🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت XRP پس از شکستن ناحیه مقاومت کلیدی ۳۰ درصد افزایش می یابد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد یک الگوی کلاسیک ادامه صعودی در کنار تجمع نهنگ قوی شاهد افزایش قیمت XRP باشد.

XRP (XRP) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ۶۰ درصد افزایش یافت. این با گمانه زنی های فزاینده در مورد پیروزی قانونی ریپل بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و احساسات صعودی گسترده تر در بازار ارزهای دیجیتال تقویت می شود.

جفت XRP/USD انتظار افزایش بیشتری در سه ماهه دوم دارد که عمدتاً به دلیل الگوی کلاسیک ادامه روند صعودی است.

قیمت XRP پرچم گاو نر را ترسیم می کند

در اواخر ماه مارس، XRP از مقاومت چند ماهه خط روند صعودی عبور کرد و از اصلاح احتمالی ۳۵ درصدی طفره رفت. این رالی در ۲۹ مارس به ۰.۵۸ دلار رسید که بالاترین سطح از می ۲۰۲۲ بود.

در حال حاضر، XRP مانند یک پرچم گاو یکپارچه شده است. این الگوی ادامه صعودی زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در داخل یک مثلث متقارن پس از تجربه یک روند صعودی قوی اصلاح شود.

با افزایش حجم معاملات، پس از عبور قیمت از حد بالای خط روند، یک علامت صعودی برداشته می‌شود. هدف شکست الگو با افزودن ارتفاع روند صعودی قبلی (میله پرچم) به نقطه شکست به دست می آید.

به عبارت دیگر، هدف صعودی قیمت XRP 0.65 دلار در سه ماهه دوم حدود ۳۰ درصد بالاتر از سطوح فعلی است.

نمودار روزانه XRP/USD.منبع: Trading View

در مقابل، بسته شدن قاطع زیر خط روند پایین‌تر نشانگر خطر بی‌اعتبار کردن راه‌اندازی صعودی را به همراه دارد، با XRP نزدیک به ۰.۴۴ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز). احتمال آزمایش را افزایش می‌دهد.

با ضعیف شدن دلار، نهنگ ها XRP را به دست می آورند

طبق داده‌های ردیابی شده توسط Santiment، افزایش YTD در قیمت XRP همزمان با افزایش ذخیره‌سازی نهنگ است.

مطالب مرتبط: چرا قیمت XRP امروز بالا می رود؟

به عنوان مثال، عرضه XRP توسط اکثر گروه‌های آدرس نهنگ (۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ XRP یا ۱۰۰ تا ۱ میلیارد XRP)، علیرغم گزارش‌هایی مبنی بر تخلیه حدود ۳۵ میلیون دلاری XRP توسط برخی نهنگ‌ها، که با افزایش ۴۰ درصدی در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

توزیع عرضه XRP در بین نهنگ هامنبع: Santimento

در همین حال، ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا دارایی‌های ریسک‌پذیر را در کل افزایش داده است، از جمله بیت‌کوین (BTC)، و همبستگی بین بیت‌کوین و XRP امسال تا حد زیادی در بازه زمانی روزانه ثابت بوده است.

ضریب همبستگی روزانه بین XRP/USD و BTC/USD.منبع: Trading View

به طور کلی، یک سناریوی صعودی برای XRP همچنان به پیروزی ریپل بر SEC در کوتاه مدت وابسته است، اما سناریوی “فروش اخبار” را نیز نباید رد کرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا