اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت XRP می تواند به ۱ دلار برسد؟ بعد به این سطوح نگاه کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از پیروزی قانونی ریپل در برابر SEC ایالات متحده، قیمت XRP تقریباً دو برابر شد. اما آیا پس از نزدیک شدن به ۱ دلار می تواند به حرکت بالاتر ادامه دهد؟

قیمت XRP (XRP) به دنبال حکم دادگاه فدرال مبنی بر اینکه فروش آن در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مطابق با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است، به شدت افزایش یافت.

در ۱۴ جولای، قیمت XRP حدود ۱۰ درصد کاهش یافت و به ۰.۷۶ دلار رسید، اما همچنان حدود ۶۵ درصد نسبت به پایین ترین قیمت روز قبل افزایش داشت.

مطالب مرتبط: چرا قیمت XRP امروز در حال افزایش است؟

در بالاترین سطح ۲۴ ساعت گذشته، جفت XRP/USD به ۰.۹۳ دلار رسید، که بالاترین سطح آن از دسامبر ۲۰۲۱ است، و در آستانه رسیدن به مرز ۱ دلار بود.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

خیزش XRP با پشتوانه نهنگ

برخی شاخص‌ها به این احتمال اشاره می‌کنند که ادامه افزایش قیمت XRP ممکن است چیزی بیش از یک واکنش کوتاه‌مدت به اخبار مثبت ریپل باشد.

به عنوان مثال، دوره پمپ عظیم XRP مصادف با زمانی است که حجم معاملات به بالاترین حد ۱۰ ماهه رسیده است. در همین حال، تعداد معاملات نهنگ XRP یا کیف پول هایی با بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید که نشان می دهد ثروتمندترین سرمایه گذاران از افزایش XRP حمایت می کنند.

دیتانا گفت: «اگر آدرس‌های نهنگ و کوسه‌های اصلی در حال افزایش خوراک این پمپ هستند، این نشانه خوبی است که پمپ ممکن است تازه شروع به ورود کرده باشد، و نشانه چیزهای خوبی است.» برایان کیو از لیست به تجزیه و تحلیل اشاره کرد. پلت فرم Santiment.

تعداد معاملات نهنگ (> ۱۰۰۰۰۰ دلار).منبع: Santimento

علاوه بر این، افزایش قیمت XRP با افزایش عرضه توسط شرکت‌هایی با موجودی ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰ میلیون توکن مطابقت دارد.

منبع XRP که توسط نهنگ ها نگهداری می شود.منبع: Santimento

به عبارت دیگر، نهنگ‌ها در واقع به جای فروش در بازار گاو نر، XRP را جمع‌آوری می‌کنند، که نشان می‌دهد اکثر نهنگ‌ها می‌خواهند موقعیتی را برای دست‌آوردهای بیشتر بگیرند.

XRP بالاتر از ۱ دلار؟

از نقطه نظر فنی، XRP می‌تواند سطح بحرانی ۱ دلار را در چند روز آینده آزمایش کند، اما شانس تداوم افزایش بالاتر از آن برای آینده قابل پیش‌بینی تیره است.

به طور خاص، عقب نشینی ۱۴ جولای در نزدیکی نقطه تلاقی مقاومت رخ داد که از یک خط روند افقی چند ساله (بنفش) و یک سقف روند نزولی عظیم (مشکی) تشکیل شده است.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی هفتگی XRP (RSI) بیش از حد خرید شده است و چشم انداز اصلاح را افزایش می دهد.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

در صورت رکود، خطر سقوط قیمت XRP به سمت حمایت چند ساله روند صعودی نزدیک به ۰.۴۵ دلار تا سپتامبر، حدود ۵۵ درصد از سطوح قیمت فعلی کاهش می یابد.

مرتبط: مدیر ارشد فناوری Ripple نسبت به کلاهبرداری های XRP در میان تبلیغات ناشی از SEC هشدار می دهد

سایر اهداف قیمت شامل میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (EMA 50 هفته ای، موج قرمز) نزدیک به ۰.۴۸ دلار و متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (موج آبی) نزدیک به ۰.۵۰ دلار است.

از سوی دیگر، اگر RSI بیش از حد خریداری شود، ممکن است قیمت XRP در محدوده ۰.۷۵ تا ۱ دلار افزایش یابد.

نمودار قیمت هفتگی برای XRP/USD. منبع: TradingView

اگر قیمت XRP به طور قطع به بالای ۱ دلار افزایش یابد، پس هدف قیمت بعدی تا سپتامبر احتمالاً حدود ۱.۳۵ دلار خواهد بود، سطح مقاومت برای معاملات آگوست تا دسامبر ۲۰۲۱.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا