اخبار ارز دیجیتال

قیمت XRP ممکن است تا سپتامبر ۴۰٪ کاهش یابد – تجزیه و تحلیل فراکتال


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

XRP اکنون روند آوریل تا ژوئن ۲۰۲۱ را منعکس می کند که قبل از کاهش ۶۵ درصدی قیمت در ماه های بعد رخ داد.

درصد افزایش دو رقمی XRP (XRP) در این ماه ممکن است به نقطه پایان خود رسیده باشد که منعکس کننده روندها در سایر نقاط بازار ارزهای دیجیتال است.

این پس از آن رخ می دهد که سرخوشی پیرامون پیروزی نسبی ریپل بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باعث افزایش قیمت تا سقف ۱۵ دلار در ماه های آینده شده است.

با این وجود، یک تحلیل فراکتالی از الگوهای کندل استیک اخیر و حرکت قیمت XRP نشان می دهد که اصلاح بازار غیرممکن نیست، به خصوص اگر تاریخ تکرار شود.

قیمت XRP سرنخ های فراکتال ۶۵ درصد کاهش می یابد

قابل ذکر است، سیگنال‌های خاصی از بازار XRP قبل از افت قیمت ۶۵ درصدی در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ ظاهر شد. اینها الان دوباره چشمک می زنند. یعنی مقاومت خط روند نزولی چند ساله و شاخص قدرت نسبی «بیش از حد خرید» (RSI)، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی برای XRP/USD. منبع: TradingView

مقاومت خط روند نزولی (که در نمودار بالا به عنوان “مقاومت خط روند بالا” مشخص شده است) از ژانویه ۲۰۱۸ تا کنون، سقف صعودی XRP را محدود کرده است. این سقف قیمت با مقاومت دیگر خط روند افقی (بنفش) نزدیک به ۰.۹۳ دلار کمک می کند.

به طور کلی، تلاقی مقاومت همراه با RSI بیش از حد خرید، خطرات اصلاح بازار را برای XRP افزایش داده است. در این مورد، احتمالاً قیمت XRP تا ماه سپتامبر به سمت حمایت خط روند پایین‌تر نزدیک به ۰.۵۲ دلار کاهش می‌یابد که حدود ۴۰ درصد از سطوح قیمت فعلی کمتر است.

مرتبط: رئیس Gensler می گوید که واکنش SEC به تصمیم ریپل متفاوت است و هنوز در حال بررسی است

جالب توجه است که به نظر می رسد هدف نزولی نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای XRP (EMA 50 هفته ای، موج قرمز) باشد که احتمال افزایش در این سطح را افزایش می دهد. علاوه بر این، پشتیبانی موج در طول افت قیمت سه ماهه دوم ۲۰۲۱ در پایین ترین سطح محلی قرار داشت.

از ۲۰ جولای، قیمت XRP از ابتدای ماه ۷۰ درصد افزایش یافته است و از بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال که تنها ۵ درصد در مدت مشابه رشد داشته است، پیشی گرفته است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا