اخبار ارز دیجیتال

XRP، LTC، XMR و AVAX در حالی که بیت کوین برای نگه داشتن 28000 دلار مبارزه می کند، علائم صعودی را نشان می دهند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین دوباره به 28000 دلار افزایش می یابد و معامله گران آلت کوین را به سمت موقعیت های XRP، LTC، XMR و AVAX سوق می دهد.

به نظر می رسد که بحران بانکی اخیر در ایالات متحده باورهای مشتریان را در مورد سیستم بانکداری سنتی متزلزل کرده است. بر اساس داده های فدرال رزرو، مشتریان در هفته منتهی به 15 مارس حدود 100 میلیارد دلار سپرده برداشت کردند.

در گزارشی در 25 مارس، تیم دریپر، سرمایه‌گذار آمریکایی و کارآفرین آمریکایی گفت که مقررات بیش از حد بانک‌ها و مدیریت خرد توسط دولت‌ها منجر شده است که «بنیان‌گذاران باید رویکردهای مدیریت پول نقد متنوع‌تری را در نظر بگیرند.» به عنوان بخشی از طرح اضطراری، دراپر گفت: این شرکت «حداقل شش ماه پول نقد کوتاه مدت در هر یک از دو بانک، یک بانک محلی و یک بانک جهانی، و همچنین بیت کوین (BTC) یا ارز دیگر برای نگهداری حداقل دو معادل حقوق به صورت نقد خواهد داشت. ارز دیجیتال. ”

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه 360

تغییر از سیستم های بانکداری سنتی به ارزهای رمزنگاری شده ممکن است از قبل آغاز شده باشد، همانطور که قدرت بیت کوین در چند روز گذشته نشان می دهد. حتی پس از افزایش اخیر، به نظر نمی رسد سرمایه گذاران عجله ای برای ثبت سود در بیت کوین داشته باشند. با این حال، نمی توان این را برای اکثر آلتکوین ها گفت، زیرا آنها بازده های جزئی داشته اند.

در کوتاه مدت، معامله گران باید انتخاب کنند که کدام ارزهای دیجیتال را معامله کنند. نمودار بیت کوین را کاوش کنید و آلتکوینی را انتخاب کنید که می تواند مرحله بعدی افزایش آن را آغاز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته حدود 28000 دلار در نوسان بوده است. تثبیت پس از یک رالی قوی یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران موقعیت خود را حفظ کرده و انتظار سودهای بیشتری را دارند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (25936 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها همچنان کنترل دارند. این شانس شکست 28900 دلاری را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند به منطقه مقاومت 30000 تا 32000 دلار افزایش یابد. خرس ها تمام تلاش خود را می کنند تا از این منطقه دفاع کنند. در صورت عدم موفقیت، این جفت ممکن است تا 40000 دلار افزایش یابد.

پشتیبانی کلیدی برای نزولی 25250 دلار است. اگر این سطح با شکست مواجه شود، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 200 روزه (20179 دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت برای مدتی بین 26500 تا 28900 دلار معامله می شود. 20-EMA مسطح است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

شکست 28900 دلاری نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. نشانه از سرگیری صعود است. برعکس، اگر قیمت به زیر 26500 دلار برسد، جفت به 25250 دلار و سپس به 24000 دلار کاهش می یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 21 مارس به بالای مقاومت سربار 0.43 دلار رسید. خرس ها سعی کردند با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک، گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند، اما گاوها ادامه دادند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به سمت مقاومت سربار 0.51 دلار سوق دهند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ETH/USDT می تواند تا 0.56 دلار افزایش یابد. فروش تهاجمی توسط خرس‌ها احتمالاً در این سطح است، اما توقف بعدی می‌تواند 0.80 دلار باشد.

احتمال دیگر کاهش قیمت از 0.51 دلار است. در صورت تجمع، اگر گاوها به سمت حمایت از سطوح 0.43 دلار بروند، این نشان می دهد که احساسات مثبت شده است. این شانس شکست 0.51 دلار را افزایش می دهد.

پشتیبانی کلیدی برای تماشای نزولی 0.40 دلار است. اگر این سطح بشکند، پشتیبانی بعدی 0.36 دلار است.

نمودار 4 ساعته XRP/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها در حال تلاش برای دفاع از سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 0.46 دلار هستند و گاوها در حال خرید افت تا 20-EMA هستند. این حالت تعادل بین گاو نر و خرس را نشان می دهد.

اگر قیمت بالای 0.46 دلار باقی بماند، نشان می دهد که گاوها پیشتاز بوده اند. پس از آن، این جفت می‌تواند تا 0.49 دلار رالی کند، جایی که خرس‌ها می‌توانند یک بار دیگر دفاعی قوی داشته باشند. از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر 20-EMA برسد، جفت می‌تواند به 0.43 دلار و سپس 0.40 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در حالی که اکثر آلت کوین های اصلی در تلاش برای شروع بهبود هستند، نشانه هایی از قدرت نشان می دهد. متحرک نمایی 20 روزه (86 دلار) شروع به حرکت بالاتر کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران موافق هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

جفت LTC/USDT ممکن است ابتدا تا 98 دلار حرکت کند و سپس مقاومت بالای سربار قوی را در 106 دلار دوباره آزمایش کند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا در صورت شکست، جفت می تواند تا 115 دلار و سپس به 130 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 106 دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتری فعالیت می‌کنند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. اگر قیمت از این سطح جهش کند، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند. پس از آن، گاوها سعی می کنند دوباره رالی را از سر بگیرند.

اولین نشانه ضعف، بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. این می تواند منجر به کاهش تا 75 دلار شود.

نمودار 4 ساعته LTC/USDT.منبع: Trading View

عقب نشینی از 20-EMA در نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها این کاهش را یک فرصت خرید می دانند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 96 دلار برسانند و آن را تا مقاومت سربار 106 دلار افزایش دهند.

برعکس، اگر قیمت به زیر 20-EMA بشکند، نشان می‌دهد که حرکت صعودی در حال کاهش است. سپس این جفت می تواند به خط روند صعودی نزول کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است.

مربوط: بیت کوین یک هفته تا “تأیید” بازار گاوی جدید – تحلیلگر

تحلیل قیمت مونرو

پس از معامله در نزدیکی میانگین متحرک برای چند روز، Monero (XMR) منتشر شد و در آستانه حرکت بالاتر است.

نمودار روزانه XMR/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (153 دلار) شروع به حرکت بالاتر کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران در دست بالا هستند. مقاومت کمی در 170 دلار وجود دارد، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، XMR خواهد بود. جفت USD/USDT می تواند شتاب را افزایش دهد و تا 187 دلار و سپس 210 دلار افزایش یابد.

انتظار می رود میانگین های متحرک در حین عقب نشینی، پشتیبانی را فراهم کنند. شکست SMA 200 روزه (150 دلار) و بسته شدن آن ممکن است به نفع خرس ها باشد. پس از آن، جفت می تواند به 132 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT.منبع: Trading View

20-EMA در نمودار 4 ساعته روند صعودی دارد و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. این جفت می تواند به 169 دلار برسد و گاوها ممکن است دوباره با مقاومت شدید خرس ها روبرو شوند.

با این حال، در مسیر نزولی، اگر گاوها قیمت را بالاتر از 20-EMA نگه دارند، احتمال صعود به بالای 169 دلار وجود دارد. در این صورت، جفت می تواند تا 180 دلار و سپس به 188 دلار افزایش یابد.

اولین علامت ضعف، شکستن و بسته شدن زیر 20-EMA است. این می تواند در را برای سقوط احتمالی به 200-SMA باز کند.

تحلیل قیمت بهمن

گاوها موفق شده اند بهمن (AVAX) را بالاتر از میانگین متحرک نگه دارند که نشان می دهد سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

قیمت در چند روز گذشته بین 18.25 دلار و SMA 200 روزه (16.05 دلار) تثبیت شده است، اما حرکت دامنه پایدار بعید است. اگر خریداران قیمت را به بالای 18.25 دلار برسانند، جفت AVAX/USDT می‌تواند تا 22 دلار صعود کند و با فروش قوی خرس‌ها روبرو شود.

اگر قیمت سقوط کند و به زیر SMA 200 روزه ادامه دهد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. سپس این جفت می تواند به 15.24 دلار و سپس به 14 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته AVAX/USDT.منبع: Trading View

گاوها به خوبی از سطح 16.25 دلار دفاع کردند، اما نتوانستند این جفت را به بالای خط مقاومت برسانند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ادامه می دهند. 20-EMA مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی نه به خریداران و نه فروشندگان مزیت واضحی ارائه نمی دهند.

اگر گاوها از خط مقاومت خارج شوند، این عدم اطمینان می تواند به نفع گاوها منتهی شود. سپس این جفت می تواند تا 20 دلار و سپس 22 دلار افزایش یابد. شکست 16.25 دلاری و بسته شدن آن به نفع خرس ها خواهد بود.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا