در شکایت خود علیه SEC، این شرکت تلاش های خود را برای پذیرش دفتر کل XRP افزایش داده است. همه چیز با مشارکت در یک سرمایه گذاری ۵۴ میلیون دلاری در پروژه Metaverse، Futureverse آغاز شد.

این شرکت همچنین برای برقراری مجدد روابط با بانک ها در راستای چشم انداز اولیه خود برای تسهیل پرداخت های جهانی کم هزینه تلاش خواهد کرد. اینها احتمالاً باعث رشد شبکه XRP Ledger می شود و به عنوان یک کاتالیزور مثبت برای بازار عمل می کند.

تحلیل قیمت XRP/USD

از نظر فنی، جفت XRP/USD از زمان اوج خود در سال ۲۰۱۸، مقاومتی از خط روند نزولی بلندمدت نشان می‌دهد. بسته شدن هفتگی بالاتر از این سطح باید احساسات سرمایه گذاران را تقویت کرده و به روند نزولی پایان دهد.

اگر خریداران نتوانند حرکت صعودی را حفظ کنند، XRP/USD احتمالاً قبل از حرکت به سمت بالاتر، حمایت نزدیک به ۰.۵۴ دلار را بازبینی خواهد کرد.

نمودار قیمت هفتگی برای XRP/USD. منبع: TradingView

جفت XRP/BTC همچنین در سطوح مقاومت بلندمدت بین ۰.۰۰۰۰۲۵۳۳BTC و ۰.۰۰۰۰۳۳۴۱BTC گیر کرده است. خریداران از سال ۲۰۱۹ به بالاتر از این سطح حرکت نکرده اند. اگر پشتیبانی نتواند بالاتر از این سطح ایجاد شود، جفت می‌تواند پشتیبانی را در حدود ۰.۰۰۰۰۱۵۵۵ بیت کوین دوباره بررسی کند.

مربوط: قیمت XRP ممکن است تا سپتامبر ۴۰٪ کاهش یابد – تجزیه و تحلیل فراکتال

اگر این جفت ارز در میانگین متحرک ۵۰ دوره در ۰.۰۰۰۰۲۰۵۷ BTC یا میانگین متحرک ۲۰۰ دوره در ۰.۰۰۰۰۱۹۱۳ BTC حمایت پیدا کند، یک اصلاح صعودی در نظر گرفته می شود.

نمودار قیمت هفتگی XRP/BTC. منبع: TradingView

همانطور که قبلا ذکر شد، سود باز معاملات آتی XRP به اوج دو ساله بیش از ۱ میلیارد دلار در ارزش واقعی رسیده است. بنابراین، XRP می تواند در کوتاه مدت نوسانات بالایی از خود نشان دهد.

نرخ‌های سرمایه سوآپ دائمی، که نشان‌دهنده تقاضای نسبی برای سفارش‌های طولانی یا کوتاه در توکن‌ها است، از زمان صدور حکم نمادین دادگاه روند مثبتی داشته است، که نشان می‌دهد بیشتر معامله‌گران موقعیت‌های خرید اضافه کرده‌اند. مجددا، امکان اصلاح برای بررسی سطوح انحلال برای خریداران بیش از حد اهرم افزایش یافته است.

با توجه به پیشرفت‌های نظارتی مثبت، پیشرفت‌های فن‌آوری و محبوبیت توکن در میان کاربران خرده‌فروشی، ورود یک کاتالیزور مثبت مرتبط با پذیرش جریان اصلی XRP می‌تواند طی چند هفته به روند منفی طولانی‌مدت XRP پایان دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا